|   | 

Kroki do sukcesu

Opracowałem cztery kroki do sukcesu w dążeniu do osobistego rozwoju.

1. Dobre pomysły

Pomysły są życiowym zalążkiem przedsiębiorczości. Lepsze życie przychodzi poprzez poszukiwanie dobrych pomysłów. Nigdy nie przerywaj poszukiwań wiedzy. Znalezienie pomysłów może być zmianą życia. Pomysły na biznes, pomysły społeczne, osobiste pomysły - nic nie jest tak potężne jak pomysł, którego czas nadszedł. Bądź poszukiwaczem dobrych pomysłów: idei na czasie, idei politycznych, idei rodzinnych, zdrowych idei. Następnie rób to, co ja: Prowadzić dziennik. Prowadzić dziennik dobrych pomysłów. To jest dla poważnych uczniów. Kiedyś robiłam notatki na kartkach papieru i dowiedziałam się, że nie mogę przez nie przejść, nie mogę ich skatalogować, a brakuje mi wielu dobrych rzeczy. Więc nauczyłem się trzymać dobre pomysły w dzienniku. To jest rozszerzenie twojej biblioteki edukacyjnej.

2. Dobre plany

Bądź uczniem dobrych planów. Plany są ważne, ponieważ rodzą pomysły. Plany przenoszą pomysły na rynek. Dobrze zrealizowane plany wprowadzają pomysły w lepsze życie. Pomysły bez planów na zawsze wiszą jak rendery artysty na ścianie. Nigdy nie stają się rzeczywistością. Nigdy nie stają się rzeczywistością. Więc bądź uczniem dobrych planów. Rozwijaj dobre, zdyscyplinowane plany. Bogactwa nie przychodzą przez krzyżowanie palców i chodzenie przez cały dzień z nadzieją. Bogactwo i bogactwo pochodzą z dobrze ułożonych planów.

3. Przemijanie czasu

Każdy z nas musi nauczyć się radzić sobie z czasem. To jedno z wyzwań życia, uczyć się czekać. Częścią sukcesu jest cierpliwość - upływ czasu. Potrzeba czasu, by zbudować karierę. Potrzeba czasu, by dokonać zmian. Trzeba czasu, aby się uczyć, rozwijać, zmieniać, rozwijać i produkować. Potrzeba czasu, aby udoskonalić filozofię i aktywność. Więc daj sobie czas na naukę, czas na rozpoczęcie pewnej dynamiki, czas na ostateczne osiągnięcie.

4. Rozwiązywanie problemów

Sukces to po prostu rozwiązywanie problemów. Istnieją różne rodzaje problemów: problemy biznesowe, problemy rodzinne, problemy osobiste, finansowe, emocjonalne. Każdy ma swoją listę problemów. Rozwiązywanie problemów jest tym, skąd pochodzi przedsiębiorstwo. To jak buduje się wartość i bogactwo.

Spotkałem kiedyś Neila Armstronga, pierwszego człowieka na księżycu. Ujął to całkiem prosto. Powiedział, że pójście na księżyc i z powrotem to tylko kwestia rozwiązywania problemów. Problem 1: jak się tam dostać. Problem 2: jak się tam dostać z powrotem. To proste, prawda? Powiedział, żebyś nie wyjeżdżał, dopóki nie rozwiążesz obu problemów. Dobrze powiedziane. Pewnie, niektóre rzeczy są skomplikowane, ale jeśli weźmiesz je po jednym kawałku na raz, rozwiążesz problemy, poskładasz je z powrotem do kupy - nie możesz uwierzyć w przedsięwzięcie, które możesz zbudować, życie, które możesz zbudować, umiejętności, które możesz zbudować. Bierzesz kawałek po kawałku, opanowujesz go, a następnie składasz go z powrotem, aby go rozwiązać.

Zapisz to na papierze.

Naucz się rozwiązywać problemy na papierze. Musisz poświęcić część swoich myśli na papier. Jeśli po prostu ciągle odrabiasz zadania z głowy, zbyt łatwo możesz popełnić błędy. Więc weź kawałek papieru i po prostu poświęć trochę czasu na nakreślenie problemu. Zamiast po prostu o tym myśleć, weź to, co masz w głowie, umieść to na papierze i rozpracuj to. To pomaga ci się skupić. Pomaga ci się wyzerować.

Teraz, kiedy stwierdzasz problem najlepiej jak potrafisz, po prostu dodajesz to jedno pytanie: Czy to wszystko? Mówisz, że nie będziemy się rozwodzić nad problemami. Nie, nie mamy się nad nimi rozwodzić, ani w nich mieszkać, ale przynajmniej musisz je powiedzieć. Bo nie da się ich rozwiązać, dopóki nie określi się ich jasno.

3 Pytania proste

Odpowiedź na rozwiązanie problemów dzieli się na trzy proste pytania.

Co mogę zrobić?

Co mogę zrobić, aby rozwiązać ten problem? Co mogę zrobić? Wtedy zaczniesz opracowywać to, co nazywamy dokumentami roboczymi. Mówisz, że oto potencjalna odpowiedź numer jeden. To jest odpowiedź. Potencjalna odpowiedź numer dwa to możliwość. A numer trzy, to jest możliwość. Zaczynasz układać możliwe rozwiązania. Potem wracasz i analizujesz te rozwiązania. Numer trzy? Doszedłeś już do wniosku, że to by trwało zbyt długo. OK, numer dwa? Zbyt duży znak zapytania. Numer jeden to chyba to. Twoje pierwsze pochylenie było słuszne. Przestudiuj to jeszcze trochę i zobacz, czy to wszystko.

Co mogę przeczytać?

Pierwszym krokiem do rozwiązywania problemów jest ich spisanie. Drugim krokiem jest opracowanie dokumentów roboczych na temat możliwych rozwiązań. Jeśli tego nie zrobisz, oto drugie pytanie, które należy zadać: Co mogę przeczytać? Może jest jakaś książka o twoim problemie. Być może ktoś spędził całe życie próbując rozwiązać ten problem. Możesz od razu skorzystać z jego rady, jeśli poświęcisz czas na szukanie. Może jest gdzieś zwięźle napisana. Nie musisz na nowo wymyślać koła. Jeśli odrobisz swoją pracę domową, może po prostu znajdziesz rozwiązanie.

Kogo mogę prosić?

Jeśli to nadal nie działa, oto trzecie pytanie: Kogo mogę zapytać? Nie wahaj się pytać, ale pozwól, że dam ci wskazówkę: Nie pytaj pierwszy. Jeśli zawsze będziesz tylko pytał, nie będziesz rozwijał umiejętności potrzebnych do rozwiązywania problemów. Co jest cenniejsze od rozwiązania problemu? Umiejętności rozwiązywania problemów. Odpowiedź na problem jest tymczasowa, podczas gdy umiejętności rozwiązywania problemów są stałe. Nie chodzi więc tylko o odpowiedzi, ale o umiejętności, których potrzebujemy. Jeśli jednak dołożyłeś wszelkich starań, aby samemu się o tym przekonać, a wciąż ci brakuje, przygotuj swoje notatki, gdy będziesz prosił o pomoc. Nie możesz uwierzyć, jak bardzo ludzie będą chcieli ci pomóc, jeśli będą wiedzieć, że jesteś gotów pomóc samemu sobie.

Zobacz również

Optymalny serwis, który zrewolucjonizuje Twoje życie. Poruszamy tematy zdrowia, urody, jedzenia, podróży i wiele, wiele innych! 

Przekonaj się sam.

Cytat

Keep your vitality. A life without health is like a river without water.

Maxime Lagacé