|   | 

Stół kuchenny - jak wybrać odpowiedni mebel do kuchni

Rodzaje stołów kuchennych do kuchni. Czym się kierować przy wyborze?

Stół jest nieodłącznym elementem w kuchni. Jest to wyposażenie, które znajduje się w każdym takim pomieszczeniu. Na rynku istnieje wiele kształtów i kolorów stołów. Jak wybrać idealny stół do swojej kuchni? Krótki poradnik

Stół kuchenny- jaki wybrać do kuchni?

Istnieje kilka stylów stołów kuchennych do wyboru. Prostokątne stoły są najlepszym rozwiązaniem, ponieważ każdy z domowników znajdzie przy nim miejsce. Wielu właścicieli domów wybierze inny kształt w zależności od układu ich pokoju. Na przykład, kwadratowy stół będzie wyglądał nieporęcznie w długim, wąskim pokoju. W przeciwieństwie do tego, okrągły lub owalny stół może zmaksymalizować dostępną przestrzeń. Stoły owalne są również bardziej uniwersalne niż kwadratowe, ponieważ można je umieścić w dowolnym miejscu w pokoju, a wiele z nich jest rozszerzalnych. Podobnie jak stoły prostokątne, stoły owalne mają zaokrąglone rogi, ale zwykle zajmują mniej miejsca niż prostokąt. Owalne stoły są również dobre dla pokoju z małymi ścianami lub jeśli musisz pomieścić dużą grupę ludzi wokół stołu. Możesz dostać prostokątny stół, który wygodnie mieści osiem osób. Jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca na okrągły stół, możesz również uzyskać jeden z zakrzywioną krawędzią.

stół kuchenny

Zagospodaruj dobrze przestrzeń

Niezależnie od tego, czy kupujesz stół do jadalni, wyspę kuchenną, najpierw rozważ układ pomieszczenia. Urządzając kuchnię jest to bardzo istotny krok. Jeśli to możliwe, narysuj plan piętra, aby zorientować się, jak będzie pasował. Upewnij się, że stół jest wystarczająco duży, aby pomieścić wszystkich i nadal mieć dużo miejsca do chodzenia wokół niego, otwierania szuflad i dostępu do półek. Zrób pomiary wielkości stołu w każdym pomieszczeniu i upewnij się, że wymiary pasują.

Dopasuj wysokość stołu do swoich potrzeb

Wysokość stołu to kolejna kwestia. Ogólnie rzecz biorąc, standardowy stół ma wysokość od 26 do 30 cali. Pamiętaj, aby to zaplanować, sprawdzając wysokość i grubość stołu. Stoły na cokole są mniej trwałe niż inne style podstawy. Jeśli masz ograniczoną przestrzeń na końcu stołu, dobrą opcją jest stół kozłowy. Będziesz miał dużo miejsca na nogi wzdłuż boków tego stołu, ale musisz zostawić wystarczająco dużo miejsca na kolana.

stół do kuchni

Stół do kuchni - faktura, kolor i materiał 

Podjęcie decyzji o wyborze odpowiedniego stołu nie jest łatwym zadaniem. Materiał, który wybierzesz, powinien pasować do wystroju Twojego domu i Twojego budżetu. Jest prawdopodobne, że będziesz miał wiele pytań i możesz zmienić zdanie podczas zakupów. Chociaż wybór koloru nie jest najważniejszym czynnikiem przy wyborze stołu do jadalni, weź pod uwagę odczucia i wygląd twojego pokoju. Stoły drewniane są wygodne, przytulne i łatwe do czyszczenia. Alternatywnie, materiały kompozytowe, szkło i marmur to najdroższe rodzaje stołów kuchennych. Możesz wybrać kombinację tych materiałów w zależności od budżetu. Oprócz stołu drewnianego, można zaopatrzyć się w wersję fornirowaną. Stół fornirowany jest wykonany z cienkiej warstwy drewna lub materiału drukowanego i zapewnia wysoki poziom trwałości. Stoły fornirowe są również tańsze niż kamienne, ale powinny być regularnie czyszczone, aby uniknąć zarysowań i wyszczerbionych krawędzi. Wreszcie, stół z laminatu jest wytrzymały i wymaga niewielkiej konserwacji. Ale upewnij się, że sprawdzisz gwarancję producenta przed zakupem jednego.

Zobacz również

Optymalny serwis, który zrewolucjonizuje Twoje życie. Poruszamy tematy zdrowia, urody, jedzenia, podróży i wiele, wiele innych! 

Przekonaj się sam.

Cytat

Keep your vitality. A life without health is like a river without water.

Maxime Lagacé