|   | 

Niski odpływ liniowy

Odpływ liniowy coraz częściej pojawia się w polskich łazienkach. Związany jest z wieloma zaletami. Prysznic, który nie ma brodzika związany jest z prestiżem, elegancją czy też nowoczesnością. W związku z tym decyduje się na niego coraz więcej rodzin. Oczywiście warto zdawać sobie sprawę z tego, czy w każdym mieszkaniu można sobie pozwolić na tak innowacyjne rozwiązania. Wszystkie te rzeczy trzeba dokładnie przemyśleć już na etapie projektowania własnej łazienki, najlepiej z profesjonalistą u boku.

Odpływ liniowy - czym konkretnie jest?

Odpływ liniowy służy do tego, aby skutecznie odprowadzić wodę spod używanego prysznica. Jego struktura nie należy do skomplikowanych, ponieważ składa się z wbudowanego w podłogę specjalistycznego kanalika wraz z syfonem, a cała instalacja przykryta jest nowoczesną maskownicą. Chodzi tutaj o listwę lub też kratkę. Ważne jest jednak to, aby w takim miejscu wystąpił spadek podłoża, dzięki czemu woda będzie mogła trafić przez wspomnianą wyżej kratkę do kanalika, skąd popłynie bezpośrednio do odpływu liniowego.

Współczesny rynek jest bardzo rozbudowany, dlatego zainteresowani klienci mogą zainwestować w odpływy łukowe, narożne czy też proste. Ich kanaliki są montowane tuż przy ścianach, chociaż istnieją takie rozwiązania, które pozwalają domownikom na ich swobodny montaż w środku strefy natryskowej. Kratkę maskującą można bez problemów dopasować do stylu własnej łazienki. W sklepie znajdzie się maskownice w wersji ceramicznej, szklanej czy też metalowej. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić produkty, które wykonywane są z tworzywa sztucznego.

Odpływ liniowy - największe wady oraz zalety, zbiór przydatnych informacji

Co najważniejsze odpływ liniowy ma dużo zalet, ponieważ można go bezproblemowo wmontować w aranżację swojej łazienki. Prysznic bez brodzika może być zamontowany praktycznie w każdym miejscu na terenie łazienki, zależy to od wizji domowników. Odpływ nie będzie zajmował dużo miejsca i dla gości pozostanie niezauważalny. Co więcej może optycznie powiększyć przestrzeń, więc świetnie spisze się w małych łazienkach.

Jego dużą zaletą jest także łatwe utrzymanie w czystości. Kratka może być zdjęta w dowolnym momencie, tak aby zainteresowani mogli w krótkim czasie wyczyścić syfon i rynienkę. Montowanie brodzika jest niezbyt dobrym pomysłem zwłaszcza w przypadku osób starszych, dzieci oraz osób niepełnosprawnych. Odpływ liniowy jest w tym przypadku dużo korzystniejszą opcją. Minusem jest oczywiście nieco wyższa cena. Taki zestaw zakupi się za około 800 złotych. Odpływ liniowy zdobywa uznanie głównie ze względu na swój minimalizm oraz bogatą funkcjonalność. Sprawdza się praktycznie w każdej możliwej łazience, a konkretniej w takich miejscach, w których nie można zamontować brodzika, bo nie ma ku temu dostatecznie dużo miejsca. W takich sytuacjach można zdecydować się na specjalną szklaną ścianę, która będzie w stanie wydzielić przestrzeń natryskową. Jak widać wszystko będzie zależało od kreatywności konkretnych domowników. 

modnalazienka.pl

Zobacz również

Optymalny serwis, który zrewolucjonizuje Twoje życie. Poruszamy tematy zdrowia, urody, jedzenia, podróży i wiele, wiele innych! 

Przekonaj się sam.

Cytat

Keep your vitality. A life without health is like a river without water.

Maxime Lagacé