|   | 

7 pięknych roślin do wnętrz i wskazówki jak o nie dbać

Masz już dosyć martwego wnętrza? A może twój pokój jest pustym płótnem, gotowym na pierwszą kropelkę koloru. Najlepsze kryte rośliny mogą dodać odpowiednią ilość intrygi - są swobodne i organiczne, a jednocześnie czyste i rzeźbiarskie; zachwycają nieprzewidywalnością, a jednocześnie są pewne swojej stałej obecności. A ich żywotność, na szczęście, jest znacznie dłuższa niż kwiatów ciętych. Ale zastanawiając się nad roślinami w projekcie pomieszczenia, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Architectural Digest skontaktował się z ogrodnikiem Dennisem Schraderem z Landcraft Environments w Mattituck w Nowym Jorku, aby uzyskać brud.

"Musisz myśleć o pojemniku, do którego wchodzi jak o meblu", mówi Schrader. "Powinien pasować do wnętrza." Co do zakładu, to też będziesz chciał to skoordynować. Poniżej znajduje się przewodnik po niektórych znaleziskach gwiezdnych i ich wymaganiach, ale najpierw, co zrobić, jeśli zdecydujesz się włączyć więcej niż jedną roślinę do swojego projektu? Schrader doradza grupowanie roślin zgodnie z ich naturalnym sposobem wzrostu. "Nie chce się umieszczać paproci obok kaktusa", mówi Schrader. A co więcej, rośliny, które rosną razem, będą miały podobne potrzeby, co ułatwi dozorcę. Jeśli chodzi o to, ilu ich będzie, mówi: "To wszystko zależy od tego, ilu chcesz się nimi zająć".

Wreszcie, lokalizacja powinna być podyktowana przede wszystkim zapotrzebowaniem rośliny na światło, a następnie gustem jej właściciela. Wypróbujcie roślinę tu czy tam i zobaczcie, co dobrze Wam się podoba i nie bójcie się przesuwać jej w czasie. W przypadku mniejszych roślin do uprawy wewnątrz pomieszczeń, Schrader mówi: "możecie wykorzystać je jako ustawienie na stole, a następnie przenieść je na parapet później".

W tym miejscu zebraliśmy najlepsze rośliny pod dachem, wraz z profesjonalnymi poradami dotyczącymi pielęgnacji roślin od Schradera i dwóch innych ekspertów, założycielki Sprout Home Tary Heibel i Tassy de Give, która założyła sklep ogrodniczy w Chicago w Williamsburgu w Nowym Jorku.

1. Skrzypce liściaste Drzewo Figowe (Ficus Lyrata)

Krzew ten ma długą, elegancką łodygę i gałęzie o szerokich, skórzastych liściach. Schrader sugeruje umieszczenie go "pod świetlikiem lub obok okna". Innymi słowy, potrzebuje jak najwięcej słońca. Schrader sugeruje przycinanie górnych gałęzi, gdy rośnie nad ramą okna.

Pielęgnacja drzew figowych Skrzypce-Liście: Podlewaj raz w tygodniu, lub więcej, jeśli jest zima i powietrze w domu jest suche.

2. Split-Leaf Philodendron (Monstera Deliciosa)

Ulubiona przez Henri Matisse'a, ta roślina ma charakterystyczny liść, który wygląda, jakby został delikatnie ścięty przez ostrożną rękę. Schrader mówi, że można odciąć wierzchołek - o ile ma przyczepione korzenie powietrzne - i przesadzić go, co oznacza, że jeśli kupisz jeden z nich, możesz z łatwością mieć więcej, jeśli chcesz.

Split-Leaf Philodendron Care: Woda raz w tygodniu.

3. Meyer Lemon Tree (Citrus X Meyeri)

Drzewo to nosi nazwę cytryny Meyer, uważanej za hybrydę cytryn i pomarańczy mandarynkowych o subtelniejszym, słodszym smaku niż cytryny. Ale te drzewa nie kończą się na owocach: "Kiedy kwitną, masz ten piękny zapach cytrusowych kwiatów", mówi Schrader. Drzewa cytrynowe Meyer dobrze sprawdzają się w pomieszczeniach, o ile mają dużo słońca.

Meyer Lemon Tree Care: Woda co tydzień.

4. Kentia Palm (Howea Forsteriana)

Fronty tej rośliny wiosną do wielkich wysokości od ziemi, a następnie pochylić się do przodu, cicho zacieniając ziemię pod spodem. "Wygląda wspaniale w dużej urnie", mówi Schrader, zauważając, że powinno się jej dać dużo miejsca, ponieważ może urosnąć do 10 stóp z szerokim zasięgiem.

Kentia Palm Care: Wymaga średniego do jasnego światła; woda co tydzień.

5. Fabryka żeliwa (Aspidistra Elatior)

Schrader mówi, że ta roślina jest "głównie dla liści", co oznacza, że jeśli chcesz dodać bujną, ciemnozieloną roślinę do swojej przestrzeni, ta jest dla ciebie. Dobrze sobie radzi w średnim i niskim oświetleniu i jest tolerancyjna na zaniedbania, więc dobrze jest zapomnieć o podlewaniu jej raz na jakiś czas.

Castiron Plant Care: Woda raz w tygodniu lub co dziesięć dni.

Sprawdź więcej : Najpiękniejsze trawy ozdobne do ogrodu >>

6. Eucharystia Lily (Eucharis Amazonica)

Inna roślina ciemnozielona, ale ta posiada duże, białe kwiaty, które kwitną przez całą zimę i wczesną wiosnę. "Nawet gdy nie kwitnie, miło na to patrzeć", mówi Schrader. Rozwija się przy średnim oświetleniu; pozwala wyschnąć glebie między podlewaniem".

Eucharystia Lily Care: Liście więdną, gdy potrzebuje wody, ale raz w tygodniu powinno wystarczyć.

7. Roślina węża (Sansevieria Trifasciata)

"Wydaje mi się, że odradzają się, szczególnie we współczesnych wnętrzach", mówi Schrader. Z liśćmi w kształcie miecza, delikatnie nawijającymi się z ziemi jak zaczarowane węże z kosza, ta roślina domowa w domu zachowuje piękną równowagę między porządkiem a chaosem.

Snake Plant Care: Umieść w dowolnym miejscu i pozwól glebie całkowicie wyschnąć pomiędzy podlewaniem. Sprawdzajcie glebę co tydzień, ale można pominąć kilka.

Zobacz również

Optymalny serwis, który zrewolucjonizuje Twoje życie. Poruszamy tematy zdrowia, urody, jedzenia, podróży i wiele, wiele innych! 

Przekonaj się sam.

Cytat

Keep your vitality. A life without health is like a river without water.

Maxime Lagacé