|   | 

Jak wyremontować mieszkanie w stanie deweloperskim?

Właśnie zakupiłeś mieszkanie w stanie deweloperskim. Zastanawiasz się od czego zacząć remont? Ten poradnik pomoże Ci zaplanować wszystko tak, aby wszystko poszło gładko. Dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o remoncie mieszkania.

Co to jest stan deweloperski?

Ważne jest, aby zrozumieć, co w Twoim przypadku oznacza stan deweloperski. Ten aspekt jest inny dla każdego sprzedawcy. Zazwyczaj obejmuje on tynki, ściany gotowe do malowania, drzwi i okna, wylewkę na podłodze oraz wszystkie elementy wykończeniowe (gniazdka, grzejniki itp.). Nie oznacza to jednak, że dla każdego będzie on taki sam. Należy dokładnie zapoznać się z załącznikami do umowy na ten temat. Skontaktuj się z nami, jeśli nie jesteś w stanie określić, czy treść umowy była przestrzegana. Dokładnie przejrzymy dokument, a następnie przedstawimy go Państwu wraz ze stanem, który otrzymaliście.

Kolejność prac przy remoncie nowego mieszkania

Jeśli Twoje mieszkanie posiada takie elementy, będziesz musiał wybrać akcesoria, które są niezbędne do wykończenia. W pierwszej kolejności należy wykonać podłogę. Deweloperzy nie uwzględniają jej często w standardzie, ponieważ każdy ma inne potrzeby. Zastanów się, gdzie będą zastosowane płytki, gdzie gres, a gdzie panele. Być może zdecydujesz się na parkiet w całym mieszkaniu. Wszystko zależy od tego, co preferujesz. Więcej porad możesz znaleźć na https://poradnikdom.pl/

Wykańczanie mieszkania

Ściany w mieszkaniu deweloperskim

Kolejna sprawa to decyzja, na jaki kolor pomalować ściany. Aby ułatwić późniejsze malowanie, ściany w stanie deweloperskim są zwykle pokrywane jedną warstwą białej farby. Warto zaplanować wcześniej, jeśli wiemy, że na ścianach będą tapety, płytki lub fototapety. Powinieneś dokładnie sprawdzić każdy etap remontu, jeśli wynająłeś firmę do jego wykonania. Nie jesteś pewien, jak to zrobić? Możesz też skorzystać z naszej pomocy w ocenie pracy swojej ekipy!

Jak wykończyć mieszkanie w warunkach deweloperskich?

Trzecim aspektem remontu łazienki jest montaż armatury. Na kupującym spoczywa zazwyczaj obowiązek zakupu wanny lub prysznica, umywalki oraz miski ustępowej. W niektórych przypadkach niektóre elementy mogą być dostępne u sprzedawcy, ale deweloperzy wolą, aby to kupujący decydowali. Konieczne będzie również zaplanowanie wyposażenia kuchni. Obejmuje to meble i urządzenia. Powinieneś zamówić meble na zamówienie tak szybko, jak to możliwe, ponieważ może być oczekiwanie na kilka miesięcy lub nawet tygodni. Zadbaj również o dobór odpowiedniego oświetlenia do każdego pomieszczenia. Po wykonaniu tego kroku możesz zacząć szukać innych elementów, takich jak. komody, szafy, sofy, fotele, stolik kawowy, łóżka, stół, krzesła itp.

Najlepszy moment dopiero przed nami, czyli ostatnie szczegóły. Warto poświęcić czas na udekorowanie mieszkania kwiatami, lampkami i świecami, aby stworzyć przytulną atmosferę.

Zapraszamy do kontaktu z firmą remontową: https://maksymbud.pl/

Zobacz również

Optymalny serwis, który zrewolucjonizuje Twoje życie. Poruszamy tematy zdrowia, urody, jedzenia, podróży i wiele, wiele innych! 

Przekonaj się sam.

Cytat

Keep your vitality. A life without health is like a river without water.

Maxime Lagacé