|   | 

Umiejętności tworzące sukces na rynku

Naucz się koncentrować na tych pięciu zdolnościach w swoim osobistym dążeniu do rozwoju. Pomogą Ci one w umiejętnym ataku na rynek.

1. Wchłonąć

Rozwijaj swoją zdolność do wchłaniania, wchłaniania, przyjmowania, bycia jak gąbka. Siedząc w klasie lub w miejscu pracy, czasem łatwo jest marzyć, być zajętym, być gdzie indziej.

Czytałem kiedyś dobry artykuł w Reader's Digest. Tytuł brzmiał: "Gdziekolwiek jesteś, bądź tam". Myślałem, że to było wspaniałe. Bądź tam. Koncentracja. W nauce dodatkowych umiejętności ważne jest również, aby naprawdę zwracać uwagę. Wchłaniać, wchłaniać.

Większość ludzi stara się przetrwać ten dzień. Mam dla ciebie lepszy cel: Nauczyć się jak przetrwać dzień. Nie tylko przez to przejść, ale i od tego przejść. Zanurz się w tym. Każdy dzień jest kawałkiem mozaiki twojego życia. Nie marnuj żadnego. Traktuj ją ostrożnie. Zobacz, ile możesz uzyskać w ciągu jednego dnia, ile rad, ile informacji, ile kolorów, ile wzroku i dźwięku możesz dodać do swojej wartości, swojego bogactwa i swojej sprawiedliwości umysłu.

2. Odpowiedz .

Rozwijać umiejętność reagowania, zdolność do wpływania na to, co widzisz, słyszysz i czujesz. Sukces to nie tylko wiedza. Sukces jest odpowiedzią na wiedzę. Sukces to nie tylko doświadczenie. Sukces jest emocją stworzoną z doświadczenia. To emocjonalna część, która odgrywa tak ważną rolę w naszym życiu, w naszej przyszłości i w naszym sukcesie.

Reagować na życie to pozwolić, aby smutne rzeczy czyniły cię smutnym, aby szczęśliwe rzeczy czyniły cię szczęśliwym, aby pozwolić, aby zagadkowe rzeczy zastanawiały cię. Pozwól, aby rzeczy, które są trudne, tworzyły dla Ciebie trudności. Odpowiedz.

Proszę cię, pozwól, aby to wpłynęło na ciebie, pozwól, aby to coś ci zrobiło. To buduje twój emocjonalny bank.

3. Odbicie .

Naucz się odbijać. Refleksja to dodatkowy sposób na uzyskanie większej wartości z tego, co wiesz i przez co przeszedłeś. Refleksja to powrót do przeszłości.

Weź tylko kilka minut na koniec dnia, znajdź miejsce, jeśli możesz, aby być sam, i po prostu wrócić i przemyśleć dzień. Gdzie byłeś? Co widziałeś? Co usłyszałeś? Co czułeś? Jeśli po prostu przeżyjesz to na nowo, mówię ci, doda ci to pomnożonej wartości. Dzień, który właśnie przeszedłeś, będzie bardziej wartościowy dla twojej przyszłości, jeśli po prostu przez niego wrócisz.

Weź kilka godzin na koniec tygodnia i minut na koniec dnia, pół dnia na koniec miesiąca i weekend na koniec roku. Są to tzw. czasy do namysłu. A teraz, po co wracać? Pozwólcie, że powiem wam dlaczego: aby uczynić przeszłość bardziej wartościową. Jeśli poświęcisz czas na przemyślenie tego, co się dzieje, przemyślenie decyzji, przejrzenie ludzi, z którymi jesteś, przejrzenie działań, które podejmujesz, decyzji, które podejmujesz, przejrzenie wszystkich tych rzeczy, powrót przez to uczucie, uczynisz swoje życie bardziej wartościowym.

Dlaczego próbujesz uczynić swoje życie cennym? Prosta odpowiedź: zainwestować je w przyszłość. My to nazywamy jasnym. Nazywamy to umiejętnością, aby uczynić więcej z twojej przeszłości, aby mieć większą wartość do zainwestowania w przyszłość, zamiast po prostu próbować przetrwać jeszcze jeden dzień, próbując przetrwać jeszcze jeden tydzień. Chodzi o to, aby więcej wykorzystać swoją przeszłość i zainwestować ją w przyszłość.

4. Działać .

Rozwijają zdolność do działania, zdolność do podejmowania działań na swoich uczuciach i swojej wiedzy. Zdyscyplinowane działanie jest tym, co rodzi pomysły, przedsiębiorczość i wartości. Bez aktywności, pomysłów i marzeń nie ma życia.

Zdyscyplinowana działalność jest najbardziej wymagającą sztuką, aby zabrać cię tam, gdzie chcesz. Teraz, czasami nie trzeba dużo zmieniać aktywności. Codzienne lub tygodniowe dyscypliny to te małe zmiany inteligentnej aktywności, które prowadzą cię w lepszym kierunku. Oto dobry sposób, aby na to spojrzeć: Za dziesięć lat, na pewno przyjdziesz. Pytanie brzmi, gdzie? Teraz jest czas na naprawę następnych 10 lat. Ustalić lepszy kurs.

Dla niewyszukanych ludzi to, co robią w ciągu dnia, nie wydaje się mieć znaczenia. Ale dla wyrafinowanych ludzi, to wszystko robi różnicę w świecie. Książki, które czytasz, działania, które podejmujesz, dyscypliny, w które angażujesz się na co dzień, to są działania, które zabierają cię gdzieś i wszyscy musimy przyjrzeć się temu, dokąd zabierają nas nasze codzienne działania. Aktywność związana z nauką, aktywność umysłu, dyscypliny związane ze zdrowiem, bogactwem, kulturą - wszystkie wartości pochodzą z tych dyscyplin. Pomysły włożone w zdyscyplinowaną działalność tworzą wartość.

5. Podziel się .

Dzielenie się jest wyjątkową ludzką zdolnością. Dzielenie się jest zjawiskiem, szczególnie w ludzkich doświadczeniach. Wydaje się, że kiedy dzielimy się, jesteśmy tym więksi i lepsi dla niego.

Wygląda na to, że gdybyś się czymś podzielił i oddał to, miałbyś mniej. Ale to jest paradoks. To, co dzielisz, tworzy dla ciebie więcej. Dlatego nazywamy to paradoksem. Nie umniejsza cię to, że się dzielisz. Jesteś zwiększony.

Jeśli masz dziecko i kochasz je drogo, a jeśli pojawi się drugie dziecko, czy musisz teraz przeciąć swoją miłość na pół? Odpowiedź brzmi: nie. Z jakiegoś dziwnego, tajemniczego źródła pochodzi zwiększona pojemność. Z dzielenia się z pierwszym, zwiększa się zdolność, świadomość i wyjątkowość. Więc właśnie o to proszę cię, stań się utalentowany w dzieleniu się.

Jest wiele sposobów na dzielenie się. Jeden z nich to dar języka. Jedną z najważniejszych nauk dla ciebie jest nauka o komunikacji, o tym jak słowem wpływać na innych ludzi.

Zobacz również

Optymalny serwis, który zrewolucjonizuje Twoje życie. Poruszamy tematy zdrowia, urody, jedzenia, podróży i wiele, wiele innych! 

Przekonaj się sam.

Cytat

Keep your vitality. A life without health is like a river without water.

Maxime Lagacé