|   | 

Wszystko, co musisz wiedzieć, aby poprawić swoje życie

Pewnego dnia mój mentor, pan Earl Shoaff, powiedział do mnie: "Jim, jeśli chcesz być bogaty i szczęśliwy, naucz się tej lekcji dobrze: Naucz się pracować ciężej nad sobą niż ty nad swoją pracą." Muszę przyznać, że było to najtrudniejsze zadanie ze wszystkich. Ten biznes rozwoju osobistego trwa całe życie.

Widzisz, to, czym się stajesz, jest o wiele ważniejsze niż to, co dostajesz. Ważnym pytaniem w pracy nie jest: "Co dostaję?". Zamiast tego, powinieneś zapytać, "Czym się staję?" To, czym się stajesz, ma bezpośredni wpływ na to, co dostajesz. Pomyślcie o tym w ten sposób: Większość tego, co masz dzisiaj, przyciągnęło cię, stając się osobą, którą jesteś dzisiaj.

Stwierdziłem również, że dochody rzadko przewyższają rozwój osobisty. Czasami dochód wymaga szczęśliwego skoku, ale jeśli nie nauczysz się radzić sobie z obowiązkami, które się z nim wiążą, zazwyczaj skurczy się do wysokości, z którą możesz sobie poradzić.

Trudno jest utrzymać to, czego nie udało się osiągnąć dzięki rozwojowi osobistemu. Oto więc wielki aksjomat życia: Mieć więcej niż się ma, stać się kimś więcej niż ty.

Umiejętności osiągania sukcesów na rynku

Rynek jest wymagającym miejscem. Okazji jest wiele, ale trzeba się do niej przygotować i przygotować do niej. Musimy poświęcić część tego roku na przygotowanie się do przyszłego roku, a część tej dekady na przygotowanie się do następnego. Miejmy nadzieję, że powodem, dla którego tu jesteśmy, wyglądając dobrze, radząc sobie dość dobrze, jest to, że spędziliśmy część ostatniej dekady przygotowując się do niej.

Dużą część życia spędzasz na przygotowywaniu się, przygotowywaniu, a częścią tego jest rozwój umiejętności, które przyczyniają się do sukcesu na rynku. Zaczyna się od rozwoju osobistego, samodoskonalenia i robienia wymiernych postępów.

Rozwój osobisty jest wyzwaniem

Rozwój osobisty to pchnięcie. To jest walka. To jest wyzwanie. Nie byłoby żadnej wygranej bez wyzwania. Na tym właśnie polega życie. To walka i wyzwanie, aby rozwijać siebie i nasze umiejętności, aby zobaczyć, co możemy stworzyć na rynku jako wartość. To zabranie tych umiejętności i wartości na rynek i zobaczenie, co nam to zwróci.

Nowe nawyki nie przychodzą łatwo, ale można je rozwijać. Czasami, gdy rozwija się dużo dynamizmu w jednym kierunku, nie jest tak łatwo je zmienić, ale jest to możliwe. Nie jest łatwo, ale jest to możliwe. Ktoś kiedyś powiedział: "Sukces to 10 procent inspiracji i 90 procent potu". Musisz tylko przeczytać książki, nauczyć się umiejętności, przejść przez kolejne etapy, zrobić mentalne pompki i przygotować się.

Inspiracja jest w porządku, ale inspiracja musi prowadzić do dyscypliny. Jedną rzeczą jest bycie zmotywowanym, ale inną jest bycie wystarczająco zmotywowanym, aby brać udział w zajęciach, czytać, powtarzać, przechodzić przez to w kółko, aż stanie się to częścią ciebie. I to są wyzwania. Nie są one łatwe, ale są wyzwaniami, które jeśli wygrasz, rozwiniesz się i będziesz wzrastać, to właśnie od tego zależy twoje miejsce, zwrot z inwestycji, kapitał własny, wartość, jaką otrzymasz z rynku.

3 Części rozwoju osobistego

Podzieliłem rozwój osobisty na trzy części.

Duchowy

Niektórzy ludzie uważają, że jesteśmy tylko przedłużeniem i zaawansowaną formą gatunku zwierząt, ale ja uważam, że ludzie są wyjątkowi. Wierzę, że nasze duchowe cechy odróżniają nas od wszystkich innych stworzeń. Teraz uważam się za amatora w tej dziedzinie, ale niezależnie od waszego pochodzenia, myślę, że powinniście ocenić jaki wzrost i zmiany chcecie dokonać w tej ważnej dziedzinie. Wartości duchowe i etyczne pomogą zbudować silny fundament pod waszym dążeniem do bogactwa i szczęścia.

Polecam ci uczyć się duchowej strony swojej natury. Upewnij się, że studiujesz, ćwiczysz i uczysz. Nie bądźcie nieostrożni, ponieważ to właśnie to czyni nas takimi, jakimi jesteśmy, innymi niż psy, koty, ptaki i myszy. Cokolwiek musicie przeczytać i zasymilować, aby rozwijać się w tej dziedzinie, zdecydowanie proponuję wam to zrobić.

Fizyczny

Ciało i umysł pracują razem. Aby umysł był wytrwały w wysiłkach, ciało powinno być w jak najlepszej formie.

Słyszałeś zdanie, "Traktuj swoje ciało jak świątynię". Świątynia - niezłe słowo. Coś, czym bardzo dobrze byście się zajęli. Traktuj swoje ciało jak świątynię, a nie drewutnię, prawda? Świątynia. Dobrze się nią zaopiekuj.

Jedynym domem, w którym musimy żyć, jest ciało fizyczne, a to część sukcesu na rynku. To jest fizyczne samopoczucie. Fizycznie czujemy się dobrze, więc wkraczamy na rynek z poczuciem własnej wartości i pewności siebie, a to obejmuje kilka części.

Czy masz regularny program ćwiczeń? Jeśli nie, znajdź taki, który możesz śledzić i zacznij. Ponadto, upewnij się, że zwracasz uwagę na jedzenie, które jesz. Przeczytaj wszystkie książki o odżywianiu, aby samemu podjąć decyzję i zdecydować się na dobry plan zdrowotny dla Ciebie.

Potem jest wygląd zewnętrzny. Bądź na tyle zręczny, by zadbać o swój wygląd na rynku. To ma wiele wspólnego z twoją akceptacją. Dużą częścią tego jest to, jak wyglądasz innym ludziom w pracy, w społeczności. Jest takie powiedzenie, które mówi: "Bóg patrzy do wewnątrz, a ludzie na zewnątrz." To nie jest zła sugestia, to znaczy: Dbaj o wnętrze dla Boga, a na zewnątrz dla ludzi. Może uważasz, że ludzie nie powinni oceniać cię po twoim wyglądzie. Cóż, pozwól, że ci powiem, że powinni! Nie opieraj swojego życia na tym, że powinieneś i nie powinieneś. Opieraj swoje życie tylko na realiach. Jasne, kiedy ludzie cię poznają, będą cię osądzać po tym, co widzą, ale na początku będą patrzeć.

Teraz, mam dla ciebie kolejne dobre zdanie. Mówi ono, "Bądź świadomy siebie, ale nie siebie." Jest pewna sprawa, że musimy być świadomi siebie, dbać o nią, a potem pozwolić jej odejść. Niektórzy ludzie martwią się o swój wygląd przez cały dzień, a to raczej umniejsza niż dodaje. Więc zajmijcie się tym, a potem puśćcie go. Zróbcie co w waszej mocy i pozwólcie, by to się udało. Bądźcie świadomi siebie, ale nie do tego stopnia, by być świadomi siebie.

Mentaly

Trzecia część rozwoju osobistego to rozciąganie umysłu, rozwijanie dobrych nawyków myślowych, dobrych nawyków do nauki, realizowanie pomysłów i próby znalezienia sposobów na zastosowanie ich do ludzkich zachowań i rynku. Wszystko to wymaga ćwiczeń umysłowych, które nazywam rozciąganiem umysłu.

Twoja chęć zmierzenia się z trudnymi tematami, które są trudne i które większość ludzi zdecydowała się puścić w ruch, daje ci niezwykłą przewagę na rynku. Jak możesz opanować wysokie umiejętności, niezwykłe umiejętności, które czynią cię niezwykłym wykonawcą na rynku? To wymaga wysiłku umysłowego. Niektórzy ludzie pomijają poezję i literaturę, Biblię, historię i wiele rzeczy, które wydają się trochę trudne do zaatakowania. Ale jeśli zawsze odwracasz się od czegoś, co na początku wydaje się trochę trudne, pozostawiasz siebie słabym. Pozostawiasz siebie nieprzygotowanego na rynku. Więc nie bój się zająć się rzeczami ciężkimi. Może to być o wiele łatwiejsze, niż myślisz, gdy już się w to zagłębisz i nauczysz się umiejętności za umiejętnościami.

Inną częścią rozciągającego się umysłu jest poznanie drugiej strony argumentu. Niezależnie od tego, czy debatujesz na arenie duchowej, politycznej, fizycznej czy behawioralnej, nie obawiaj się drugiej strony sporu. Jeśli jesteś silny umysłowo, możesz sobie z tym poradzić i musisz dać ludziom uznanie za ich stronę sporu. Nawet jeśli możesz się z nimi nie zgadzać, musisz się zgodzić, że mają rację.

Czy potrafisz sobie wyobrazić, czym możesz się stać, jeśli zaangażujesz się w poszerzanie swojego umysłu? Czy potrafisz sobie wyobrazić, jakie umiejętności będziesz rozwijać, jakie będziesz miał spostrzeżenia?

Twoja osobista biblioteka rozwoju

Częścią tego wszystkiego jest rozwijanie tego, co ja nazywam biblioteką rozwoju osobistego. Pan Shoaff dał mi początek, gdy miałem 25 lat. Skoro ominęła mnie większość mojej edukacji w college'u, powiedział mi: "Przekazuję ci ją do samokształcenia."

Edukacja nie kończy się z chwilą opuszczenia uczelni. Edukacja jest procesem trwającym całe życie. Musisz wciąż stawiać czoła wyzwaniom nauki. W ten sposób dostajesz się do wyższych sfer dochodu. W ten sposób dostajesz się do wyższej klasy przedsiębiorstwa. W ten sposób stajesz się bardziej użytecznym, produktywnym, wartościowym obywatelem, wnoszącym wkład w rodzinę, społeczność, kraj, przedsiębiorstwo. Ciężko pracuj nad rozwojem tych umiejętności i bądź samokształcony.

Pan Shoaff powiedział mi: "Standardowe wykształcenie daje ci standardowe wyniki." Dlaczego nie wyjść poza normę i średnią oraz akceptowalne i stać się uprzywilejowanym, nadzwyczajnym lub ponadprzeciętnym? Dlaczego nie? W wieku 18 czy 19 lat zdecydowałem się wrócić do pracy, ciężko pracować i robić wszystko, co w mojej mocy, a pan Shoaff powiedział, że w życiu jest o wiele więcej niż tylko to. Dlaczego nie opanuje pan jakichś niezwykłych umiejętności? Dlaczego nie przeniesiesz się na wyższy poziom? Więc to zrobiłem.

Teraz niektórzy ludzie po prostu dążą do samodoskonalenia się, samopomocy, rzeczy inspirujących, ale nie można żyć tylko na mentalnych cukierków. Potrzebujesz czegoś więcej. Twoja biblioteka musi być zbalansowana jak spiżarnia w twojej kuchni. Nie możesz być silna tylko na tych łatwych rzeczach. Powinniśmy studiować historię, biografie i autobiografie. Studiować ludzi, którzy zrobili wyjątkowe rzeczy, zarówno godne podziwu jak i podłe. Musimy być uczniami obu.

Wszystkie książki, które kiedykolwiek będą nam potrzebne, aby uczynić nas tak bogatymi, zdrowymi, szczęśliwymi, potężnymi, wyrafinowanymi i odnoszącymi sukcesy, jak tylko chcemy, zostały już napisane. Ludzie ze wszystkich dziedzin życia, ludzie z jednymi z najbardziej niesamowitych doświadczeń życiowych, ludzie, którzy przeszli od grosza do fortuny i od porażki do sukcesu, poświęcili czas na spisanie swoich doświadczeń, abyśmy mogli dzielić się ich bogactwem wiedzy.

Nawyk czytania jest ważnym krokiem naprzód w rozwoju solidnych podstaw filozoficznych. I moim zdaniem, jest to jeden z fundamentów niezbędnych do osiągnięcia sukcesu i szczęścia.

Zobacz również

Optymalny serwis, który zrewolucjonizuje Twoje życie. Poruszamy tematy zdrowia, urody, jedzenia, podróży i wiele, wiele innych! 

Przekonaj się sam.

Cytat

Keep your vitality. A life without health is like a river without water.

Maxime Lagacé