|   | 

Dlaczego warto mieć klucz udarowy?

Klucz udarowy kojarzy nam się z narzędziem wykorzystywanym w profesjonalnej pracy. Zespoły Formuły 1 znane są z błyskawicznej pracy. W ciągu kilku sekund mogą wymienić zużyte opony, naprawić usterki (takie jak wymiana uszkodzonej części nadwozia), a w niektórych amerykańskich seriach wyścigowych nawet uzupełnić paliwo.

Klucz udarowy jest niezbędnym narzędziem dla ekip budowlanych i warsztatów samochodowych. Służy do demontażu i ponownego montażu różnych urządzeń przemysłowych: maszyn, pojazdów i kotłów. Czy taki klucz przyda się w przydomowym garażu?

Komu przyda się klucz udarowy?

Elektryczne klucze udarowe, klucze akumulatorowe pozwolą zaoszczędzić czas i pieniądze w warsztacie i w trasie. Kto powinien kupić to urządzenie?

Kierowcy

Możesz marzyć o narzędziu udarowym, gdy wymieniasz koło w samochodzie, zwłaszcza jeśli sytuacja jest trudna (np. awaria). Spieszysz się, jesteś spocony, mijają Cię samochody, a rodzina spieszy Ci z pomocą. Zaoszczędzisz sobie stresu i unikniesz możliwości uszkodzenia felgi lub klucza poprzez ześlizgnięcie się klucza z łba śruby.

Użytkownicy pojazdów roboczych

Pracując na traktorach, maszynach budowlanych lub pojazdach terenowych, nieuchronnie będziesz musiał przedzierać się przez błoto bardziej niż przez gładki asfalt. Pojazd jest stale narażony na trudne warunki, w tym wodę, brud i ciągłe naprężenia. W przypadku awarii nakrętki nie będą współpracować, nawet jeśli dostępna jest przedłużka. Do odkręcenia nakrętek można użyć wyłącznie klucza o dużej mocy.

Profesjonalny i amatorski mechanik

Klucze udarowe są niezbędne dla mechaników. Urządzenie to pozwala wykonać więcej zadań w krótszym czasie. Przydaje się również osobom, które lubią samodzielnie zajmować się swoimi samochodami lub spędzają wolny czas w garażu na renowacji imponującego zabytkowego auta. Klucze udarowe lepiej nadają się do odkręcania starych śrub kół.

Klucze udarowe znajdziesz w ofercie sklepu internetowego https://sklep-warsztat.pl/narzedzia-pneumatyczne/klucze-udarowe.

Zapalony majsterkowicz

A co z remontami i budową? Możesz nie być w stanie zbudować domu, zasadzić ogrodu lub doczekać się syna, ale możesz gdzieś zacząć. Klucz udarowy jest przydatny do odkręcania lub dokręcania długich śrub stolarskich lub niezliczonych śrub. Dzięki adapterom można go również używać do wiercenia dużych otworów w blachach stalowych lub drewnianych.

Klucz udarowy pneumatyczny

Na jaki klucz udarowy się zdecydować?

Jego działanie opiera się na udarze. Ciągłe uderzenia główki klucza z dużą prędkością pomagają poluzować śruby, a także usunąć rdzę lub błoto.

Istnieją trzy różne rodzaje kluczy udarowych, każdy z innym źródłem zasilania. Istnieją trzy rodzaje kluczy udarowych: pneumatyczne, akumulatorowe i elektryczne.

Przydatne wiadomości techniczne

Aby dokonać poniższych porównań, należy wspomnieć o momencie obrotowym. Moment obrotowy to siła pomnożona przez długość ramienia podczas ruchu obrotowego. Podstawową jednostką momentu obrotowego jest niutonometr. Jest to 1 N x 1,0 m. Im wyższa jest ta wartość, tym skuteczniej klucz może pokonać opór materiału.

Maksymalny moment obrotowy dla odkręcania (które różni się kierunkiem obrotu) i wkręcania (które nie różni się kierunkiem obrotu) musi być dokładnie taki sam. Przegub napędowy można obracać w celu ustawienia obrotów w lewo/prawo.

Pneumatyczny klucz udarowy

Ten klucz jest zasilany sprężarką powietrza. Konieczne będzie zakupienie sprężarki z wystarczająco dużym zbiornikiem i wygospodarowanie odpowiedniego miejsca. Narzędzie to ma następujące zalety:

  • Jest mniejsze i lżejsze w porównaniu do kluczy elektrycznych
  • Jest bardzo łatwe w użyciu i wygodne.
  • Charakteryzuje się odpornością na trudne warunki, takie jak wilgoć czy mróz.
  • Ma prostą, nieelektroniczną konstrukcję. Niewiele może się więc zepsuć.
  • Jest niedroga w użytkowaniu
  • Maksymalny moment obrotowy waha się od 50 Nm w przypadku małych urządzeń (grzechotki i kątowe narzędzia udarowe) do nawet 8000 Nm w przypadku narzędzi przeznaczonych do dużych lub wytrzymałych śrub.

Te cechy sprawiają, że ten typ narzędzia jest lepszą opcją dla warsztatów motoryzacyjnych i przemysłowych.

Zobacz również

Optymalny serwis, który zrewolucjonizuje Twoje życie. Poruszamy tematy zdrowia, urody, jedzenia, podróży i wiele, wiele innych! 

Przekonaj się sam.

Cytat

Keep your vitality. A life without health is like a river without water.

Maxime Lagacé