|   | 

Odmiana Jack Herer - cesarska odmiana marihuany

Czasami komercyjny sukces lub porażka odmiany marihuany nie zależy od jej potencji, smaku czy wydajności. Czasami chodzi tylko o nazwę. Chwytliwa nazwa może wynieść odmianę na szczyty list sprzedaży. Nieobraźliwa nazwa może wysłać ją w przepaść. Odmiana Jack Herer jest odmianą, której sława przekroczyła sławę osoby, dla której została nazwana.

Jack Herer jest rodowitym mieszkańcem Buffalo. Swój pierwszy sklep otworzył w 1973 roku, gdzie sprzedawał fajki, bonga i inne produkty z konopi. Stał się aktywistą na rzecz legalizacji marihuany. Po latach badań, zbierania faktów historycznych i ich analizowania, w 1985 roku wydał książkę "The Emperor wears not clothes". Była ona poświęcona licznym zaletom konopi i ich wielu zastosowaniom. Amerykańska telewizja publiczna nakręciła film dokumentalny o Jacku Hererze, zatytułowany "the Hemp Emperor". Tytuł tego dokumentu stał się przydomkiem Herera. Był on kandydatem na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Niestety, otrzymał tylko niewielką liczbę głosów. Zmarł w wyniku komplikacji po ataku serca, którego doznał we wrześniu 2009 roku. Jack Herer był kochany przez wszystkich, którzy byli związani z kulturą konopi.

Cechy charakterystyczne odmiany Jack Herer

W tym artykule nie będziemy skupiać się na człowieku. Zamiast tego skupimy się na odmianie jaką jest odmiana Jack Herrer nazwana na jego cześć. Sensi Seeds było pierwotnym twórcą tego gatunku. Nie jest to lista hodowców, ponieważ projekt był długotrwały i angażował wiele osób. Uważa się, że prace rozpoczęły się w drugiej połowie 1980 roku, a na rynek trafiła w pierwszej połowie 1990 roku.

Twórcy tego szczepu chcieli stworzyć hybrydę, która miałaby cechy genetyczne zbliżone do stosunku 50/50 Indica/Sativa. Chcieli znaleźć idealną równowagę, więc przyjęli takie założenie. Taką, która dałaby palaczowi efekt "kanapowych ziemniaków" Indica, jednocześnie uderzając do głowy najpyszniejszą Sativą typu Haze. Podróż nie skończyła się na tym. Kolejnym celem było stworzenie rośliny, która będzie wydajna i nie będzie zbyt długo kwitła. To było trudne zadanie, i tak też się stało. Światowy sukces tej słynnej odmiany mówi sam za siebie.

Procentowy udział cech Indica/Sativa będzie się różnił w zależności od miejsca pobrania. Strona internetowa Sensi Seeds poinformuje Cię, że jest to hybryda 50% i 50%. Kiedy zapytano ich o to bezpośrednio, powiedzieli, że zależy to od fenotypu. Niektóre rośliny są łagodnie Indica, podczas gdy inne są bardziej Sativa. Innym powodem, dla którego informacje te mogą się różnić w zależności od strony, jest fakt, że większość banków nasion posiada obecnie "swojego" Jacka Herera.

Źródło szczepu jest nieznane. Uważa się, że jest to krzyżówka Shiva Skunk i Northern Lights#5. Chociaż rośliny są zazwyczaj średniej wielkości, mogą być bardzo wydajne. Każda roślina jest unikalna w swoim smaku i efekcie, które są zależne od fenotypu. Poziom THC waha się od 15 do 25% z niskim poziomem CBD. Czas kwitnienia wynosi od 50 do 70 dni. Podczas palenia dominuje smak z pieprznym posmakiem i nutami cytrusowymi.

Odmiana Jack Herer

Odmiana Jack Herer - nadal bardzo popularna

Odmiana Jack Herer to jedna z najbardziej kochanych szczepów współczesnej historii konopi. Można ją znaleźć w wielu holenderskich kawiarniach, a także w hiszpańskich klubach konopnych w Kopenhadze. Jest wciąż dostępna w USA. Jest wykorzystywana w wielu firmach nasiennych do tworzenia nowych odmian lub ulepszonych wersji oryginału. Nazwa szczepu jest również drukowana na koszulkach i innych formach promocji. Nie wahaj się sprawdzić, czy możesz dostać ten legendarny szczep w jakiejkolwiek formie. Na pewno się nie zawiedzie.

Zobacz również

Optymalny serwis, który zrewolucjonizuje Twoje życie. Poruszamy tematy zdrowia, urody, jedzenia, podróży i wiele, wiele innych! 

Przekonaj się sam.

Cytat

Keep your vitality. A life without health is like a river without water.

Maxime Lagacé