|   | 

Sok z czarnej porzeczki - to warto wiedzieć

Jest nie tylko smaczny, ale również zdrowy – sok z czarnej porzeczki, bo właśnie o nim mowa, już od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Dziś zatem nadszedł czas, aby zadać pytanie o to, co jeszcze warto o nim wiedzieć.

Jakie właściwości ma sok z czarnej porzeczki? Gdy mówimy o właściwościach soku z czarnej porzeczki, w pierwszej kolejności naszą uwagę zdaje się przyciągać wysoka zawartość witaminy C w jej naturalnej postaci. Mówi się, że jest jej w tym soku nawet pięć razy więcej niż w pomarańczach. Nic zatem dziwnego, że owoce czarnej porzeczki tak często są uważane za lecznicze. Nie są duże, mają jednak ogromną moc, a przecież witamina C nie jest jedyną, jaką można w nich spotkać. W składzie soku z czarnej porzeczki znajduje się także witamina P znana też jako rutyna, witamina B, biotyna, składniki mineralne takie, jak potas, żelazo, wapń oraz magnez, cukry i pektyny, związki fenolowe, a także barwniki antocyjanowe. W soku w imponującej ilości zawarte są naturalne przeciwutleniacze, a to sprawia, że sok można przyjmować nie tylko profilaktycznie, ale również po to, aby wspierać proces leczenia różnych chorób oraz zaburzeń cywilizacyjnych. Warto zatem wiedzieć, kiedy sok z owoców czerwonej porzeczki jest szczególnie korzystny.

Okazuje się, że jego picie może przynieść nam szczególnie wiele korzyści, jeśli w danym momencie prowadzimy walkę z nadmiarem kilogramów. Bogactwo pektyn przyczynia się do tego, że poziom złego cholesterolu ulega w ciele człowieka ulega obniżeniu. W konsekwencji w organizmie częściej pojawia się uczucie sytości, tak pożądane przez osoby, które właśnie są na diecie. Nie można też zapominać o tym, że owoce porzeczki nie są przesadnie kaloryczne, sok porzeczkowy może być więc spożywany także w dużych ilościach.

Sprawdź sam jakie właściwości zdrowotne niesie za sobą regularne picie soku z czarnej porzeczki. Zobacz więcej na korabgarden.pl >>

O soku z czarnej porzeczki powinniśmy myśleć jednak również w kontekście młodych mam zwłaszcza, jeśli są to kobiety karmiące piersią. W jego składzie można znaleźć nie tylko witaminy, ale również składniki mineralne, a to pobudza laktację. Dziecko szybciej przybiera na wadze i sprawia wrażenie bardziej najedzonego. Oczywiście, gdy mówimy o soku z czarnej porzeczki w okresie karmienia piersią, musimy poczynić pewne zastrzeżenie. Podczas jego picia należy uważnie obserwować dziecko, aby upewnić się, że mamy do czynienia z produktem, który nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych. Owoce czarnej porzeczki niestety mogą uczulać, a małe dzieci okazują się być szczególnie wrażliwe.

Sok z czarnej porzeczki zwykle promowany jest jako rozwiązanie, które wzmacnia nasz organizm. Tej jego właściwości poświęca się na tyle dużo uwagi, że często zapominamy o tym, że charakteryzują go także właściwości moczopędne. Zapalenie pęcherza może być wyjątkowo uciążliwe, a sytuacji osób chorych nie poprawia to, że zwykle ma nawracający charakter. Sok z czarnej porzeczki może pomóc w szybkim i skutecznym uporaniem się z problemem. Tu warto wspomnieć także o jego właściwościach przeciwgnilnych, które również przydają się, gdy chcemy poprawić pracę nerek.

Zobacz również

Optymalny serwis, który zrewolucjonizuje Twoje życie. Poruszamy tematy zdrowia, urody, jedzenia, podróży i wiele, wiele innych! 

Przekonaj się sam.

Cytat

Keep your vitality. A life without health is like a river without water.

Maxime Lagacé