|   | 

Jak czyścić meble skórzane: Pielęgnacja kanapy skórzanej

Przystojna skórzana kanapa jest na pewno luksusowa, ale jest też Drogi. Innymi słowy, ta rzecz lepiej przetrwa całe życie. Oczywiście, zużycie jest nieuniknione - nigdy nie powiedzielibyśmy Ci, abyś przestał z Netflix binges - ale idealnie skóra będzie się poprawiać tylko z wiekiem. Wiesz, jak dobre wino. "Najlepszym sposobem na myślenie o skórze jest to, że jest jak twoja skóra. Dobrej jakości skóra anilinowa jest naturalnym, oddychającym materiałem; zmienia się z czasem", mówi projektant mebli i rzemieślnik RH, Timothy Oulton. I tak jak skóra, skóra wymaga regularnej pielęgnacji, aby wyglądała jak najlepiej. Nie wiesz, od czego zacząć? Zapytaliśmy Oultona i Christophe'a Pourny'ego, nowojorskiego eksperta od renowacji i autora Biblia o meblachaby podzielić się swoimi radami na temat czyszczenia skórzanych mebli oraz sekretami przywracania do życia tych lepszych kawałków.

Jak czyścić skórzane meble

Materiały:

  • Mydło do siodełek
  • Woda
  • Krem skórzany
  • Miękka szmatka
  • Wcieranie alkoholu
  • Tampon bawełniany

Według Pourny'ego jedynym regularnym zabiegiem pielęgnacyjnym, którego potrzebują twoje skórzane kanapy i krzesła jest dobre odkurzanie suchą szmatką raz na jakiś czas i miesięczne stosowanie kremu do skóry, aby materiał był miękki i nawilżony. W rzeczywistości ten sam produkt może pomóc w czyszczeniu wszelkich zabrudzeń i plam, które również powstają. Oto co należy zrobić, krok po kroku:

1. Zacznij od mydła i wody
Aby poradzić sobie z łagodnymi plamami, zanurzyć czystą, wilgotną ściereczkę do prania w ciepłej wodzie z mydłem i użyć jej do wytarcia plamy. "Istnieją specyficzne skórzane mydła, zwykle nazywane mydłami siodełkowymi", mówi Pourny. Ciemniejsze plamy, jak te z pióra z tuszem, to już inna historia. Według Pourny'ego, "bawełniany wacik zanurzony w alkoholu może zrobić trick." Wystarczy uważać, aby nałożyć go bezpośrednio na plamę, aby alkohol nie rozlał plamy na większą część skóry.

2. Dokładnie wysuszyć.
"Pamiętaj, aby ostrożnie wysuszyć skórę inną czystą, suchą szmatką, aby uniknąć pleśni". Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zostaw to miejsce samo na noc.

3. Nałożyć krem skórzany
Ponownie nawilżyć materiał, nakładając krem skórzany czystą szmatką. Wpuść go do środka, a następnie wypoleruj do połysku, jeśli chcesz.

4. Zabierz go do profesjonalisty
Jeśli to nie zadziała, udaj się po pomoc do szanowanego warsztatu naprawy butów lub eksperta od pielęgnacji skóry. "Nawet jeśli jest to trochę kontrowersyjne, unikaj przynoszenia odzieży do lokalnego środka czyszczącego, nawet jeśli reklamują one zamsz i pielęgnację skóry", mówi Pourny. "Nie znam nikogo, kto miałby z nimi dużo szczęścia, a szkody będą nieodwracalne."

Jak uniknąć pęknięć i niespokojnych miejsc

1. Oceń jakość skóry: 1.
Meble ze skóry barwionej aniliną, gdzie barwnik przenika cały materiał, są nie tylko trwałe, ale mają wyglądać jak żywe, mówi Oulton. "Zamiast pokrywać i uszczelniać powierzchnię kolorową powłoką, używamy ręcznie barwników i wosków do skóry". Dzięki temu mamy wrażenie, że meble się zużywają, a nie znikają. Bardzo łatwo się z tym żyć, a z czasem tworzy się bogata patyna".

2. Weź pod uwagę układ pokoju
"W większości przypadków to właśnie warunki otoczenia doprowadzą do pękania skóry - ekstremalne temperatury i brak wilgoci", mówi Oulton. "Umieszczenie sofy tuż pod klimatyzacją, obok grzejnika lub przed ryczącym ogniem spowoduje wysuszenie skóry". Światło słoneczne również może mieć ten efekt, mówi Pourney, więc unikaj stawiania mebli tuż obok okna lub szklanych drzwi, albo wieszania zasłon blokujących światło.

3. Łapy precz
Koty, a czasem psy, będą używać skóry jako (bardzo drogiego) drapaka, więc naucz je trzymać się z dala od kanapy. "Myślę, że to jest największa przyczyna uszkodzeń, o której słyszymy od klientów dzwoniących do studia", mówi Pourny.

4. Nawilżyć skórę
Aby leczyć określone obszary dotknięte problemami, należy znaleźć zabieg dostosowany do danego rodzaju skóry. Pourny sprzedaje inspirowane starym światem serum i krem do skóry, które można nakładać za pomocą szmatki, aby zmiękczyć skórę i wygładzić zadrapania, natomiast Oulton poleca Leather Masters. Niezależnie od tego, użyj lekkiej ręki. "Mniej znaczy więcej przy nakładaniu dowolnego produktu na skórę". Najpierw należy przetestować niewielki obszar", mówi Pourny. "W przypadku skóry kolorowej, należy być bardzo ostrożnym i wiedzieć z wyprzedzeniem, że każdy produkt najprawdopodobniej spowoduje przyciemnienie skóry".

5. W przypadku dużych zleceń, zwróć się do profesjonalisty
Nie ryzykuj dalszego uszkodzenia skóry. "W przypadku dużych skaleczeń zalecamy kontakt z profesjonalistą, który potrafi połączyć kolor i fakturę poprzez zastosowanie ciepła i naprawę skóry", mówi Pourny.

Zobacz również

Optymalny serwis, który zrewolucjonizuje Twoje życie. Poruszamy tematy zdrowia, urody, jedzenia, podróży i wiele, wiele innych! 

Przekonaj się sam.

Cytat

Keep your vitality. A life without health is like a river without water.

Maxime Lagacé