|   | 

Sypialnia w stylu skandynawskim - jak urządzić?

Jak urządzić sypialnię w stylu skandynawskim?

Klasyczny wygląd sypialni w stylu skandynawskim rozpoczyna się od białego sufitu i ścian. Duże, obramowane okno dodaje koloru, a pojedyncza, odsłonięta drewniana belka w centrum podtrzymuje nowoczesny żyrandol. Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj ten artykuł

Sypialnia w stylu skandynawskim - kolory w pomieszczeniu

Wiele skandynawskich sypialni charakteryzuje się białymi ścianami i używa kontrastujących kolorów dla ścian akcentujących. Białe ściany odbijają światło i dobrze współpracują z innymi kolorami. Aby stworzyć bogatszy efekt, spróbuj pomalować jedną ścianę na inny kolor. Włączenie pochylonej drabiny ściennej to zabawny sposób na dodanie głębi i zainteresowania do przestrzeni przy zachowaniu prostoty. Sypialnia w stylu skandynawskim obejmuje jasne biele. Ta sypialnia zawiera platformę z białym łóżkiem i białymi prześcieradłami, mały biały stolik nocny, oprawione dzieło sztuki i jasnoszare drewniane krzesło. Sypialnia w stylu skandynawskim zawiera również drewniane ściany i jasną podłogę z twardego drewna. Drewniana rama łóżka i stolik nocny z lampką to kolejne ważne elementy sypialni w stylu skandynawskim.

łóżko do sypialni skandynawskiej

Zobacz także: Styl loftowy - charakterystyka

Wyposażenie do skandynawskiej sypialni

Jednym z najważniejszych elementów skandynawskiej sypialni jest drewniane łóżko. Drewniane meble są idealnym wyborem dla tego stylu sypialni, ponieważ ocieplają pokój, pozostając jednocześnie w zgodzie ze stylem.  Podczas gdy wnętrza skandynawskie są zazwyczaj minimalistyczne, nadal możesz włączyć do swojego pokoju trochę własnej osobowości i ciepła. Możesz również wykorzystać  przestrzeń, dodając mały stolik boczny do przechowywania. Klasyczny wygląd ramy łóżka z trzciny i miękkiej białej pościeli jest zachęcający, a prosta, minimalistyczna lampka nocna jest zarówno funkcjonalna, jak i rzeźbiarska. Lustra to także idealny dodatek do skandynawskiej sypialni. Małe pomieszczenia dzięki takiemu dekoracyjnemu zabiegowi, mogą nabrać przestrzeni.

Skandynawska sypialnia - oświetlenie

Skandynawski sposób życia skupia się na funkcjonalności i silnym stylu. Projektowanie w stylu skandynawskim jest proste i czyste, nie wymaga wysiłku i jest estetyczne. Minimalizm to doskonały sposób na stworzenie zorganizowanego i spokojnego środowiska. Ważnym elementem każdego pomieszczenia, w tym i sypialni jest oświetlenie. Oświetlenie w skandynawskiej sypialni musi być dobrze zorganizowane. Najlepiej jest mieć kilka różnych źródeł światła, aby można było regulować intensywność oświetlenia w zależności od tego, co robisz w pokoju. Można wybrać światło o zimnej barwie, ale również te o nieco cieplejszym odcieniu, by dodać przytulności pomieszczeniu. Lampy, które idealnie nadadzą się do skandynawskiej sypialni mogą być przeróżne - stojące, wiszące albo kinkiety przy łóżku. Kolory takich lamp należy dobrać do stylu pomieszczenia. W przypadku skandynawskiej sypialni będą to kolory białe, szare lub drewno. Papierowy żyrandol może również dodać osobliwy, osobisty akcent.

urządzanie skandynawskiej sypialni

 

Zobacz również

Optymalny serwis, który zrewolucjonizuje Twoje życie. Poruszamy tematy zdrowia, urody, jedzenia, podróży i wiele, wiele innych! 

Przekonaj się sam.

Cytat

Keep your vitality. A life without health is like a river without water.

Maxime Lagacé