|   | 

Wybieramy ochraniacz do łóżeczka

Ochraniacze do łóżeczka to praktyczne rozwiązanie, które jest w stanie zapewnić dziecku nie tylko bezpieczną zabawę, ale również sen oraz wypoczynek. Ich najważniejszym zadaniem jest ochrona niemowlaka przed urazami, jakich byłby się w stanie nabawić, gdyby dać mu możliwość wkładania główki lub rączek między szczebelki swojego łóżeczka. Pozwalają na pozostawienie dziecka w swoim pokoju bez obaw, że bez obecności dorosłych coś stanie się jego zdrowiu.

Ochraniacz do łóżeczka i jego przeznaczenie Jeszcze nie tak dawno trudno było wyobrazić sobie zakończone powodzeniem przygotowania do przyjścia na świat dziecka, jeśli nie mieliśmy przygotowanego dla niego ochraniacza. Wynikało to przede wszystkim z samej konstrukcji łóżeczek ze szczebelkami znajdującymi się w dość dużej odległości od siebie. Dziecko było w stanie wsunąć główkę między nie, jak jednak łatwo się domyślić, nie zawsze potrafiło ją potem wyjąć. Jeśli doszło do zaklinowania, a w pobliżu nie było osoby dorosłej, mogło dojść nawet do uduszenia się niemowlęcia. Na szczęście dziś, gdy producentów łóżeczek obowiązują rygorystyczne standardy bezpieczeństwa, do tego rodzaju incydentów dochodzi coraz rzadziej. Odległość między szczebelkami znacząca się zmniejszyła i wynosi od pięciu do siedmiu centymetrów. Sam ochraniacza na łózko nie stał się przez to niepotrzebny, nie można jednak nie zauważyć tego, że jego funkcja nieco się zmieniła. Dziś jego naczelnym zadaniem jest zabezpieczenie malucha przed uderzeniem się, do czego może dojść nie tylko w trakcie zabawy, ale i podczas snu. Mając to na uwadze trudno polemizować z osobami, które uważają, że ochraniacz raczej nie przyda się nam w pierwszych tygodniach życia dziecka, a więc wtedy, gdy leży ono niezmiennie w jednej pozycji. Ryzyko, że się uderzy jest znikome. Okazuje się jednak, że warto zainwestować w ochraniacz w tym samym momencie, w którym dziecko zaczyna nabierać mobilności. Gdy zaczyna turlać się i podejmuje pierwsze próby siadania, o dość bolesne urazy nie jest wcale szczególnie trudno.

Typy ochraniaczy Nietrudno domyślić się, że producenci ochraniaczy nie oferują już jednego tylko rozwiązania, które miałoby sprawdzać się bez względu na okoliczności. Najbardziej popularne niezmiennie pozostają ochraniacze jednoczęściowe nazywane też tradycyjnymi, a więc te, których budowa jest najmniej skomplikowana. Składają się one z długiego pasa z wykonanym po bokach wiązaniem. Są dość cienkie, jednocześnie jednak są na tyle sztywne, aby skutecznie zapobiegać urazom. Mogą okazać się znakomite zwłaszcza dla starszych dzieci potrzebujących w łóżeczku nieco przestrzeni. Ostatnio coraz głośniej mówi się jednak również o ochraniaczach modułowych nazywanych też poduszkowymi. Są one złożone z sześciu poduszek, z których każda ma 5 centymetrów grubości. Każda z poduszek szyta jest osobno, co z kolei sprawia, że można je w dowolny sposób układać w łóżeczku. Poduszki posiadają specjalne wiązania, można więc dowolnie przywiązywać je do łóżeczka. Alternatywą dla takiego rozwiązania jest warkocz, a więc ochraniacz ceniony również dlatego, że jest prawdziwą ozdobą dziecięcego posłania.

https://dedekids.pl/pl/c/Ochraniacze-na-lozeczko/31

Zobacz również

Optymalny serwis, który zrewolucjonizuje Twoje życie. Poruszamy tematy zdrowia, urody, jedzenia, podróży i wiele, wiele innych! 

Przekonaj się sam.

Cytat

Keep your vitality. A life without health is like a river without water.

Maxime Lagacé