|   | 

5 tipów do pielęgnacji skóry i włosów

Wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry i włosów dla Holi: Holi, festiwal kolorów, jest tutaj. Nadszedł czas na świętowanie najbardziej tętniącego życiem święta roku. Holi jest jednym z najważniejszych festiwali hinduskich i jest obchodzony przez społeczność na całym świecie z wielkim zainteresowaniem.

Holi Skin Care Tips: Holi, festiwal kolorów, jest wreszcie tutaj. Nadszedł czas, aby świętować najżywsze święto roku. Holi jest jednym z najważniejszych festiwali hinduistycznych i jest obchodzony przez społeczność na całym świecie z dużym zainteresowaniem. Radość z bycia zalanym w odcieniach błękitu, różu i żółci jest przede wszystkim. Nie da się jednak ukryć, że większość kolorów hinduskich jest obecnie produkowana przy użyciu środków chemicznych, które mogą w dużym stopniu uszkodzić włosy i skórę. Chemikalia te mogą okazać się niezwykle niebezpieczne i mogą przenikać przez górne warstwy skóry, powodując wysypki i wyłomy trądziku. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o swoje włosy i skórę przed wyjściem na zewnątrz, aby grać w Holi. Oto lista 5 prostych wskazówek, które mogą ci pomóc! Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się o nich więcej.

1. Kostki lodu: Przed nałożeniem czegokolwiek, masuj twarz kostkami lodu przez około 10 minut, ponieważ mają one zdolność zamykania otwartych porów. Po zakończeniu masażu należy nałożyć organiczny olej lub filtr przeciwsłoneczny. W ten sposób utrzymasz trądzik na powierzchni.

2. Olejek migdałowy: Olejek migdałowy może zdziałać cuda dla twojej skóry. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić przed zagraniem w Holi, jest nałożenie olejku migdałowego na całe Twoje ciało. Olej migdałowy jest bogatym źródłem witaminy E. Dostarcza on substancji odżywczych dla skóry i działa jako warstwa ochronna pomiędzy skórą a kolorami. Poza tym zapobiega przywieraniu kolorów do ciała.

3. Filtr przeciwsłoneczny: Ze względu na stałą ekspozycję na słońce, wzrasta ryzyko opalania się. Aby uniknąć opalania, zastosuj wodoodporny preparat nawilżający z filtrem przeciwsłonecznym, ponieważ może on w dużym stopniu chronić Twoją skórę.

4. Olejek kokosowy: Zawsze lepiej umyć włosy na dzień przed Holi. Później wystarczy nałożyć warstwę olejku kokosowego na włosy i cebulki, aby zapobiec wysuszeniu i puszeniu się włosów.

5. Galaretka naftowa: Zamiast używać tych zwykłych balsamów do ust, upewnij się, że używasz wazeliny na ustach, ponieważ jej konsystencja jest gęsta i będzie działać przez dłuższy czas. Poza tym, możesz nałożyć wazelinę na szyję, tył uszu i między palcami.

Zobacz również

Optymalny serwis, który zrewolucjonizuje Twoje życie. Poruszamy tematy zdrowia, urody, jedzenia, podróży i wiele, wiele innych! 

Przekonaj się sam.

Cytat

Keep your vitality. A life without health is like a river without water.

Maxime Lagacé