|   | 

Przekształć swoje straszne oświetlenie sufitowe w idealną poświatę

Tak jasne, a jednak tak dziwnie zniekształcające, napowietrzne oświetlenie jest naprawdę tak bardzo, że radzimy całkowicie zignorować je na rzecz lamp. Ale jeśli Ty lub Twój właściciel zainstalowałeś ściemniacze, wiesz, że może być wręcz przeciwnie: Ściemnianie jasności tych żarówek skierowanych do dołu może sprawić, że będą one miękkie i błyszczące, a nie ostre. (Naprawdę będziesz chciał je włączyć!) "Kluczowe" jest to, jak ważny jest nowojorski stylista i projektant Michael Bargo mówi, że ściemniacze są w projektowaniu domu (co naprawdę coś mówi, biorąc pod uwagę fakt, że jego brooklyńskie mieszkanie podwoiło się jako sklep z meblami do kupienia; światło w nim musi być tak pochlebne, jak to tylko możliwe). "Używam ich w każdym pokoju... Używam ich zawsze, gdy to możliwe."

Dobra wiadomość dla każdego, kto kiedykolwiek przeklął swoje koszty ogólne: Instalacja wyłączników przyciemniania jest tak prosta, jak wymiana istniejących wyłączników (i płytek włącznikowych) - co jest łatwe, jeśli jesteś kompetentny w zakresie okablowania i jeszcze łatwiejsze, jeśli masz elektryka wpadł zrobić to za Ciebie - i upewnić się, że używane żarówki są ściemniane. Istnieje kilka opcji do rozważenia, ale dwa główne wiadra są ściemniacze w stylu wiosła, które dotknąć i wyłączyć i wyposażone w mały, nubby dźwigni obok nich, aby kontrolować jasność żarówki, i ściemniacze pokrętła, które można przekręcić, aby włączyć światło i górę. Ściemniacze w stylu łopatkowym są bardziej typowe, z przełącznikiem światła, który tak się składa, że ma funkcję ściemniacza, ale pokrętła ściemniaczy są nieco bardziej satysfakcjonujące projekt-z uwagi na ich prostotę, czy idziesz nowoczesną lub antyczną drogą. "House of Antique Hardware [w Nowym Jorku] posiada najlepsze staromodne ściemniacze przyciskowe", radzi Bargo, który woli je od przełączników wiosłowych i łączy je z białymi lub czarnymi metalowymi płytami. Historyczne płytki z przełącznikami można znaleźć na stronach takich jak eBay i Etsy.

Podczas gdy Michael używa głównie ściemniaczy do oświetlenia napowietrznego, możliwe jest również dodanie ich do lamp bez konieczności okablowania: Ściemniacz po prostu podłącza się bezpośrednio do ściany jak mały przedłużacz z dźwignią na nim. Naciśnij go w dół lub przekręć pokrętło ściemniacza i obserwuj, jak cienie zmiękczają, światła, które kiedyś przypominały reflektory punktowe, zmieniają się w bardzo miękki, kojący blask. Dodanie lamp na różnych wysokościach i o różnej mocy sprawi, że oświetlenie pomieszczenia będzie bardziej wielowymiarowe, jeśli to będzie interesujące, ale ze ściemniaczami na górze, nigdy nie będzie więcej niż jednym kliknięciem lub przekręceniem od dobrego oświetlenia.

Zobacz również

Optymalny serwis, który zrewolucjonizuje Twoje życie. Poruszamy tematy zdrowia, urody, jedzenia, podróży i wiele, wiele innych! 

Przekonaj się sam.

Cytat

Keep your vitality. A life without health is like a river without water.

Maxime Lagacé