|   | 

10 rzeczy, których poker może nauczyć cię o życiu

​Poker to jedna z najpopularniejszych gier karcianych. Praktycznie każdy słyszał o tej grze, a jej zasady są dość proste i nie wymagają długiej nauki. Właśnie dlatego poker zyskał ogromną popularność i cieszy się nią do dziś. Umiejętni gracze wykorzystują wiele technik do zyskania przewagi. Czy są jednak takie, które mogą nas czegoś nauczyć? Okazuje się, że tak. Osoby które twierdzą, że poker to gra przypadku, są bowiem w dużym błędzie.

10. Wykorzystywanie okazji

Dobre karty trafiają się w pokerze rzadko, dlatego też trzeba je umiejętnie wykorzystać. Nie można natychmiastowo gwałtownie podwyższyć stawki, gdyż będzie to zwyczajnie podejrzane. Należy zatem rozgrywać wszystko ze spokojem i inteligencją, by móc zgarnąć jak najwięcej. Przyda się to zapewne nie raz na uczelni, w pracy, czy innych miejscach.

9. Analiza

Dużo graczy przy stole, każdy próbuje coś przed nami ukryć, a karty odwrócone do nas plecami. Sytuacja nie jest zatem łatwa i przyjemna, lecz doświadczeni pokerzyści potrafią z chłodną głową podejść do tematu i poprawnie ocenić szanse swoje oraz innych graczy.

8. Przewidywanie

Czymże byłby pokerzysta bez tej cechy? Przewidywanie tego, co mają przeciwnicy w kartach, to jedna z kluczowych umiejętności, która niejednokrotnie ocala przed podejmowaniem głupich decyzji. Warto ją zatem rozwijać, gdyż przydaje się ona również poza stołem do gry.

7. Dyscyplina

Mamy tylko tysiąc złotych w kieszeni? Nie stać nas na kolejne podbicia? Porażka kolejnej partii oznacza dla nas bankructwo? Cóż, trzeba wiedzieć, kiedy się wycofać i odejść z twarzą oraz pełną sakiewką od stołu. Nie można w końcu cały czas liczyć na łut szczęścia.

6. Wytrwałość

Jeśli przegrywamy od dłuższego czasu, a karty nie pomagają w wygrywaniu, czasem warto przeczekać gorszy okres i liczyć na uśmiech losu. Lepiej walczyć z godnymi kartami, niż blefować nie posiadając nawet mocnej pary.

5. Dystans do siebie

Ta umiejętność przydaje się w dosłownie każdym miejscu i momencie. Ludzie bez dystansu do siebie często są uważane za dziwne, a osoby w szkole, czy miejscu pracy często wykluczają taką jednostkę, gdyż ciężko się z nią rozmawia i żartuje. Warto zatem czasem zacisnąć i nie wykazywać emocji, dokładnie tak, jak w pokerze.

4. Skupienie

Rozgrywka potrafi czasami rozciągnąć się na długie godziny, a my musimy być cały czas skupieni i wyłapywać każdy najdrobniejszy szczegół. Niejednokrotnie skupienie i ciągła uwaga pozwala nam lepiej zorientować się sytuacji i zarobić kilkanaście monet. W życiu skupienie jest przydatne, a osoby, które nie mają problemów z wykonywaniem wielu rzeczy naraz, są bardzo cenione.

3. Umiejętne podejmowanie ryzyka

Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana. To bardzo trafne powiedzenie, jeśli oczywiście wiemy, kiedy możemy sobie pozwolić na ryzyko. W pokerze ta cecha wykształca się naturalnie, a jedyne czego potrzebujemy, to wielu rozegranych partii.

2. Radzenie sobie z niepowodzeniami

Czy ktoś wyobraża sobie pokerzystę, który po przegranej partii uderza w stół, obraża rywali i demoluje lokal? Raczej nie, gdyż wszyscy przy stole są stonowani i nie wykazują większych emocji. Pomaga to lepiej znosić porażkę, a także trudne wyzwania i momenty w życiu.

1. Kontrola emocjonalna

Pokerowa twarz to jedna z najbardziej powiązanych rzeczy z pokerem. Niektórzy twierdzą, że niezdrowo jest skrywać w sobie emocje, lecz okazuje się, że ta umiejętność przydaje się niezliczenie wiele razy. Potwierdzić to mogą osoby pracującego w stałym kontakcie z ludźmi, którzy z uśmiechem na ustach muszą znosić wszystkie zachcianki klientów.

Artykuł sponsorowany

Zobacz również

Optymalny serwis, który zrewolucjonizuje Twoje życie. Poruszamy tematy zdrowia, urody, jedzenia, podróży i wiele, wiele innych! 

Przekonaj się sam.

Cytat

Keep your vitality. A life without health is like a river without water.

Maxime Lagacé