|   | 

Czy medyczne konopie pomogą astmatykom?

Wszyscy, którzy chorują na astmę doskonale znają okropne uczucie kurczących się płuc i braku powietrza. Panika, duszność, świszczący oddech, kaszel i zawroty głowy to dolegliwości, które są codziennością większości astmatyków. Czy można zacząć żyć normalnie i pozbyć się tych objawów?

MEDYCZNA MARIJUANA DLA OSÓB ASTMATYCZNYCH

W czasie kiedy osoba chora na astmę czuje, że nie jest w stanie swobodnie oddychać i zaczerpnąć powietrza może skorzystać z inhalatora, który przynosi chwilową ulgę i pomaga wrócić do równowagi. Jest to jednak tylko zamaskowanie objawów choroby i pomoc doraźna, jednak choroba ciągle istnieje. Dla osób, które chcą podejść inaczej do tego problemu, możliwe jest spróbowanie innej drogi radzenia sobie z astmą. Jest to medyczna marihuana, która potrafi dać znacznie więcej niż zwykły inhalator.

Inhalacje z medycznych konopi mogą zmniejszyć nieprzyjemne objawy astmy. Jest to potwierdzone badaniami naukowymi. Dowiedz się więcej na http://konopnaencyklopedia.pl/

HISTORIA WYKORZYSTANIA MEDYCZNYCH KONOPI PRZY ŁAGODZENIU OBJAWÓW ASTMY

Mogłoby się wydawać, że pomysł łagodzenia dolegliwości związanych z astmą jest nowy oraz powstał niedawno. Jednak ludzie w rzeczywistości używali medycznej marihuany do leczenia astmy już od setek lat. Za odkrywcę medycznych właściwości konopi uważa się chińskiego cesarza z 2700 roku p.n.e. Historycy zauważyli też, że w roku 1200 p . n . e. Egipcjanie również korzystali z dobroczynnych właściwości konopi przy leczeniu jaskry oraz astmy. Widać zatem, że od lat medyczna marihuana znajduje swoje zastosowanie w medycynie alternatywnej.

Marihuana

JAK MEDYCZNA MARIHUANA ODDZIAŁUJE NA REDUKOWANIE OBJAWÓW ASTMY?

THC, które jest składnikiem medycznej marihuany jest naturalnym, skutecznym bronchodylatorem. Ten związek rozluźnia i rozszerza drogi oddechowe i tym samym umożliwia wzięcie głębszego oddechu i dostarczenie sobie większej ilości tlenu. Najlepsze szczepy konopi mają znacznie szersze działanie. Mogą pomóc w stanach lęku i paniki przed atakiem astmy. Zatem jest to naturalny środek, który działa uspokajająco oraz pozytywnie wpływa na samopoczucie pacjenta . Dzięki temu jest to remedium na złe samopoczucie oraz objawy choroby.

PUNKTY EDUKACYJNE NA TEMAT MEDYCZNEJ MARIHUANY DO LECZENIA ASTMY

Rok 1975 roku ukazały się interesujące badania dotyczące medycznej marihuany. Doktor Donalda Tashkin przeprowadził eksperyment, który obejmował 10 mężczyzn i kobiet z typowymi objawami astmy.  Ataki astmy były w kontrolowany sposób wywoływane, pod opieką lekarza. Niektórzy z badanych pacjentów przyjęli dawkę medycznej marihuany, natomiast inni zazyli placebo. Badania udowodniły, że konopie pozytywnie wpływają na objawy astmy, zmniejszając ich nasilenie. Jednak ciekawszym wnioskiem badania był fakt, że polepszenie stanu pacjenta nie trwał tak krótko jak jest to w przypadku inhalatora. Poprawa samopoczucia utrzymywała się przez dłuższy czas. Można zatem śmiało mieć nadzieję na rozwój leczenia astmy, korzystając z właściwości leczniczych konopi .

Zobacz również

Optymalny serwis, który zrewolucjonizuje Twoje życie. Poruszamy tematy zdrowia, urody, jedzenia, podróży i wiele, wiele innych! 

Przekonaj się sam.

Cytat

Keep your vitality. A life without health is like a river without water.

Maxime Lagacé