|   | 

Południowoafrykańska wiza dla Hindusów: Wymagania i wskazówki

Jest rok 2020, a ci z nas, którzy mają indyjskie paszporty, wciąż wypełniają formalności wizowe, aby spełnić nasze marzenia podróżnicze. Wiza wjazdowa dla Hindusów do RPA pozostaje dalekosiężnym marzeniem. I to jest do bani. Ale dobra wiadomość jest taka, że wiza południowoafrykańska dla Hindusów nie jest tak nudna, jak się mówi, ubiegając się o wizę amerykańską w paszporcie indyjskim.

Jeszcze lepsze wieści: można uzyskać wizę RPA na paszport indyjski, która pozwala na pobyt do 3 miesięcy! Skoczyłem na tę możliwość i uzyskałem 90-dniową wizę wielokrotnego wjazdu do RPA. Pozwoliło mi to na powolne podróżowanie przez Kapsztad, Western Cape i Kruger National Park, a nawet wskoczyć do Lesotho i z powrotem.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć na temat zwykłej wizy RPA dla Hindusów:

Formularz wniosku o wizę turystyczną do RPA z Indii

Proces ubiegania się o wizę południowoafrykańską dla obywateli Indii rozpoczyna się na stronie internetowej VFS RPA - oficjalnej platformie wizowej ambasady Republiki Południowej Afryki w Indiach. Dostępnych jest kilka rodzajów wiz krótkoterminowych. Jeśli odwiedzasz RPA na wakacjach, wybierz opcję Wiza krótkoterminowa >> Wiza turystyczna >> Wakacje / Odwiedziny u przyjaciół rodziny / Imprezy sportowe.

Pierwszym krokiem jest pobranie formularza wniosku wizowego i wypełnienie go - czarnym tuszem i dużymi literami. Wypełniłem go w formacie PDF za pomocą narzędzia do wypełniania. Można go również wydrukować i wypełnić ręcznie. Formularze zawierają podstawowe dane osobowe oraz oczekiwane szczegóły dotyczące podróży w RPA. Jest to również Państwa szansa na ubieganie się o wizę wielokrotnego wjazdu. Zapisz, wydrukuj i podpisz formularz.

Lista kontrolna dokumentów i obowiązek wizowy dla obywateli Republiki Południowej Afryki w przypadku wiz dla Hindusów

Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego, zacznijcie zbierać zwykłe dokumenty wymagane dla większości wiz w paszporcie indyjskim. Należą do nich paszport, dwa zdjęcia, dowód zakwaterowania i przelotu, dowód posiadania środków finansowych, codzienna trasa podróży oraz list motywacyjny.

Ważne rzeczy do zapamiętania w związku z wizą południowoafrykańską dla Hindusów:

  • Dowód na posiadanie funduszy: Trzeba pokazać 3-miesięczne wyciągi bankowe, wydrukowane na papierze firmowym banku, podpisane i podstemplowane przez bank. To bolesne, ale niestety wyciągi bankowe przez Internet nie są akceptowane. Zgodnie z informacjami na stronie internetowej VFS, na wyciągach bankowych powinno znajdować się saldo w wysokości co najmniej 14.000 INR. Radziłbym pokazać znacznie więcej, jeśli planują Państwo spędzić więcej czasu w RPA.
  • List motywacyjny: O dziwo, VFS South Africa jest bardzo szczególna w szczegółach zawartych w liście motywacyjnym. Musiałem przepisać i ponownie wydrukować mój za wygórowaną opłatą w budynku VFS. Upewnij się, że list motywacyjny zawiera wszystkie następujące informacje: imię i nazwisko, numer paszportu, czas trwania wizyty, kto będzie ponosił koszty podróży, adres fizyczny, dane kontaktowe, oznaczenie i podpis. Wyjaśniłem również mój zawód w swoim, a w paszporcie umieściłem ważne wizy.
  • Świadectwo szczepień przeciwko żółtej febrze: Jeśli planujesz podróż do krajów dotkniętych żółtą febrą przed lub po RPA, pamiętaj, aby uzyskać i nosić świadectwo szczepienia przeciwko żółtej febrze. Moje dostałem w Bangkoku, kiedy jechałem do Etiopii.

Południowa Afryka opłata wizowa dla Hindusów

Ubieganie się o wizę z RPA w paszporcie indyjskim - jak każdy inny wniosek wizowy - może być frustrujące. Ale jest jedna ulga. RPA na razie zrzekła się opłaty za wizę dla Hindusów!

Nadal jednak musimy płacić opłatę logistyczną VFS w wysokości INR 2000 - 2300, w zależności od ośrodka VFS, w którym składany jest wniosek. Opłatę należy uiścić w VFS - tylko w gotówce.

Umówić się na spotkanie w dowolnym ośrodku VFS w Republice Południowej Afryki

Jak tylko formularz zgłoszeniowy i dokumenty będą gotowe, umówcie się na spotkanie w najbliższym ośrodku VFS, aby złożyć wniosek. Ulżyło mi, że nie musimy składać wniosku w ośrodku VFS najbliższym adresowi w naszym paszporcie. Skończyło się na tym, że w Bombaju złożyłem aplikację bez żadnych kłopotów, mimo że w moim paszporcie jest napisane Dehradun.

Po złożeniu wniosku, mają Państwo możliwość osobistego odbioru paszportu w tym samym ośrodku, gdy będzie on gotowy. Albo wysłać go kurierem. Niektóre ośrodki pozwalają przedstawicielom odbierać go w Państwa imieniu. Tak czy inaczej, zachowaj pokwitowanie odbioru w bezpiecznym miejscu.

Uwaga: Południowoafrykańskie centrum VFS nie pozwala na przenoszenie laptopów, baterii i innych urządzeń elektronicznych do pomieszczenia, w którym składane są wnioski wizowe. Dokumenty należy nosić w przezroczystej teczce i włączyć telefon w trybie cichym.

Czas rozpatrywania wniosków wizowych o wydanie wizy do Republiki Południowej Afryki w przypadku paszportu indyjskiego

Oficjalny czas rozpatrywania wniosków wizowych dla wizy RPA wynosi minimum 5-7 dni roboczych. Ja otrzymałem swoją w ciągu tygodnia. Wniosek o wizę mogą Państwo śledzić tutaj. Można też zdecydować się na płatną usługę powiadamiania SMS-em.

Jeśli odbierasz swój paszport osobiście, pamiętaj, aby mieć przy sobie dowód osobisty i pokwitowanie odbioru.

Imigracja w Republice Południowej Afryki

Wylądowałem w Kapsztadzie z moją wizą turystyczną wielokrotnego wjazdu. Urzędnik imigracyjny przed wjazdem zadał mi tylko kilka podstawowych pytań dotyczących celu mojej wizyty i czasu trwania pobytu. Zawsze dobrze jest mieć pod ręką bilet na lot powrotny i rezerwację zakwaterowania.

Powodzenia! Republika Południowej Afryki czeka!

Zobacz również

Optymalny serwis, który zrewolucjonizuje Twoje życie. Poruszamy tematy zdrowia, urody, jedzenia, podróży i wiele, wiele innych! 

Przekonaj się sam.

Cytat

Keep your vitality. A life without health is like a river without water.

Maxime Lagacé