|   | 

Żyjąc na małej przestrzeni

Przechytrz swój materiał filmowy na planie kwadratu dzięki stylowym rozwiązaniom dla małych przestrzeni mieszkalnych.

1. OGLĄDAJ W GÓRĘ

Nawet mały pokój może pomieścić mnóstwo miejsca do przechowywania. Zmniejsza zmarnowaną przestrzeń, buduje półki nad drzwiami i oknami, używa kołowego pod łóżkowym składem, lub dedykuje ścianę jako miejsce wieszać półki. Tutaj, przestrzeń nad i obok łóżka sprytnie wyposażył z wiszącymi szafkami i półkami. Z wbudowanym oświetleniem, szafkami nocnymi i kilkoma ulubionymi lektykami w zasięgu ręki strefa snu przekształca się w przytulny, spokojny zakątek dla relaksu.

2. ZABIERAJ SIEDZISKO

Jeśli chodzi o kuchnię, nigdy nie można mieć wystarczającej ilości miejsca do przechowywania. Pewne rozwiązanie na małą przestrzeń: ławka z wbudowanym schowkiem. Możesz przechowywać w niej różne przedmioty - ławka jest idealna na duże półmiski lub ponadgabarytowe naczynia kuchenne - i jest przytulna do siedzenia, gdy liczba gości zaczyna rosnąć. Popularnym wyborem jest siedzisko przypominające skrzynię z zabawkami, które się przewraca. Można też zdecydować się na szafki otwierane do przodu pod siedziskiem, jeśli ławka jest bardzo długa lub wykonana z ciężkiego materiału; będą one łatwiej dostępne niż podnoszenie ciężkiego siedzenia na zawiasach.

3. PICK A DOOR

Drzwi na zawiasach wymagają pozostawienia wolnej przestrzeni do ich otwierania i zamykania, co może znacznie ograniczyć miejsce na meble w małym mieszkaniu, gdzie liczy się każdy cal. Rozwiązanie: Powiedz ciao do tradycyjnych drzwi i bonjour do przesuwnych (lub drzwi na szynach). Uwielbiamy nowoczesny wygląd drzwi przesuwnych. Spraw, by stał się on atrakcyjny wizualnie, malując go na przyciągający wzrok kolor akcentujący lub używając odzyskanej deski stodołowej dla uzyskania rustykalnego wrażenia.

4. WSTĘP DO PRACY

Biurko ścienne ze zintegrowanymi półkami i szafkami to doskonały sposób na maksymalizację przestrzeni roboczej. Uwielbiamy sposób, w jaki zamknięte szafki do przechowywania pozwalają ukryć pracę pod koniec dnia - idealne w pomieszczeniach wielofunkcyjnych, takich jak sypialnie i jadalnie. Aby utrzymać rzeczy w Zen, należy ustanowić rutynę składania dokumentów na koniec dnia. Przystojny fotel biurowy i kilka dekoracyjnych elementów zapewnia, że strefa pracy podnosi estetykę pozostałej części pomieszczenia.

5. MYŚLEĆ WIELOFUNKCYJNIE

Zamień jeden pokój w trzy, jak w tym kombi biurze, pralni i pokoju gościnnym. Sprytne umeblowanie pozwala na opływowe przejście od jednej konfiguracji do drugiej: ergonomiczne biurko na kółkach jest bryzą, która połyskuje na bok, gdy nie jest potrzebna; ułożona w stosie pralka i suszarka dyskretnie chowają się za przesuwanymi drzwiami; i każdy ponadgabarytowy otoman przekształca się w wygodne pojedyncze łóżko dla nocujących gości.

Zobacz również

Optymalny serwis, który zrewolucjonizuje Twoje życie. Poruszamy tematy zdrowia, urody, jedzenia, podróży i wiele, wiele innych! 

Przekonaj się sam.

Cytat

Keep your vitality. A life without health is like a river without water.

Maxime Lagacé