|   | 

Fotel fryzjerski – profesjonalny mebel w salonie

Fotel należy do najważniejszych mebli w salonie świadczącym usługi fryzjerskie. Aby należycie spełniał swoją rolę, musi być odpowiednio dobrany oraz dopasowany pod względem funkcjonalnym i stosowanie do wystroju wnętrza. Tylko wtedy fryzjer może mieć pewność, że jego praca będzie przebiegała w przyjemnej atmosferze i nie przyniesie z sobą żadnych dodatkowych trudności. Fotel fryzjerski, pomocny w pracy, ma wpływ na zadowolenie klientów. Spoglądając na taki fotel fryzjera, klient czuje się wygodnie na swoim siedzisku, odczuwa satysfakcję z wykonywanej usługi fryzjerskiej.

Fotel fryzjerski to mebel wyjątkowy

Fotel fryzjerski jest czymś więcej niż tylko miejscem do siedzenia. To wizytówka salonu fryzjerskiego. Jeżeli fotel jest profesjonalny i ma elegancki wygląd, praca fryzjera jest bardziej satysfakcjonująca. Klienci chętnie odwiedzają taki salon, gdzie fryzjer wygodnie zasiada podczas strzyżenia, układania i modelowania fryzury oraz innych czynności. Klient zadowolony chętnie wraca do salonu fryzjerskiego, w którym widzi doskonałej jakości, wygodny, elegancki i przyjemny dla oka fotel fryzjerski. Powinien on być praktyczny i ergonomiczny, dopasowujący się do budowy ciała. Ta właściwość jest bardzo istotna, zaważywszy na fakt, że czas siedzenia na fotelu może być czasem dłuższy, np. 6-8 godzin. Idealne siedzisko musi być dobrze dopasowane do potrzeb fryzjera.  Fotel powinien wizualnie przyciągać uwagę i wyglądać zachęcająco do siedzenia w nim. Kolor, wzór, materiał, z którego został wykonany - te elementy odgrywają dużą rolę i mają wpływ na samopoczucie klienta. Jeżeli klient czuje się wyjątkowo podczas czynności fryzjerskich, to fotel spełnia funkcję mebla wyjątkowego.

Fotel z regulacją wysokości

Profesjonalny fotel fryzjerski musi kumulować w sobie wszystkie przemyślane rozwiązania. Należy do nich także regulacja wysokości. Nowoczesne fotele wyposażone są w siłownik hydrauliczny, dzięki któremu można dostosować wysokość fotela do klienta oraz ustawić pod odpowiednim kątem nachylenie oparcia. Dzięki temu rozwiązaniu fryzjer może wygodnie i profesjonalnie wykonywać swoją pracę.
Regulacja fotela jest bardzo ważna ze względu na kręgosłup. Jeżeli siedzisko jest wygodne, posiada dobrze dopasowane opacie, zdrowiu fryzjera nic nie zagraża, kręgosłup nie męczy się podczas czasem długiego siedzenia w fotelu. Po ciężkim dniu pracy nie występują żadne dolegliwości kręgosłupa i innych części ciała. Fotel z regulacją opartą na siłowniku hydraulicznym pozwala na szybkie, płynne obniżanie i podwyższanie siedziska stosowanie do potrzeb. Tego rodzaju regulacja jest niezawodna i bezawaryjna. Na takim siedzisku fryzjerskim pracuje się swobodnie, bez najmniejszych obaw o sprawność fotela.

Fotel fryzjerski dostępny w kilku wariantach podstawy

Profesjonalne i markowe fotele fryzjerskie oferowane są w różnych wariantach. Fotel fryzjerski powinien być stabilny. Nie może się chybotać w każdą stronę. Taką stabilność gwarantuje mu podstawa w kształcie koła albo kwadratu. Ułatwia ona utrzymanie fotela w stanie czystości. Z takiej podstawy bardzo łatwo i szybko można zebrać włosy po zakończeniu pracy, a nawet w jej trakcie, w przerwie pomiędzy poszczególnymi klientami. Podstawa tego modelu jest jednak dość masywna, co sprawia, że przesuwanie fotela może przysporzyć trochę trudności. Jeżeli ważne jest, aby fotel był mobilny i ułatwiał przemieszczanie się na pewnych niewielkich odcinkach pomiędzy klientem, można zdecydować się na model Thomas Ayala wyposażony w regulowaną wysokość od 49 do 60 cm. Pod siedziskiem tego modelu znajduje się pięcioramienna podstawa na kółkach. Ten model jest często dedykowany tym salonom fryzjerskim, w których fryzjerom zależy na mobilnym siedzisku, aby szybko móc się dopasować do klienta podczas pracy. Doskonały do pracy fryzjerów niższego wzrostu jest również fotel Segni, który ustawia się na wysokości pomiędzy 38.5 cm do 52.5 cm.

Markowe fotele fryzjerskie są precyzyjnie wykonane, z najwyższej jakości materiałów. Gwarantują stabilną i wygodną pracę. Profesjonalne siedzisko to również zwiększenie bezpieczeństwa klienta. Nowoczesny, wygodny i bezpieczny fotel dla specjalisty w salonie fryzjerskim zwiększa efektywność pracy fryzjera i samopoczucie klienta. Sprawdź ofertę foteli fryzjerskich w hurtowni Salonova: https://salonova.pl/fotele-fryzjerskie

Zobacz również

Optymalny serwis, który zrewolucjonizuje Twoje życie. Poruszamy tematy zdrowia, urody, jedzenia, podróży i wiele, wiele innych! 

Przekonaj się sam.

Cytat

Keep your vitality. A life without health is like a river without water.

Maxime Lagacé