|   | 

Miejskie, szykowne mieszkanie

Spójrz na ten fajny, współczesny dom rodzinny położony na rozległej działce w North Vancouver.

Nie spodziewalibyście się Państwo, że ten elegancki miejski dom będzie miał kurnik na podwórku. Ale właśnie taki styl życia właściciele domów przewidzieli, kiedy dwa lata temu natknęli się na tę posiadłość w North Vancouver. "Jest na ćwierć-akrowej działce w części miasta, gdzie zazwyczaj nie ma działek tej wielkości", mówi właściciel domu.

Sam dom, który początkowo był budowany w specyfikacji, znajdował się w fazie szkieletu, gdy właściciele go kupili. Przejęli oni projekt, aby stworzyć stylowy dom o powierzchni 4.800 stóp kwadratowych, odpowiedni dla ich aktywnej rodziny, w skład której wchodzi trójka małych dzieci i dwa zwierzęta domowe - nie wspominając już o sześciu kurczakach.

Wraz z wykorzystaniem znacznych rozmiarów działki, właściciel domu chciał mieć wnętrze pełne osobowości. Oznaczało to współpracę z projektantką Joanną Vagelatos z JV Design Group, z którą pracowała już kilka razy. Dzięki wysokim sufitom i dużej ilości naturalnego światła, dom ten stanowił okazję do spróbowania czegoś innego. "Joanna i ja mieliśmy wrażenie, że ta przestrzeń może podtrzymywać odważniejsze elementy" - mówi właścicielka domu.

Zaczęli od stworzenia bardziej tradycyjnej koperty ze staroświeckimi detalami architektonicznymi - posiadanie takiej dębowej, dębowej, jodełkowej podłogi jest spełnieniem marzeń właściciela domu - a następnie wstrzyknięcie eklektycznej, nowoczesnej mieszanki, aby zapewnić ciekawe zestawienia i edgresję. Centralnym elementem estetyki jest obfitość kamienia naturalnego, w tym trzech rodzajów marmuru. Zdefiniowane przez malowane na czarno dębowe szafki i marmur Nero Marquina w kontraście z Calacattą, kuchnia jest przykładem nowego, odważnego podejścia. "To siła napędowa", mówi właściciel domu.

Podczas gdy czarno-biały odgrywa dużą rolę w tym schemacie, wygląd jest daleki od ostrego i surowego. Wraz ze świeżym wyposażeniem, mieszanka przedmiotów zebranych na przestrzeni lat lub przekazanych z rodziny wprowadza poczucie historii i duszy. Włączenie wysoko cenionych akcesoriów (zwłaszcza opraw oświetleniowych) i kilku rozsądnych popsów wyciszonego różu, biżuteryjnego błękitu i miękkiej zieleni idzie długą drogę w kierunku osiągnięcia zaktualizowanej estetyki.

"Z sześcioma kurczakami z tyłu i ogrodem kwiatowym, to jak miejska farma", mówi właściciel domu. "Chociaż nie wygląda na to - wygląda o wiele ładniej."

W salonie odlewany kamień kominkowy w stylu Ludwika XIII, który został pomalowany na matową czerń, jest zestawiony z pluszowym przekrojem dla uzyskania intrygującego kontrastu stylu.

"Wiele elementów, których użyliśmy, pochodziło z jej ostatniego domu, który również zaprojektowałam" - mówi Joanna, nawiązując do kultowych krzeseł Wassily'ego. "Kiedy pracujesz z tym samym projektantem konsekwentnie, możesz używać rzeczy od projektu do projektu, ponieważ przedmioty są wybierane z myślą o wszechstronności". Zmiana akcentów, z którymi są połączone, tworzy zupełnie inny wygląd".

Krzywy, różowy aksamitny settee dodaje blasku i ładnego koloru do jadalni zaprojektowanej przez Joannę Vagelatos. Ciężki wygląd marmurowego stołu w jadalni jest zrównoważony przez lśniącą lekkość krzeseł i żyrandola w stylu Serge'a Mouille'a.

Połączenie marmuru Nero Marquina i malowanych na czarno dębowych szafkach zmienia kuchnię w odważny punkt centralny. Połączenie białego marmuru Calacatta, użytego na wyspie i na stole kuchennym, nadaje kontrast i zwiększa atrakcyjność przestrzeni.

Sprawdź również : Mieszkanie z antresolą. Aranżacja warszawskiego wnętrza w stylu etno >>

Otwarcie spiżarni dla kamerdynera na część jadalną poprawiło funkcjonalność domu, który został stworzony z myślą o rozrywce. "Możemy zakwaterować w domu 30 lub 40 osób bez czkawki" - mówi właściciel domu. Ta przestrzeń ukazuje wizualną fakturę marmuru Nero Marquina, z jego pięknymi białymi żyłkami, i jest wyposażona w godne pozazdroszczenia dzwonki i gwizdki, w tym krany do piwa i kombuchy.

Oświetlenie wisiora, które z płynnego szkła wdmuchiwanego w żaroodporną tkaninę ceramiczną uzyskuje organiczne kształty, daje efekt eteryczności.

Ciemna boazeria nadaje gabinetowi formalny męski klimat, a biurko wykonane z odzyskanej deski stodołowej i ręcznie robionych nóg stalowych wygląda rustykalnie i opowiada historię. "Mój mąż poszedł do college'u w Illinois, a to drewno pochodziło z opuszczonej, starej stodoły", mówi właściciel domu. "Przywieźliśmy go do domu i zamieniliśmy w biurko. Jest na nim miejsce, gdzie krowa odgryzła się." Niebieski i mosiężny fotel dodaje nieoczekiwany hit glamu.

Grafika przedstawiająca atramentową Audrey Hepburn nadaje ton kontrastom domu. Duński kredens, który przedstawia kolekcję kryształów, zakotwicza przestrzeń. "Jest to dzieło szczególne, które od dawna jest w rodzinie", mówi właściciel domu. "Ważne jest, aby wprowadzić elementy, które mają swoją historię."

Zobacz również

Optymalny serwis, który zrewolucjonizuje Twoje życie. Poruszamy tematy zdrowia, urody, jedzenia, podróży i wiele, wiele innych! 

Przekonaj się sam.

Cytat

Keep your vitality. A life without health is like a river without water.

Maxime Lagacé