|   | 

Praktyczne pralnie w stylowych miejscach

Projektantka odnawia pralnię rodziców i ubiera ją w szykowny, ale swobodny sposób.

Jak w przypadku dobrze przemyślanego stroju, to właśnie szczegóły często decydują o estetyce przestrzeni. Ta pralnia Karla Dreyer zaprojektowana w domu jej rodziców w Surrey, B.C., nie jest wyjątkiem. Ściany (niektóre pomalowane, niektóre pokryte kafelkami), szafki w stylu Shaker i blat kwarcowy są chrupiące i czyste, a czarne akcenty, takie jak rolkowy cień okien i przyciemnione płytki podłogowe, przywodzą na myśl ostre ciemne spodnie. Jednak pomieszczenie jest dalekie od formalnego i wybujałego. Zamiast tego roztacza się w nim swobodne, flirtujące powietrze. Używając tkanin i akcesoriów, takich jak wielobarwny shag runner i barwione na wskroś poduszki, Karla zbudowała ten wygląd od sensownego do sensacyjnego. Oto jak.

1. Dodała specyficzne elementy dla ciepła.

Jak łazienka czy kuchnia, pralnia może czuć się sterylnie - mówi projektantka Karla Dreyer. Dlatego oprócz białego kwarcu na ścianie zlewozmywaka zdecydowała się umieścić na szczycie pralki i suszarki również lady z blokiem rzeźniczym. Drewniana powierzchnia przynosi ciepło, a do tego dochodzi zieleń, wiklinowe kosze i dzieła sztuki botanicznej. "Wygląd jest świeży i czysty, ale też przytulny", mówi.

2. Rozpoznała siłę kontraktowania dodatków.

"Kontrast sprawia, że pomieszczenie jest interesujące", mówi Karla, która podniosła przestrzeń z czarno-białą atrakcyjnością yin-yang. Ale gra przeciwieństw wykracza poza ton i fakturę. Weźmy na przykład pracę z kafelkami. Ciemna podłoga ma matowe wykończenie w stylu stodoły, a blade płytki ścienne w metrze mają subtelny połysk. "Podłoga jest ziarnista, a ściana wspaniała", mówi Karla. "Oni dobrze ze sobą współpracują."

3. Uczyniła przestrzeń kosmiczną przewiewną poprzez wyeliminowanie górnych części ciała.

Pre-reno, górne i dolne szafki owinięte wokół pokoju w kształcie litery U. "Nie mogłam sięgnąć do górnych szafek, a one były pełne śmieci", mówi właścicielka domu Janice Dreyer, która chciała je wyciąć. "Chciałam mieć pokój. Chciałem, żeby przestrzeń była otwarta." Karla dostarczyła. Konstrukcja tylko w kształcie litery L sprawia, że pomieszczenie wygląda na dwa razy większe i podkreśla jego naturalny blask (dzięki uprzejmości istniejącego okna).

4. Użyła otwartych półek.

"Powiedziałabym, że mniej to więcej, ale nie czuję się, jakbym miała mniej." Otwarte strategie przechowywania, takie jak tkane kosze na ladach i pływająca półka, są modne i funkcjonalne.

5. Uczyniła go praktycznym dla pomieszczenia o podwójnym przeznaczeniu.

Pralnia siada właśnie od garażu, więc to jest główna arteria w dom. Aby zrobić comings i goings wygodne, Karla ubrała gołą ścianę z elegancką białą wiklinową ławką i drewnianymi haczykami, które przypominają funky stud kolczyki. Barwione na wskroś poduszki dodają jej lekkości. "Przynoszą kolor i wzór, ale nie są falbankowe", mówi Karla. "Nie możesz umieścić fantazyjnych poduszek w pralni - to by wyglądało śmiesznie!"

Zobacz również

Optymalny serwis, który zrewolucjonizuje Twoje życie. Poruszamy tematy zdrowia, urody, jedzenia, podróży i wiele, wiele innych! 

Przekonaj się sam.

Cytat

Keep your vitality. A life without health is like a river without water.

Maxime Lagacé