|   | 

Wnętrze dla wszystkich

Wejdźcie do zielonego domu w Vancouver, który jest tak samo przyjazny dla oka, jak i dla planety.

Po tym jak projektantka wnętrz Michelle Lee Jin oraz właściciele Peter i Despina Kefalas zbudowali dom Kefalasów o powierzchni 2800 stóp kwadratowych, był on zupełnie nowy, olśniewająco biały i... absolutnie pusty. Zrównoważony dom miał mnóstwo okien z widokiem na wspaniałą przestrzeń zieloną, ale w środku był pustym łupkiem.

Kefalowie powiedzieli Michelle, że chcą nowoczesnej, integracyjnej przestrzeni, która pozwoli czteroosobowej rodzinie połączyć potrzebę przestrzeni osobistej z ogólnym poczuciem wspólnoty. Aby osiągnąć ten nadrzędny cel, stworzono pewne podstawowe zasady. Kuchnia, pokój rodzinny i jadalnia służyłyby jako jedna przestrzeń z wyposażeniem, które byłoby proste, trwałe i przytulne. Przejścia były szerokie, aby dzieci mogły biegać swobodnie, nie wpadając na meble. A wygląd byłby... cóż, okazuje się, że wymagałby odrobiny kreatywności.

Misją Michelle było połączenie uznania Despiny dla projektu Scandi z preferencjami Petera dla bardziej tradycyjnych materiałów, takich jak ciemne drewno. "To było na pewno wyzwanie!" mówi Michelle, śmiejąc się, ale w końcu kompromis był jej własną nagrodą. Jej rozwiązanie: wprowadzić do całkowicie białego wnętrza przystojną, niestandardową frezarkę orzechową o jasnej barwie z prostymi liniami, tworząc łagodne tło dla delikatnych akcentów i bryzgów świeżego koloru.

"Zaczęliśmy od wisiorka nad stołem w jadalni", mówi Michelle. "Musiał być na tyle nowoczesny, by podwoić sztukę, ale na tyle radosny, by być przyjazny rodzinie." Następnie układała warstwy z naturalnych materiałów, w tym wełnianych dywanów teksturowanych i poduszek do rzucania, drewnianych desek do krojenia, ceramicznych wazonów i ręcznie robionych świec woskowych. "Wszystko w tym domu jest proste i piękne", mówi. "Nacisk położony jest na materiały i sylwetki. A ponieważ bałagan jest łatwo schowany w robocie młyna orzechowego, jest poczucie spokoju, nawet gdy wiele się dzieje."

Na zakończenie Michelle wykorzystała pragnienie Petera i Despiny, by stworzyć holenderską estetykę nowoczesną, wprowadzając abstrakcyjną sztukę w białe mury przestrzeni. I nie tylko każdej sztuki - sztuki lokalnej. To, co jest lokalne, nawet w przypadku dzieł sztuki, odzwierciedla zaangażowanie pary w zrównoważony dom, który jest powiązany z jego otoczeniem, co dla tej rodziny pogłębia poczucie bycia naprawdę w domu.

KRZYWE KOLORÓW

Bąbelki szklanych wisiorków i trio pastelowych abstraktów z krzywymi wzorami definiują przestrzeń jadalni. "Poziome linie nowoczesnego okna są podkreślone przez wbudowany kredens orzechowy i stół w jadalni", mówi Michelle. Rośliny domowe, obłożona owcza skóra i ceramika w ciepłych odcieniach nadają teksturę, podczas gdy czarne krzesła zapewniają kontrast.

STREFA WSPÓLNA

Przestrzeń jadalnia-kawiarnia-rodzinny pokój 3 w 1 utrzymuje rodzinę w kontakcie. Z tego miejsca można również dostać się na pokład, rozszerzając wspólną przestrzeń życiową na zewnątrz. "Szeroko otwarte przestrzenie komunikacyjne zostały stworzone z myślą o aktywnych chłopcach właścicieli domów", mówi Michelle. Nowoczesna przeszklona ściana i balustrada zapewniają, że wypełnione światłem pomieszczenie pozostanie takie samo, a ciepłe, wełniane wykładziny na schody i lokalną sztukę w odcieniach ziemi stanowią kontrapunkt.

JEJ I JEJ

Rośliny domowe i książki projektowe celebrują świeżą prostotę szwedzkiego wzornictwa.

Niestandardowe szafki z orzechami włoskimi służą jako tło dla wygodnego, skórzanego fotela. Minimalistyczna lampa podłogowa zapewnia światło do czytania. Nowoczesna szafka nocna jest w zasięgu ręki.

NOWOCZESNY SPOKÓJ

Kominek posiada tynkowy front, który imituje cement i jest obrysowany czarnym kamieniem. "Jego śmiałe linie zostały złagodzone przez stoły w stylu pnia drzewa, wełniany dywan i wełniane poduszki", mówi Michelle. Dla podszeptu formalności, sofa jest aksamitna, a jeden z blatów ma marmurowy blat. Sztuka nad kominkiem jest lokalna.

PO PROSTU PRAKTYCZNY

Miejsce lądowania wewnątrz drzwi wejściowych kiwa głową do estetyki domu Dutch Modern. Lustro zawieszone jest na skórzanym pasku zapętlonym wokół drewnianego kołka. Malutki, dwunożny stół idealnie nadaje się do upuszczania kluczy.

PASSAGEWAY

Niezależnie od tego, czy celem podróży jest stół w jadalni, czy kanapa w pokoju rodzinnym, kuchnia jest w drodze. Ta przyjazna dla rodziny przestrzeń jest wyposażona w szafki z wysokim stropem i mnóstwo szuflad wyspowych do przechowywania. "Kształtne wisiorki są jak kolorowe bańki w jadalni, ale są przezroczyste, więc nie konkurują ze sobą" - mówi Michelle. Blaty z białego kwarcu są łatwe w pielęgnacji. Otwarte drewniane półki są echem wyspy orzechów włoskich. Czarne taborety zakotwiczają lekką estetykę.

BIEL I DREWNO = WOW

Dla uzyskania wizualnej harmonii, Michelle wprowadziła do białego domu naturalne odcienie drewna. Nad nim, po lewej stronie, znajduje się legendarne lusterko podłogowe, które dodaje blasku i ciepła. Na górze, niestandardowy orzech włoski imituje meble, a charakterystyczne dla Michelle akcenty czerni pojawiają się w ikonkach i czarnych, niklowych elementach wyposażenia. Z lewej strony, czarny, bawełniany biegacz prowadzi do luksusowego, szklanego prysznica od podłogi do sufitu.

SPOKOJNE ODWRÓCENIE

Większość ścian w domu jest biała, ale w głównej sypialni Michelle zdecydowała się na pełne ściany z orzecha włoskiego i ciepłe tekstury, w tym tapicerowaną wełnianą płytę czołową w nastrojowej szarości. Czarne ikonki w stylu architektonicznym kontrastują z prostą, świeżą, białą pościelą w pokoju. "W tej przestrzeni jest ciepło przypominające spa, które odróżnia ją od reszty domu" - mówi Michelle.

Zobacz również

Optymalny serwis, który zrewolucjonizuje Twoje życie. Poruszamy tematy zdrowia, urody, jedzenia, podróży i wiele, wiele innych! 

Przekonaj się sam.

Cytat

Keep your vitality. A life without health is like a river without water.

Maxime Lagacé