|   | 

7 Prostych sposobów korzystania z Feng Shui w Twoim domu

Ponieważ jesteś prawdopodobnie bardzo dobrze zaznajomić się z wnętrzem swojego domu, jest to dobry pomysł, aby wypełnić go pozytywnie. Wprowadź feng shui, starożytną praktykę chińską, która wykreśla równowagę energetyczną, czyli chi, poprzez naukowe obliczenia. Celem feng shui jest zaproszenie pozytywnego chi do twojego domu tak, aby twoje życie czuło się zarówno energiczne jak i zrównoważone, i jest to stosunkowo prosty sposób na poprawę wibracji twojej przestrzeni. Podczas gdy my jesteśmy żadny ekspertami, i obliczenia naprawdę zależą od twój dokładnej przestrzeni, tam są ogólne wytyczne. Tak więc, jesteśmy tu po to, aby zainspirować trochę dobrej energii, aby uczynić wasz czas w domu tak przyjemnym, jak to tylko możliwe.

Sprawdź swoje pozycje dowodzenia

W feng shui, jedną z najważniejszych zasad jest pozycja dowodzenia. Zasadniczo jest to pozycja niektórych ważnych mebli: łóżka (reprezentuje cię), biurka (reprezentuje twoją karierę) i pieca (reprezentuje twój majątek). Mimo, że możesz nie być w stanie przesunąć swojego pieca, prawdopodobnie dość łatwo jest ustawić swoje łóżko i biurko w lepszej pozycji. Najważniejsze jest to, abyś mógł widzieć drzwi, kiedy używasz tych przedmiotów - czy możesz je widzieć, kiedy jesteś w łóżku lub siedzisz przy biurku? Nie powinieneś znajdować się w bezpośredniej bliskości drzwi, ale nie powinieneś też mieć pleców do nich. Wszystko to wchodzi w grę, abyś mógł otrzymać optymalną pozytywną energię.

Idź pionowo

Nie, nie musisz dodawać do swojego wystroju ściany wspinaczkowej lub drabiny, ale zintegrowanie niektórych pionowych kształtów i linii w Twoim domu oznacza wzrost i rozwój. Możesz to zrobić na wiele sposobów. Dodaj trochę światła tam, gdzie światło przemieszcza się w górę. Dodaj drzewo do narożnika, aby przestrzeń stała się wyższa. Jeśli masz pokój, umieść kilka wysokich półek z książkami. Pracuj z parametrami, które masz do dyspozycji, aby stworzyć wrażenie wysokości.

Utrzymuj rzeczy w czystości

Zbyt duży bałagan wokół prawdopodobnie nie zrobi twojej jasności umysłu żadnych przysług, nie mówiąc już o twoim planie aranżacji wnętrza. W feng shui uważa się, że bałagan zabiera cenną przestrzeń, której nowa przychodząca energia potrzebuje. Zalecamy wyrobienie sobie nawyku sprzątania miejsca pracy każdego dnia. Nie tylko sprawi, że poczujesz się mniej zestresowany, ale także stworzy poczucie porządku w tak chaotycznych czasach. Ponadto, każdego dnia będziesz miał czysty start, co powinno wpłynąć korzystnie na Twoją wydajność. Inne łatwe do sprzątania, które mają duże znaczenie: Twoje okna (są uważane za oczy budynku). Nadaj tym szkłom nowy blask, aby maksymalnie wykorzystać światło słoneczne.

Dekluteryzacja wejścia

Czy to nie ma sensu, że pierwsze miejsce, które widzisz, gdy otwierasz drzwi, jest ważnym miejscem, aby mieć dobrą energię? W feng shui Twoje wejście reprezentuje sposób w jaki energia wchodzi do Twojego domu i do Twojego życia. Pozbądź się stosów i zamurowanych skarpetek. Zrób trochę odkurzania i deklutacji. Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, dodaj trochę roślin i dzieł sztuki. Zrób wszystko, co w Twojej mocy, aby obszar poczuł się zachęcająco. Kristin Esposito, architektka i projektantka wnętrz, która studiowała feng shui, mówi: "Zawsze staraj się umieścić tam wieszak na buty, haczyki na płaszcze i schowki na sprzęt przeciwdeszczowy/umbrelki. Ważne jest, aby wszystkie te przedmioty miały swoje "własne miejsce, które można nazwać domem", ponieważ trzymają energię świata za drzwiami wejściowymi".

Usuwanie przeszkód

Czy najczęstsze drogi w Twoim domu, od sypialni do łazienki, są wolne od niebezpieczeństwa potknięcia się? Czy istnieje stół końcowy, na który codziennie wpadasz? Pomyśl o tym, jak poruszasz się po swojej przestrzeni i postaraj się, aby drogi były jak najbardziej wyraźne. Jeśli to zainspiruje Cię do poważniejszych zmian, prawdopodobnie będziesz ich potrzebował. Wydajność jest w feng shui wszystkim, dlatego ważne jest, aby usunąć przeszkody z drogi i ułatwić przepływ.

Dodaj rośliny

Twoim nowym mottem życiowym powinno być: W razie wątpliwości, dodaj więcej roślin. Mamy bardziej szczegółowy podkład, na którym znajdziesz swoje idealne chi i gdzie można je najlepiej ustawić, ale krótka odpowiedź? Rośliny są ucieleśnieniem energii życiowej, więc dodadzą świeżości i witalności twojemu domowi.

Incorporate Metal

"W chińskim kalendarzu, jesteśmy w roku szczura, a elementem jest metal", mówi Kristin. "Metalowy element jest świetny do wkomponowania w domową przestrzeń biurową, ponieważ pomaga w zachowaniu jasności, ostrości myśli, uspokaja i równoważy energie, może również pomóc w zwiększeniu produktywności". (To nie może być bardziej na czasie, aby włączyć do Twojego domu, ponieważ wszyscy poruszamy się po nowych harmonogramach pracy i przestrzeni podczas wybuchu koronaawirusa). Przynieś kilka ozdobnych misek, posągów, lub małych rzeźb.

Zobacz również

Optymalny serwis, który zrewolucjonizuje Twoje życie. Poruszamy tematy zdrowia, urody, jedzenia, podróży i wiele, wiele innych! 

Przekonaj się sam.

Cytat

Keep your vitality. A life without health is like a river without water.

Maxime Lagacé