|   | 

Jak zaprojektować elegancką i nowoczesną restaurację?

Odpowiednio zaprojektowane wnętrze restauracji może zdecydować o sukcesie danego przedsięwzięcia. Oprócz znakomitej kuchni, czyli wysokiej jakości posiłków i napoi, właściciel powinien zaproponować swoim gościom przyjemną przestrzeń, która sprzyjać będzie spotkaniom biznesowym lub rodzinnym. Stworzenie odpowiedniego klimatu restauracji, czyli dobór umeblowania oraz dekoracji, może sprawić, że zadowoleni klienci będą chętnie i często wracać. Sprawdź, jak stworzyć wyjątkową przestrzeń w lokalu i komu zlecić zaprojektowanie wnętrza restauracji!

Jak wykreować wyjątkową przestrzeń?

Dlaczego zaprojektowanie przestrzeni jest tak istotne? Aby lokal gastronomiczny mógł odnieść sukces, musi być urządzony w taki sposób, aby atmosfera, która będzie w nim panować, stanowiła przyjemne tło wieczoru dla gości. Najważniejsze, aby restauracja była unikalna, miała niepowtarzalny charakter, który sprawi, że nawet najbardziej wymagający klient opuści lokal zadowolony.

Projektowanie restauracji powinno rozpocząć się przede wszystkim od pomysłu – jako właściciel powinieneś zwrócić szczególną uwagę na to, jakie dania będą tam serwowane i jaka powinna być ogólna tematyka miejsca. Ważne są Twoje preferencje osobiste, należy również wziąć pod uwagę takie czynniki jak lokalizacja restauracji oraz wielkość sal. Zdefiniowanie wizji jest niezbędne, aby stworzyć trafiony projekt, który zachwyci jak największą liczbę gości.

Należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy lokal ma być bardziej elegancki, ekskluzywny, czy ma to być przytulne miejsce oprawione domową atmosferą. Wybór tematyki i klimatu miejsca jest kluczowy, aby zaprojektować miejsce spójne aranżacyjnie. W tym celu warto skorzystać z pomocy doświadczonego projektanta, mającego wiedzę o technikach marketingu restauracyjnego.

Projektowanie restauracji to nie tylko aranżacja sali, ale również zaplecza oraz kuchni, czyli inaczej serca lokalu, które powinno być jak najbardziej funkcjonalne, przestronne i świetnie wyposażone. Sala restauracyjna powinna być estetyczna i przyjemna dla oka, dlatego tak istotny jest odpowiedni dobór oświetlenia, który ma znaczący wpływ na stworzenie sprzyjającej atmosfery. Warto postawić na dobrej jakości meble, które będą trwałe i posłużą przez długi czas, oraz dodatki, które efektownie wypełnią wnętrze i dodadzą uroku. Warto zaserwować gościom niezapomniane wrażenia wizualne, które w połączeniu z pysznym jedzeniem zagwarantują zadowolenie klientów i sukces restauracji.

Wszystkie aspekty jak wielkość mebli, ich ilość, rodzaj, charakter dekoracji, a nawet kolor ścian powinien być dopasowany przede wszystkim do wielkości lokalu. Przed rozpoczęciem projektowania restauracji należy dokonać pomiarów – tylko wtedy będziesz w stanie dobrać odpowiednie wyposażenie, które optycznie powiększy przestrzeń, a nie ją przytłoczy. Kluczowe jest zorganizowanie przestrzeni w funkcjonalny sposób. Ważne jest odpowiednie rozlokowanie stolików i krzeseł, rozmieszczenie toalet, umiejscowienie baru, a także drzwi wejściowych.

Restauracja

Kto zajmuje się projektowaniem restauracji?

Projektowanie restauracji warto zlecić profesjonalnym firmom działającym w tym obszarze. Wyspecjalizowany projektant zadba o każdy szczegół – od wykończenia podłogi i ścian, po takie elementy dekoracyjne jak przytulne poduszki na kanapach, czy dobrze dobrany obrus. Jeśli posiadasz niewielką przestrzeń, specjalista podpowie Ci jak zaaranżować ją w sposób, który optycznie ją powiększy, a jednocześnie sprawi, że stanie się przytulnym miejscem, do którego każdy będzie chciał wracać. Z kolei duży lokal to świetne pole do popisu, by stworzyć ekskluzywną i niezwykle elegancką restaurację.

Ważne jest dobranie wyposażenia odpowiednio do rozmiarów lokalu i w jak największym stopniu funkcjonalne i praktyczne zagospodarowanie miejsca. Dobry projektant wie, jak wizualnie podzielić lokal na strefy tak, aby stworzyć komfortową przestrzeń dla każdego gościa.

Jak wybrać firmę, która zaprojektuje restaurację od A do Z?

Na rynku funkcjonuje wiele firm, które zajmują się projektowaniem eleganckich restauracji. Jedną z nich jest marka Grid, która ma wieloletnie doświadczenie w aranżacji wnętrz gastronomicznych. Wyspecjalizowani projektanci od firmy Grid przekształcą Twoją wizję w rzeczywistość. Dobiorą odpowiednie oświetlenie, materiały, najlepsze meble i efektowne dodatki. Każdego dnia wykonują wiele projektów lokalów restauracyjnych, dbając o każdy detal i zadowolenie klientów. Warto postawić na sprawdzonych specjalistów, którzy oprócz stworzenia pięknie wyglądającego wnętrza, nadadzą mu unikalny charakter, który przyciągnie wielu gości.

Zobacz również

Optymalny serwis, który zrewolucjonizuje Twoje życie. Poruszamy tematy zdrowia, urody, jedzenia, podróży i wiele, wiele innych! 

Przekonaj się sam.

Cytat

Keep your vitality. A life without health is like a river without water.

Maxime Lagacé