|   | 

Jak urządzić pokój na poddaszu dla dziecka?

Wiele osób obsługuje obecnie mieszkania na poddaszu. Przed nimi stoi wyzwanie, jak zaaranżować tę trudną przestrzeń. Poddasze jest często wykorzystywane jako przestrzeń do spania, dlatego często pojawia się pytanie, jak urządzić pokój dziecka na poddaszu. Zebraliśmy kilka pomysłów, trików i inspiracji, które pomogą Ci stworzyć przestrzeń dla dziecka na poddaszu.

Pokój dziecięcy na poddaszu - co trzeba wiedzieć?

Największym problemem podczas planowania aranżacji pokoju małych dzieci na poddaszu jest powierzchnia. Skosy ograniczają możliwości aranżacyjne i zmniejszają dostępną na poddaszu przestrzeń. Jeśli potrafisz dostrzec pozytywy i wyciągnąć problemy, możesz zamienić je w możliwości i znaleźć ciekawe rozwiązania. Najważniejszą rzeczą do rozważenia jest wysokość Twojej ścianki kolankowej. Jeśli będzie ona zbyt niska, nie będziesz w stanie stworzyć wygodnego łóżka dla swojego dziecka.

Pojedyncze łóżko pod oknem na poddaszu

Szuflada to świetna opcja dla małych pokoi dziecięcych na poddaszu. Jeśli ścianka kolankowa w sypialni dziecka jest wyższa niż łóżko, warto dodać do tych miejsc szafki dziecięce i szuflady. Dzięki temu zwiększymy przestrzeń do przechowywania ubrań i zabawek.

Kącik z zabawkami w kącie

Świetnym pomysłem jest również zawieszenie półek na niższym poziomie. Pozwoli to na wyeksponowanie zabawek i książek, a nie zajmie tyle miejsca, co tradycyjny regał. Kącik do nauki to ważny element aranżacji każdego pokoju dziecięcego. Dobrym pomysłem dla małych pokoi dziecięcych na poddaszu jest kącik do nauki. Zapewni to naturalne światło i świetne źródło światła.

Biurko pod oknem w pokoju dziecięcym

Istnieje kilka sposobów na optyczne powiększenie małego pokoju dziecięcego na poddaszu. Po pierwsze, utrzymuj sufit i skosy w jak najbardziej białym kolorze. Dzięki temu pokój będzie wydawał się większy.

Możesz eksperymentować z ciemniejszym kolorem na jednej ścianie, aby nadać wnętrzu głębię. Unikaj wszelkich wzorów i deseni, aby wizualnie powiększyć małą sypialnię dziecięcą, zwłaszcza na poddaszu. Pokój będzie wydawał się większy, jeśli wybierzesz minimalizm i proste formy.

Pokój dziecięcy na poddaszu

Jakie meble wybrać do sypialni dziecka na poddaszu?

Przy wyborze mebli do pokoju dziecięcego na poddaszu warto przyjrzeć się gotowym zestawom mebli. Dzięki temu zapewnisz sobie spójną aranżację. Jeśli wolisz samodzielnie wybierać meble do pokoju dziecka, weź pod uwagę wysokość ścian. Niska komoda, a nawet dwie, zrobią świetne wrażenie na ścianach kolankowych.

Dzięki takiej aranżacji zyskasz więcej miejsca do przechowywania. Każdy wie, ile ubrań i zabawek można mieć, gdy ma się dzieci. Organizując pokój na poddaszu wybieraj proste kształty mebli. Dzięki temu nie będzie sprawiał wrażenia zagraconego. Meble dziecięce w różnych kolorach lub z dekoracyjnymi uchwytami dodadzą życia do pokoju. Więcej na temat aranżacji pokoju dziecięcego i porad dotyczących mebli dla dzieci znajdziesz na 1000dzieci.pl

Pomysł na aranżacje pokoju dziecięcego na poddaszu

Urządzanie pokoju dziecięcego na poddaszu może być trudne. Z jednej strony wnętrze powinno być funkcjonalne i przestronne. Z drugiej strony ważne jest, aby wsłuchać się w oczekiwania dziecka. Pokój dedykowany odkrywcy, Indianinowi czy poszukiwaczowi skarbów to świetny pomysł. Pokój nabierze wyjątkowego charakteru, jeśli wybierzemy drewniane meble i ustawimy tipi z bawełnianym dywanem dla dzieci.

Dodatkowym atutem jest możliwość odsłonięcia, ale odpowiedniego zabezpieczenia, elementów konstrukcji dachu, czyli słupów i belek. Warto wspomnieć, że drewniane belki mogą posłużyć do podtrzymania huśtawki.

Mała huśtawka w pokoju dziecięcym na poddaszu

Taka huśtawka to świetny sposób na aranżację sypialni dziecięcej na poddaszu. Można ją wykorzystać zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca. Kolorowy pokój na poddaszu. Choć warto przyjrzeć się aranżacjom pokoi dziecięcych na poddaszu, polecamy omówienie projektu z dzieckiem. W końcu to właśnie dziecko będzie spędzać tam większość czasu.

Zobacz również

Optymalny serwis, który zrewolucjonizuje Twoje życie. Poruszamy tematy zdrowia, urody, jedzenia, podróży i wiele, wiele innych! 

Przekonaj się sam.

Cytat

Keep your vitality. A life without health is like a river without water.

Maxime Lagacé