|   | 

Jak zorganizować wyjazd na safari w Tanzanii?

Zanim przejdę do tego, jak zorganizować wyjazd na safari w Tanzanii, warto zwrócić uwagę na to, ile to kosztuje.

Safari Tanzania - Ile kosztuje wyjazd na safari w Afryce?

Nie ma jednej ceny za safari w Tanzanii. Te wyjazdy na safari do parków narodowych mogą być dopasowane do każdego klienta w zależności od jego oczekiwań. Przekonaliśmy się o tym na przykładzie osób, które poznaliśmy.

Na przykład chcieliśmy zostać na jedną noc i następnego dnia wrócić na Zanzibar.

To było safari, które zostało "skrojone" dla nas. Była jeszcze opcja zapłacenia mniej, jeśli chciało się zabrać ze sobą więcej osób. Nam zaproponowano pierwszą cenę za całego Jeepa. Wycieczka kosztowałaby i 4 osoby, i 6 osób.

Cena przewodnika również została obniżona. Jak wiadomo, koszty paliwa na osobę idą w dół. Nie zmienił się jedynie koszt noclegów i wstępów do parków, a także jedzenia.

Safari Tanzania - dowiedz się więcej na https://tanzaniaadvisor.com/safari-tanzania/

Wspomnę jeszcze o kosztach naszego safari, abyśmy mieli pełny obraz:

  • O 4:30 pod nasz hotel przyjechał po nas kierowca. Zawiózł nas na prom. Cena safari obejmowała zarówno transport taksówką, jak i promem.
  • Kierowca i przewodnik odebrali nas w Dar es Salaam. Następnie pojechaliśmy Land Cruiserem do Parku Narodowego Mikumi. Po drodze zatrzymaliśmy się na lunch, który był wliczony w cenę. Napoje nie były wliczone w cenę i musieliśmy je kupić do lunchu. Nie jest to problem, ponieważ zapłaciliśmy 2000 szylingów tanzańskich (lub mniej więcej 3,45 zł) za dwie butelki Coca Coli w barze.
  • W samochodzie mieliśmy duże butelki z wodą.
  • Dojechaliśmy na miejsce. W cenie był również wstęp do parku Mikumi.
  • Po spędzeniu kilku godzin na podziwianiu dzikiej przyrody, nasz nocleg znaleźliśmy w ośrodku z domkami. W cenie była również kolacja i nocleg.
  • Na drugą część safari wyruszyliśmy o 6 rano drugiego dnia. Po chwili wróciliśmy na śniadanie, które było wliczone w koszt całej wycieczki.
  • Następnie kolejna część poświęcona będzie podziwianiu afrykańskich zwierząt. W godzinach popołudniowych wracamy do Dar es Salaam. Lunch jest wliczony w pakiet wycieczki.
  • Z Dar es Salaam na Zanzibar wylecieliśmy o godzinie 20:30. Był to ten sam lot, który zarezerwowaliśmy wieczorem.
  • W Dar es Salaam spotkała nas taksówka, która zabrała nas do naszego hotelu. Było to również zawarte w pakiecie safari.
  • Wszystko to było wliczone w cenę safari. Ile kosztuje safari w Afryce? Cały wyjazd kosztował 940 USD dla dwóch osób. Mogliśmy wszędzie zabrać portfele, ponieważ w samochodzie było dużo wody i wszystkie posiłki były opłacone.

Cena transportu może się różnić w zależności od lokalizacji hotelu na Zanzibarze. Również ceny paliwa i opłaty za wstępy mogą wpłynąć na cenę. Jest to cena orientacyjna.

Safari Tanzania

Który tanzański Park Narodowy wybrać na safari?

Safari można zorganizować w wielu Parkach Narodowych w Tanzanii. My wybraliśmy Park Narodowy Mikumi, ponieważ znajduje się on blisko Dar es Salaam i jest tańszy niż Serengeti.

Krater Ngorongoro i Park Narodowy Serengeti to najpopularniejsze safari. Jest to również dwa razy droższe od Mikumi. Udało nam się uzyskać ofertę na Serengeti na 2 noce, z zakwaterowaniem w namiotach (nie w kabinach jak w Mikumi), za około 1000 dolarów od osoby.

W parku Serengeti dwa razy do roku odbywa się atrakcja w postaci wielkiej migracji zwierząt. Według niektórych, stada są tak duże, że nie widać ich końca. Jest to z pewnością niesamowity widok. Dodaliśmy go do naszych list wiaderkowych i mamy nadzieję, że uda nam się to zrobić jeszcze za kilka lat.

Wspaniale spędziliśmy czas w Parku Narodowym Mikumi. Tutaj widzieliśmy zebry i antylopy, guźce, a także słonie, guźce i guźce. Ponadto widzieliśmy hipopotamy, hipopotamy, lwy i szakale.

Według artykułu, który znalazłam w sieci, Mikumi jest jednym z najbardziej niedocenianych parków narodowych Tanzanii. Moim zdaniem warto go odwiedzić. Są tam prawie wszystkie zwierzęta występujące w Serengeti, oprócz nosorożców.

Zobacz również

Optymalny serwis, który zrewolucjonizuje Twoje życie. Poruszamy tematy zdrowia, urody, jedzenia, podróży i wiele, wiele innych! 

Przekonaj się sam.

Cytat

Keep your vitality. A life without health is like a river without water.

Maxime Lagacé