|   | 

5 Najlepszych wycieczek jednodniowych z Tokio

W Japonii nie brakuje ciekawych miejsc zamieszkania, które dostarczają jej gościom charakterystycznych przedsięwzięć i niezapomnianych wspomnień. Chociaż Tokio niesie ze sobą wiele z tych atrakcji, które trzeba odkryć, to jednak tuż za miastem znajdują się urocze miasteczka i małe miasteczka, skrywające wiele nowych i ekscytujących doświadczeń. Podróżując często warto wybrać się drogą mniej uczęszczaną, aby głębiej docenić cel podróży. Więc czytaj dalej, aby uciec od zgiełku Tokio z tymi jednodniowymi wycieczkami z miasta.

1. Mt Fuji

Najwyższy szczyt Japonii, Mt Fuji, jest doceniany zarówno przez mieszkańców, jak i podróżników z całego świata i jest cenioną ikoną Japonii. Ten aktywny wulkan znajduje się około 2 godzin na południowy zachód od Tokio. Wokół niego znajduje się zbiór tętniących życiem miejsc, w których podróżni mogą doświadczyć jego piękna z daleka.

Podróżujący mogą podziwiać majestatyczny gargantuan, jakim jest Fuji, jednocześnie pływając po spokojnych wodach jeziora Ashi, otoczonego bujną zielenią. Alternatywnie, zwiedzający mogą przyjrzeć się bliżej wulkanowi, jadąc w górę do piątej stacji. Ze stacji tej roztacza się wspaniały widok na krajobraz, z którego roztacza się widok na górze Fuji i pozwala z bliska przyjrzeć się zaśnieżonemu szczytowi. W okolicy znajdują się również sklepy z pamiątkami i stoiska z żywnością.

2. Nikkō

Park Narodowy Nikkō znajduje się w całych górach na północ od Tokio. Wewnątrz parku znajdują się spokojne świątynie i kolorowe krajobrazy, które czekają na odkrycie. Park znajduje się około 3 godzin od Tokio i jest łatwo dostępny poprzez jedną z wielu dostępnych całodniowych wycieczek.

Popularne sanktuarium Nikkō Tōshō-gū jest chwalone przez turystów. Sanktuarium zostało zbudowane w 1617 roku i zawiera wiele skomplikowanych ścieżek i schodów do zwiedzania. Zwiedzający mogą również podziwiać imponujące drewniane rzeźby rozproszone po całej kolorowej świątyni.

Położone zaledwie 30 minut od Nikkō Tōshō-gū jest malowniczym jeziorem, graniczącym z górami i kwitnącą roślinnością. Jezioro Chūzenji powstało ponad 20.000 lat temu w wyniku erupcji wulkanu. Dziś jezioro jest popularnym celem podróży w Parku Narodowym Nikkō, znanym z piękna.

Tylko 5 minut od jeziora Chūzenji znajduje się jedyne miejsce, w którym woda może opuścić jezioro, wodospad Kegon. Wodospady sięgają prawie 100 m i są znane jako jeden z trzech najpiękniejszych wodospadów w Japonii. Wodospad Kegon Falls można oglądać z bezpłatnej platformy widokowej, otoczonej bogatą gamą zielonych klonów, lub też goście mogą zapłacić za przejazd windą do podstawy wodospadu, aby podziwiać go od dołu.

Wiele dziennych wycieczek włącza te miejsca do zwiedzania Parku Narodowego Nikkō, wraz z wieloma innymi klejnotami krajobrazowymi w okolicy.

3. Zatoka Kamakura i Enoshima

Położona zaledwie 1 godzinę na południe od Tokio, Kamakura jest znana ze swoich spokojnych świątyń i tradycyjnych restauracji, co czyni ją idealnym miejscem na całodzienną wycieczkę. Znajdziesz tu świątynię Hōkoku-ji, która jest buddyjską świątynią Zen, składającą się z bujnych japońskich ogrodów, czystych stawów i rozległego lasu bambusowego. Spokój, który emanuje z ogrodu i na gości, okazuje się być wspaniałym doświadczeniem. W odległości spaceru znajduje się również kolekcja restauracji.

Po wizycie w świątyni, Wielki Budda z Kamakury jest spektaklem, który zasługuje na uwagę. Brązowy Budda, stojący mocno na wysokości 11,4 m, od czasu swojego powstania na wolnym powietrzu w 1495 roku znosił wiele tajfunów i tsunami. Posąg ten jest jednym z największych posągów Buddy w Japonii i nie można go przeoczyć.

Warto wybrać się do Enoshimy, małej wysepki, do której można dostać się drogą i którą łatwo zwiedzać pieszo. Obszar ten daje odwiedzającym rozległe widoki na zatokę i jest również popularnym miejscem wśród lokalnych surferów. Przejdź się wąskimi uliczkami wyłożonymi szeroką gamą małych rynków i straganów z jedzeniem, o słodkim aromacie ogarniającym ścieżkę. Bujne, zielone drzewa spoglądają na krótkie budynki, a przy wejściu do sanktuarium Enoshima stoi duża brama torii. Wejdź na szczyt wyspy Enoshima, wśród kolorowych ogrodów i czczonych kapliczek, do doskonałego punktu widokowego, z którego roztacza się coraz szerszy widok na Kamakurę z góry.

4. Góra Nokogiri

Góra Nokogiri to miejsce wyjątkowych wędrówek z niezwykłymi widokami i jeden z największych posągów Buddy w Japonii. Jest to idealne miejsce do ucieczki od zgiełku Tokio i do rozległego krajobrazu Japonii. Porozrzucone po całej górze to mnóstwo miejsc, które można zwiedzać i cieszyć się nimi.

Świątynia Nihonji rozszerza swoją sieć ścieżek na całej górze Nokogiri. Główną atrakcją świątyni jest wysoki na 31 metrów kamienny posąg Buddy, którego wyrzeźbienie zajęło 3 lata w latach 80. ubiegłego wieku. Wzdłuż ścieżki na górze znajduje się około 1500 posągów uczniów. Stworzyli je również artyści, którzy stworzyli rzeźbę Wielkiego Buddy.

Na górskich szczytach znajduje się wiele punktów widokowych, z których rozciąga się widok na bujne krajobrazy znajdujące się poniżej. Takimi jak popularny wśród turystów punkt widokowy Jigoku Nozoki, znany również jako "Hell Lookout". W rzeczywistości, w jasne dni można zobaczyć Mt Fuji i Tokijskie Drzewo Skytree. Ze względu na szeroki wachlarz rzeczy, które można zobaczyć i zrobić na górze, nie ma wstydu, aby zacząć od złapania kolejki linowej w górę. Położony zaledwie godzinę na południe od Tokio, podróżni w ciągu dnia mogą spędzić więcej czasu doceniając wyjątkowe piękno tego szczególnego miejsca.

5. Chichibu

Chichibu zawiera spokojne kapliczki do wędrówek i kolorowe pola do podziwiania. Popularne sanktuaria w mieście to Sanktuarium Mitsumine i Sanktuarium Chichibu. Sanktuarium Mitsumine znajduje się wśród otaczających góry Chichibu i posiada wiele charakterystycznych cech, których inne japońskie świątynie po prostu nie posiadają. Z niektórych miejsc na terenie sanktuarium roztaczają się również imponujące widoki na okoliczne krajobrazy.

Innym popularnym miejscem znajdującym się w mieście jest Park Hitsujiyama, który dostarcza odwiedzającym rozległe pola różowych, białych i fioletowych kwiatów. Kwiaty te kwitną od końca kwietnia do początku maja i przyciągają wielu odwiedzających.

Chichibu jest kolorową destynacją i znajduje się około 2,5 godziny na północny-zachód od Tokio. Podróżujący uważają to małe miasto za idealne miejsce na zmianę scenerii i ucieczkę od zgiełku Tokio.

Zobacz również

Optymalny serwis, który zrewolucjonizuje Twoje życie. Poruszamy tematy zdrowia, urody, jedzenia, podróży i wiele, wiele innych! 

Przekonaj się sam.

Cytat

Keep your vitality. A life without health is like a river without water.

Maxime Lagacé