|   | 

Jak przygotować się do zabiegu usunięcia tatuażu?

Nieudany lub nieprzemyślany tatuaż, nie jest już dziś „pamiątką na całe życie”. Istnieje możliwość skutecznego usunięcia tatuażu z wykorzystaniem lasera.

Jak przygotować się do zabiegu usunięcia tatuażu?

Laserowe usuwanie tatuaży odbywa się w określonej kolejności. Specjaliści ściśle przestrzegają kolejnych etapów procedury. Pierwszym krokiem jest badanie pacjenta i ustawienie sprzętu, dobór mocy, długości fali do rodzaju skóry, głębokości barwnika. Wiązka lasera skierowana jest na określony kolor tatuażu. Dotknięty obszar jest podzielony na mikrofragmenty. Na obszar usuwania tatuażu stosuje się środki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Osoba odczuwa działanie lasera jako lekkie pieczenie i mrowienie, intensywność zależy od wrażliwości leczonego obszaru. Czas trwania zabiegu zależy od trwałości tuszu, wielkości wzoru. Złożone wielokolorowe tatuaże są usuwane w kilku sesjach. Należy też odpowiednio przygotować się do zabiegu, jakim jest usuwanie tatuaży. Warszawa czy Kraków zawsze obowiązują te same zasady:

  • Unikaj ekspozycji na słońce przed i pomiędzy sesjami, ponieważ tatuaż może stać się bardziej wrażliwy na działanie lasera.
  • Zmniejsz dawkę palenia.
  • W przypadku stanów zapalnych i ran na skórze zabieg należy odroczyć.
  • Usunięcie nie może odbywać się w okresie zaostrzenia chorób przewlekłych, w podwyższonej temperaturze ciała.

Przeciwwskazania to

  • Infekcje, choroby skóry.
  • Opryszczka w ostrej fazie.
  • Predyspozycje do powstawania blizn keloidowych.
  • Naruszenie krzepliwości krwi.
  • Ciąża, karmienie piersią.

Usuwanie tatuażu

Na czym polega zabieg usuwania tatuażu?

Skuteczną metodą na pozbycie się niechcianych rysunków na ciele jest laserowe usuwanie tatuaży. Po wygojeniu na skórze nie pozostają w tym przypadku blizny. Zastosowanie nowoczesnego sprzętu laserowego pozwala na rozjaśnienie skóry bez konsekwencji.

Wiązka wpływa na barwnik bez uszkadzania skóry. Struktura molekularna tatuażu ulega zniszczeniu, przebarwieniu, następnie resztki barwnika są naturalnie wypłukiwane. Efekt dotyczy całej objętości tatuażu, a nie tylko powierzchni skóry. Każdy impuls fragmentuje pewną warstwę pigmentu i tworzy miejsce dla następnego impulsu. W rezultacie cząsteczki barwnika są niszczone warstwa po warstwie.

Efekt laserowego usuwania tatuażu zależy od użytego sprzętu, jakości obrazu i rodzaju skóry oraz stopnia komplikacji, jeśli chodzi o usuwanie tatuaży. Warszawa, Kraków czy Poznań w każdym przypadku koszt i proces komplikacji procesu zależy od składu chemicznego, koloru tatuażu i jego lokalizacji. Efekt zależy też od tego, jak długo rysunek był nakładany i jaka jest głębia barwnika.

Tryb pracy urządzenia jest ustawiony zgodnie z pigmentacją skóry. Wynik zależy od długości fali lasera i czasu trwania impulsu. Najnowocześniejszy sprzęt dobiera długość fali promieniowania w zależności od tuszu do tatuażu i rodzaju skóry. Aby usunąć tatuaż, będziesz potrzebować kilku zabiegów z częstotliwością 1 raz w miesiącu.

Czy to jest bezpieczne?

Czy laserowe usuwanie tatuażu jest bezpieczne? Najważniejszą rzeczą, którą należy wiedzieć o laserowym usuwaniu tatuaży, jest to, że ta metoda jest jedyną, która nie wpływa na komórki skóry, które nie zawierają pigmentu.

Laser to najbezpieczniejsza metoda. Najważniejszą zaletą wiązki laserowej jest to, że selektywnie odnajduje pigment i oddziałuje tylko na niego. W ten sposób prawdopodobieństwo powstania blizn jest praktycznie wykluczone, ponieważ laser nie ma wpływu na skórę wokół tatuażu. Wiązka światła ma wyjątkową zdolność odnajdywania komórek zawierających farbę i ich niszczenia. Reszta tkanki skóry nie jest poddawana działaniu lasera. Korzyści z usuwania laserowego to:

  • Bezbolesna, bezkrwawa procedura.
  • Bezśladowe usuwanie tatuaży.
  • Usuwanie plam bez urazów skóry wokół.
  • Szybki efekt, zauważalny już po pierwszym zabiegu.
  • Wiązka lasera oddziałuje na pigment na całej głębokości, dlatego technika ta jest uważana za najskuteczniejszą i najszybszą.

Jak przygotować się do zabiegu?

Po zabiegu laserowym na skórze pojawia się zaczerwienienie, lekki obrzęk, który znika w ciągu jednego dnia. Czasami tworzy się skorupa. Odpadnie sama w ciągu 2-3 dni. Bezpośrednio po zabiegu na miejsce tatuażu nakładany jest kompres o specjalnym składzie w celu zwiększenia przepływu limfy i wypłukania pigmentu przez pory. Zaleca się stosowanie kompresów przez 5 dni. Miejsce usuwania tatuażu należy wcześniej umyć pod bieżącą wodą, mydłem dla dzieci, osuszyć ręcznikiem (zmoczyć, nie pocierać!). Kosmetyki zawierające alkohol są przeciwwskazane. Dowiedz się więcej na https://doranyprzyloz.com.pl

Zobacz również

Optymalny serwis, który zrewolucjonizuje Twoje życie. Poruszamy tematy zdrowia, urody, jedzenia, podróży i wiele, wiele innych! 

Przekonaj się sam.

Cytat

Keep your vitality. A life without health is like a river without water.

Maxime Lagacé