|   | 

21 Przykładowych celów rozwoju osobistego dla lepszego ciebie

Jedną z najbardziej rozsądnych i trafnych decyzji, które możesz podjąć dla siebie, jest dążenie do ciągłego rozwoju.

Niektóre z tych rzeczy, których wszyscy chcemy dla siebie, obejmują: poprawę jakości naszego życia, osiągnięcie więcej, stanie się lepszym człowiekiem i próbę bycia lepszą wersją siebie. Dlatego właśnie wyznaczamy sobie cele rozwoju osobistego w naszym życiu.

Poniżej znajduje się 21 celów rozwoju osobistego, które pomogą Ci i wzmocnią Twoją osobistą drogę rozwoju w kierunku szczęśliwszego i bardziej pewnego siebie.

 1. Obejmij empatię. Empatia polega na obiektywnym zrozumieniu odmiennej perspektywy, co z kolei zapewnia bogactwo wglądu we własną perspektywę.
 2. Zaufanie. Badania wykazały, że IQ danej osoby nie jest najważniejszym składnikiem sukcesu. Zamiast tego, następujące trzy czynniki są uważane za znacznie ważniejsze od inteligencji w określaniu sukcesu: pewność siebie, wyznaczanie celów i wytrwałość. A samoocena jednostki, czyli jej pewność siebie, jest w zasadzie tym, co ona sama o sobie myśli. Jednym z powodów zwiększenia pewności siebie jest silny związek pomiędzy pewnością siebie a sukcesem. W związku z tym jednym z celów w zakresie rozwoju własnego powinno być zwiększenie pewności siebie.
 3. Słuchaj aktywnie. Aktywnie ucz się zwracać uwagę i pokazywać innym, że naprawdę cenisz ich opinie i to, co mają do powiedzenia. Wybieraj aktywne słuchanie, pytania otwarte, ze wspomagającą mową ciała i usuwaj wszelkie elementy rozpraszające uwagę, które utrudniają Ci słuchanie.
 4. Obawiaj się swojego przyjaciela. Aby wyeliminować strach, musisz najpierw być narażony na strach, pozwolić sobie na to, aby poczuć strach i narazić się na niego. Kiedy już będziesz czuł się komfortowo z dwuznacznością i niepewnością sytuacji, możesz spokojnie i racjonalnie rozpocząć pracę nad nią.
 5. Polepszaj swoją mowę ciała. Mowa ciała to nic innego jak komunikacja niewerbalna, która obejmuje gesty i ruchy, które projektujesz. Badania wykazały, że prawidłowa mowa ciała może pomóc Ci w efektywnym łączeniu się z innymi i skuteczniejszym przekazywaniu wiadomości. Jest ona wyrazem waszej asertywności, pewności siebie i wytrwałości. W rzeczywistości, pewne postawy ciała mogą również pomóc poprawić Twoją wydajność.
 6. Dogadaj się z innymi. Musisz zawsze szukać środków do tworzenia relacji z innymi. Musisz jednak być szczery, a twoim głównym celem nie powinno być manipulowanie innymi, lecz raczej nauczenie się sposobów, w jaki możesz się z innymi odnosić i dobrze się z nimi dogadywać.
 7. Dogadajcie się z samym sobą. Dogadywanie się z samym sobą jest wstępem do dogadywania się z innymi. Musisz nauczyć się doceniać i akceptować swoje umiejętności, doświadczenie, filozofię, aspiracje i ograniczenia. To zdrowe skupienie i bardziej ugruntowane przekonanie, jest inspirujące i charyzmatyczne.
 8. Przestań się zwlekać. Musisz zrozumieć, że zwlekanie nie jest cechą charakteru, ale raczej nawykiem. Ponieważ jest to nawyk, możesz go w 100% pozbyć się tak, jak go nauczyłeś się nawyku. Dążenie do wykorzystania czasu jest najbardziej efektywnym sposobem i unikania zwlekania na wszelkie sposoby.
 9. Obudź się wcześnie. Rozwijaj nawyk wczesnego wstawania. Stare przysłowie, które mówi: "Wcześnie do łóżka i wcześnie wstawać, czyni człowieka zdrowym, bogatym i mądrym! "Wcześnie do łóżka i wcześnie do wstawać, czyni człowieka zdrowym, bogatym i mądrym!". Niektóre z nich to: oglądanie i cieszenie się wschodem słońca, wykonywanie kilku ćwiczeń fizycznych wczesnym rankiem, możliwość pracy nad projektem tylko dlatego, że jest to dla Ciebie ważne przed oficjalnym rozpoczęciem dnia, i tak dalej. Ponadto, badania pokazują, że wczesne wschody są szczęśliwsze, zdrowsze i bardziej produktywne niż ich późniejsze odpowiedniki.
 10. Bądź bardziej proaktywny. Wzbudzaj nawyk proaktywności. Niektóre z cech osób proaktywnych to :
  - Uważają się oni za twórców swojego życia.
  - Nie uważają się za ofiary warunków zewnętrznych.
  - Nie pozwalają innym decydować o swoim losie.
  - Biorą na siebie odpowiedzialność za wyniki, które osiągają.
 11. Opanuj sztukę rozwiązywania konfliktów. Konflikt jest częścią i działką życia. Kluczem jest rozwijanie umiejętności rozwiązywania konfliktów. Jeśli posiadasz umiejętność racjonalnego rozwiązywania konfliktów i rozwiązywania ich polubownie, z pewnością przyczyni się to do sukcesu i szczęścia.
 12. Odpuśćcie sobie przeszłość. Jedną z największych przeszkód w rozwoju osobistym jest trzymanie się przeszłości. Aby być szczęśliwym w prawdziwym tego słowa znaczeniu, bardzo ważne jest, aby być w teraźniejszości. Tak więc, musisz nauczyć się uwalniać duchy przeszłości i oczyszczać szkielety z szafy.
 13. Przeczytaj więcej. Czytaj często. Nie ma nic potężniejszego od skarbu wiedzy i sposobu na zdobycie tego skarbu jest czytanie tak często, jak tylko można. Badania dowiodły, że zdobywanie nowej wiedzy zaspokaja pragnienie kompetencji jednostki, co czyni ją w końcu szczęśliwszą. Musisz wyrobić w sobie nawyk czytania książek, które pomogą ci zdobyć nowe umiejętności, a także wypolerować istniejące.
 14. Stań się bardziej odporny. Odporność to wrodzona zdolność do pokonywania i rodzaj przeciwności losu. Jest to różnica między poczuciem bezradności a odważnym i pewnym stawieniem czoła swoim problemom. Zawsze musisz nauczyć się odskakiwać od każdego problemu; to tylko pomoże ci wyłonić się jako silniejsza jednostka.
 15. Skutecznie zarządza stresem. Zbyt dużo stres może lądować ty up w cierpieniu. Ja wpływa nie twój zdrowie fizyczne ale także twój umysłowego i emocjonalnego zdrowie. Ty musisz znać dlaczego skutecznie zarządzać stresem. Tam są dużo stresu zarządzanie techniki dostępne te dni. Więc wszystko co potrzebujesz rozwijać jest chęć walki ze stresem. Znajdowanie środków do walki ze stresem nie jest wyzwaniem tych dni z pomocą dostępną przy kliknięciu myszki.
 16. Ignoruj swoje ograniczenia. Ograniczanie przekonań hamuje twój postęp poprzez utrzymywanie cię w strefie komfortu i powstrzymuje cię przed wypróbowywaniem nowych rzeczy i powstrzymuje cię przed podejmowaniem ryzyka z obawy przed porażką lub zranieniem w procesie. Możesz mieć ograniczone przekonania na temat prawie wszystkiego, począwszy od pieniędzy, związku, sukcesu, a lista jest nieskończona. Ważne jest, aby zidentyfikować swoje ograniczające przekonania, podbić je i przywrócić je pozytywnymi przekonaniami, które umożliwią ci realizację twoich marzeń w życiu.
 17. Podziel się sobą. Zostań nauczycielem i dziel się swoim czasem, informacjami zwrotnymi, opiniami, wiedzą i umiejętnościami. Przekazywanie wiedzy i umiejętności nie tylko przynosi korzyści drugiej osobie, ale proces, który sam w sobie wzmacnia ścieżki neuronowe tego, co znasz, przybliżając Cię do mistrzostwa.
 18. Zwiększajcie swoją siłę woli. Ukrywanie silnej woli władza zwiększa twój finanse, twój zdrowie, twój związek, twój zawodowy sukces i wszystkie inni tereny twój życie. Niezależnie od celów, które sobie wyznaczyłeś, potrzebujesz siły woli, aby je osiągnąć.
 19. Stań się bardziej świadomy. Staraj się być bardziej świadomy. Pomaga ci to uznać obfitość i korzyści, które są już częścią twojego życia. Zamiast spędzać czas na myśleniu o przeszłości, o której nie masz pojęcia jak to będzie, musisz nauczyć się żyć w teraźniejszości i cieszyć się chwilami.
 20. Podejmuj lepsze decyzje. Rozwijaj nawyk podejmowania lepszych decyzji w życiu. Wybory lub decyzje, które podejmujesz, decydują o życiu, które w końcu będziesz prowadził. Twoje decyzje dzielą twoje życie, więc jest to tym ważniejsze, że im lepsze decyzje podejmujesz, tym lepsze jest twoje życie.
 21. Pracujcie nad swoim sposobem myślenia o wzroście. Twoja postawa określa kim jesteś jako osoba i jest punktem rozpoznawczym stanu twojego umysłu. Musisz stale pracować nad swoją postawą i starać się, aby była ona taka, która będzie sprzyjać wzrostowi. Pozytywne nastawienie psychiczne może przenieść góry dla ciebie. Pomaga ci osiągnąć to, czego chcesz od życia.

Wymienione wyżej cele rozwoju osobistego zostały wymienione, abyś mógł/mogła realizować swoje marzenia poprzez wyznaczanie osiągalnych celów osobistych, które uczynią cię lepszym człowiekiem. Tak więc, nigdy nie jest za późno.

Zobacz również

Optymalny serwis, który zrewolucjonizuje Twoje życie. Poruszamy tematy zdrowia, urody, jedzenia, podróży i wiele, wiele innych! 

Przekonaj się sam.

Cytat

Keep your vitality. A life without health is like a river without water.

Maxime Lagacé