|   | 

Jaki jest najlepszy blender na rok 2020?

Być może dążysz do tego, aby wypełnić swoją dietę odżywczymi koktajlami, domowej roboty mlekiem migdałowym lub tropikalnymi koktajlami. Jeśli tak, to kluczowe jest znalezienie najlepszego blendera - urządzenia na tyle mocnego, aby zniszczyć jarmuż, orzechy i lód do jedwabistej, gładkiej substancji. Dlatego właśnie zrobiliśmy ciężki lifting dla Ciebie (poważnie, blendery są ciężkie) i przetestowaliśmy 14 różnych modeli, aby znaleźć najlepszą wartość. Czytaj dalej o najlepszych blenderach z 2019 roku; aby poznać specyfikę tego, jak testowaliśmy i czego szukać w blenderze, przewiń do dołu strony.

Najlepszy ogólny blender do koktajli Smoothies (i nie tylko!): Vitamix 5200

Vitamix 5200 był zdecydowanie najlepszym blenderem do smoothies. Wyprodukował on jeden z najbardziej jedwabistych smoothies w naszej serii. Końcowy produkt był aksamitny i kremowy, a nie mętny czy przerobiony. Nie tylko do perfekcji kruszył lód, ale też był cichszy niż jakikolwiek inny blender. Jest również bardzo łatwy do ustawienia, a jego podstawa jest ciężka, ale nie nie do zniesienia. Elementy sterujące blendera są na prostym końcu z włącznikiem/wyłącznikiem, wysokim/zmiennym przełącznikiem i pokrętłem do samodzielnej zmiany poziomu mocy. Jest to niezwykle wydajny, wysokowydajny blender o dużej mocy.

Do naszej aktualizacji do 2019 roku, dodaliśmy bardziej przystępny cenowo Vitamix Explorian 310 do linii testowej. Jest to niewiarygodna maszyna, wykonywana prawie w takiej samej wydajności jak 5200, ale okazało się, że jest nieco głośniejsza. Trochę bardziej podobał nam się również rozmiar i kształt 5200: Ma 64-ouncyjny pojemnik, podczas gdy Explorian ma 48-ouncyjny, a jego profil jest wyższy i szczuplejszy. Podczas gdy Vitamix 5200 był największym blenderem spośród wszystkich zwycięzców, nadal nie czuł się nieporęczny.

Jedynym minusem zakupu blendera Vitamix jest cena. Są drogie! Nawet jeśli Explorian (350 dolarów) jest nieco bardziej przystępny niż 5200 (450 dolarów), nie jest to w żadnym wypadku opcja budżetowa. Mimo to często dostępne są tańsze, odnowione wersje, a marka oferuje siedmioletnią gwarancję. Jeśli planujesz używać go regularnie, koszt jest tego wart.

Najlepszy blender: Cuisinart Hurricane Pro

Zarówno w naszych testach w roku 2018 jak i 2019, ten wysokowydajny blender Cuisinart był jednym z najlepszych blenderów do smoothies. Mieszanka smoothie była gładka i aksamitna, z dużą ilością powietrza i zerową goryczą. Blender skutecznie kruszył lód na małe granulki. Ma jednak humonową podstawę i musiałby żyć na ladzie na stałe lub wymagać pracy ręcznej, aby wydobyć go z magazynu.

Cuisinart również był mylący, aby dowiedzieć się na początku: Z tyłu ma włącznik/wyłącznik, ale tak trudno było go znaleźć, że musieliśmy obejrzeć tutorial online przed rozpoczęciem testów. Jednak to, gdzie przyciski świecą, jest w ich specyfice. Istnieją różne przyciski do robienia owoców i zielonych koktajli, a także opcje kruszenia lodu, robienia zupy i czyszczenia maszyny. Funkcja pamięci pozwala na ustawienie dowolnego z wcześniej ustawionych czasów, na przykład uznaliśmy, że funkcja zielonych koktajli daje zbyt dużo produktu, więc skróciliśmy czas programu do naszych upodobań i zapisaliśmy go jako nowe ustawienie. Blender posiada również regulowane pokrętło mocy, które można obracać podczas miksowania. Mimo, że jest ciężki i duży oraz ma lekką krzywą uczenia się, przeszedł nasze testy smoothie i lodu z latającymi kolorami.

Najlepszy blender do małych przestrzeni: Breville Fresh & Furious

Jeden z najnowszych blenderów Breville na scenie, Fresh & Furious ma bardziej opływowy design niż inne testowane przez nas blendery, więc jest to dobry wybór, jeśli masz małą kuchnię, ale szukasz mocnego blendera. Koktajl nie był tak kremowy jak Vitamix, ale ogólnie rzecz biorąc, urządzenie działało bardzo dobrze i było jednym z naszych najlżejszych konkurentów.

Łatwy do skonfigurowania, ten blender ma dziewięć przycisków sterujących zadaniami i poręczny timer, który liczy się na ustawienia prędkości i na dół dla zaprogramowanych ustawień. Charakteryzuje się intuicyjną konstrukcją typową dla produktów z Breville'a, a także brakiem zbłąkanych kawałków jedzenia. Blender był również szybki w czyszczeniu i ma ładny kształt, który dobrze nadaje się do nalewania.

Na rok 2019 wypróbowaliśmy również nowy Breville Super Q, najpotężniejszy z blenderów Breville, ale okazał się on uciążliwy. Dzban był szeroki i ciężki, przez co trudno było z niego lać, a przy tym był bardzo głośny. Musieliśmy uruchomić program smoothie dwa razy, aby w pełni włączyć migdały do naszego napoju. Zrobił on kruszenie lodu z prędkością błyskawicy, ale kosztował 500 dolarów - trochę dużo, aby wydać na wszystko, co nie daje doskonałych rezultatów za każdym razem. Przetestowaliśmy Breville Boss (400 dolarów) w 2018 roku i pokochaliśmy go, ale uważamy, że Fresh & Furious jest najlepszą opcją Breville w tym roku.

Najlepszy blender dla budżetu: KitchenAid 5-Speed Classic Blender

Podczas gdy prawie każdy testowany przez nas blender był wysokowydajnej odmiany (również powyższy), wciąż otrzymywaliśmy niezwykle pozytywne recenzje dla tego konwencjonalnego modelu KitchenAid. I tak naprawdę, ten pulsował i kruszył lepiej niż jego wysokowydajny odpowiednik z KitchenAid. Dodatkowo, brak ogromnej bazy, z którą można by sobie poradzić, był ulgą.

Z pięcioma prędkościami, przyciskiem impulsu i przyciskiem lodu, wszystko w tym blenderze jest bez zarzutu. Doskonale kruszył lód do koktajlu i choć praca nad mrożonym bananem i jarmużem zajęła mu trochę więcej czasu, to dał świetny efekt smoothie. Był również cinch do czyszczenia. Testowaliśmy go po użyciu wysokowydajnego blendera KitchenAid (500 dolarów) i szczerze mówiąc, uznaliśmy za śmieszne, o ile lepiej to mniejsze urządzenie radzi sobie z tymi samymi zadaniami.

Za mniej niż 100 dolarów jest to świetna opcja do łatwych zadań, takich jak codzienne koktajle śniadaniowe i koktajle grupowe. Jeśli chcesz poradzić sobie z cięższymi zadaniami, takimi jak robienie masła orzechowego i obracanie szorstkiego jarmużu, przejdź do jednego z powyższych blenderów.

Jak testowaliśmy

Najpierw wkładamy lód do każdego blendera i kruszymy, aż osiągnie on konsystencję wystarczającą do stworzenia koktajlu mieszanego. Następnie robiliśmy zielony koktajl w każdym blenderze. To nie był zwykły zielony koktajl: Celowo użyliśmy przepisu, który przepuszczałby mikser przez dzwonek. Zawierał on nie mniej niż dwie filiżanki jarmużu (których nie rozdrobniliśmy ani nie zdemolowaliśmy całkowicie, tylko po to, aby jeszcze bardziej utrudnić zadanie), czwartą filiżankę migdałów, dwie daktyle, które chcieliśmy w pełni włączyć do koktajlu, oraz mrożonego banana. Mieszaliśmy każdy koktajl przez 1,5-2 minuty, lub używaliśmy określonego ustawienia "smoothie" lub "green smoothie" na blenderze, jeśli taki miał. Szukaliśmy gładkiej, jednolitej konsystencji bez nitkowatych kawałków jarmużu, kawałków daktyli czy mączystości z migdałów.

Uwaga dotycząca wysokowydajnych blenderów

Trzy blendery, które wymieniliśmy jako nasze najlepsze wybory, są uważane za blendery o "wysokiej wydajności" i są droższe niż wiele konwencjonalnych modeli. Wydany po raz pierwszy w 1969 roku Vitamix był pierwszym wysokowydajnym blenderem, który pojawił się na rynku. Początkowo był on używany w profesjonalnych kuchniach, ale wraz ze wzrostem jego popularności, inne marki wydały swoje własne wersje. Blendery te są droższe niż typowy model, ale, jak mówiła Amerykańska Kuchnia Testowa, są zbudowane tak, aby sprostać takim zadaniom jak kruszenie orzechów, obchodzenie się z twardymi liściastymi zielenią i kruszenie lodu, do których zwykły blender nie jest tak dobrze wyposażony - szczególnie jeśli chcesz, aby wytrzymał.

Czynniki, które ocenialiśmy

1. Czy mikser kruszy lód równomiernie i drobno?

Jest to dość proste - szukaliśmy blendera, który kruszył lód na drobne, jednolite wióry.

2. To jest smoothie, dobrze... gładki?

Chcieliśmy znaleźć najlepszy blender do smoothies. Szukaliśmy blendera, który mógłby zrobić kremowy koktajl bez kawałków jarmużu, randki czy migdałów. Tekstura nie powinna być ziarnista od migdałów ani włóknista od jarmużu. Zauważyliśmy, że niektóre smoothie mają mętną, gęstą konsystencję i nie były zimne przed wypiciem. Problem ten wynikał z nadmiernego rozdrobnienia, więc nie zwracaliśmy na to uwagi.

3. Jak łatwy w użyciu jest mikser? Czy ma on jakieś specjalne cechy?

Miksery nie wymagają zbyt wielu ustawień. Mimo to, szukaliśmy łatwego w użyciu, niekłopotliwego modelu. Lubiliśmy, gdy blender miał specyficzne ustawienia, na przykład do robienia zielonego smoothie lub kruszenia lodu, i zastanawialiśmy się, jak dobrze te programy działają.

4. Jak bardzo jest nieporęczny?

To prawie alarmujące, jak duży i nieporęczny jest większość blenderów! Wiele z nich ma duże podstawy, które są ciężkie do podnoszenia. Wysokowydajne blendery wymagają przyzwoitej wielkości silnika, więc nie martwiliśmy się zbytnio, że są zbyt ciężkie, ale w naszym teście wzięliśmy pod uwagę rozmiar i objętość.

5. Czy jest łatwy do czyszczenia?

Szukaliśmy blendera, którego konstrukcja ułatwiła czyszczenie. Zastanawialiśmy się również, czy blender ma funkcję samooczyszczania się, czy też nie.

Inne blendery, które testowaliśmy

  • Miksery Hamilton Beach: Testowaliśmy zarówno zwykły blender Hamilton Beach (30 dolarów), jak i wysokowydajny (180 dolarów). Regularny Hamilton Beach był lekki i słaby, a smoothie, który zrobił, był pełen kawałków migdałów i włókien jarmużu, nawet po dodatkowej minucie mieszania. Ten wysokowydajny wytworzył równomierne ziarna lodu i gładki smoothie, jednak okazało się, że smoothie był gruby i lekko ciepły, co sugeruje, że silnik był przepracowany.
  • Blendtec: To kolejny wysokowydajny blender, który kosztuje 600 dolarów. Podobał nam się jego elegancki design, jednak smoothie, który wyprodukował, był po grubszej, włóknistej stronie i jego fantazyjne dzwonki i gwizdki - podświetlany ekran dotykowy z dużą ilością ustawień wymaganych filcu niepotrzebne. Było to trochę zbyt wybredne, jak na to, czego chcieliśmy w codziennym urządzeniu.
  • The Ninja (133$). Ten wysokowydajny blender nie sprawdził się dobrze w naszym teście. Funkcja ustawiania lodu pozostawiła nam wodę na dole i nierówne kawałki na całej powierzchni, a smoothie był gruby i mętny.
  • Oster Versa (135 dolarów) nie wypadł dobrze w naszym teście lodu, ale zrobił porządne smoothie. Ponieważ jego cena jest stosunkowo niska, byłby w porządku jako zwykły, codzienny blender, jeśli nie szukasz czegoś o dużej mocy.
  • Wolf (400$), Znów nie zdał testu lodowego, ale zrobił porządne smoothie. To nie jest warte wysokiej ceny, kiedy można było dostać najlepszy blender, Vitamix, za mniej więcej taką samą cenę.
  • Instant Pot Ace: Wypróbowaliśmy również Instant Pot Ace blender, który za 99$ jest najbardziej przystępnym cenowo, wysokowydajnym blenderem, na jaki natrafiliśmy. Blender ma osiem programów - cztery zimne (smoothies, lody, pokruszony lód i mleko orzechowe / owsiane) i cztery gorące (purée, mleko sojowe, mleko ryżowe i zupa) - plus funkcja samoczyszczenia, ale to, co ostatecznie wyłączył nas było krawędź dzbanka szkła - to było po prostu zbyt trudne do podniesienia i wylać z.

Podsumowanie

Do wysokowydajnego miksera o dużej mocy polecamy Vitamix 5200. Jeśli planują Państwo regularnie wykonywać ciężkie prace, takie jak wytwarzanie masła orzechowego, kruszenie lodu i mielenie ziaren - cena i wielkość tego miksera się opłaci. Kup Cuisinart Hurricane Pro, jeśli nie masz nic przeciwko ciężkiej podstawie, ale chcesz wydać mniej niż 300 dolarów. Breville Fresh & Furious ma inteligentną i kompaktową konstrukcję, która sprawia, że jest to świetna opcja dla małych kuchni. Wreszcie, KitchenAid 5-Speed jest dobrą opcją, jeśli chcesz najlepszy blender za mniej niż 100 dolarów.

Zobacz również

Optymalny serwis, który zrewolucjonizuje Twoje życie. Poruszamy tematy zdrowia, urody, jedzenia, podróży i wiele, wiele innych! 

Przekonaj się sam.

Cytat

Keep your vitality. A life without health is like a river without water.

Maxime Lagacé