|   | 

Pomysły na małą kuchnię - jak ją urządzić?

Nawet jeśli masz małą kuchnię, możesz stworzyć funkcjonalną i nowoczesną kuchnię. Ważne jest, aby przemyśleć projekt i wybrać odpowiednie wyposażenie.

Warto połączyć kuchnię z salonem, jeśli w mieszkaniu lub domu nie ma wystarczająco dużo miejsca. Nawet małą kuchnię można powiększyć poprzez dobudowanie aneksu do salonu. Salon możemy uczynić bardziej otwartym poprzez zatarcie granicy między kuchnią, jadalnią i salonem. Dzięki temu będziemy mieli więcej przestrzeni, a także zachęcimy członków rodziny do spędzania większej ilości czasu razem. Przykładowo, podczas gdy my przygotowujemy posiłki, w salonie możemy rozmawiać z dziećmi lub utrzymywać kontakt z gośćmi. Przy łączeniu kuchni z salonem kluczowe są odpowiednie materiały wykończeniowe oraz oświetlenie.

Urządzanie małych kuchni

Niska ścianka działowa, którą umownie stawia się, aby oddzielić strefy kuchni i salonu, może być świetnym rozwiązaniem, gdy mamy mało miejsca. Dzięki temu będziemy mieli więcej miejsca na nasze szafki kuchenne. Taką ściankę możemy wykończyć powyżej blatem, aby stworzyć dodatkowe miejsce do przechowywania. W salonie możemy również umieścić wysokie krzesła w stylu barowym. Dzięki temu członkowie rodziny będą mogli usiąść i cieszyć się szybkim posiłkiem, lub po prostu pogawędką, z domownikami. W miejsce murowanej zabudowy można wstawić wyspę kuchenną, gotową lub zbudowaną z szafek. Jest to rozwiązanie bardziej nowoczesne. Rozwiązanie to niesie ze sobą większe korzyści niż wydzielenie funkcjonalnych aneksów. Nowoczesna wyspa kuchenna doskonale wpisuje się w schemat aranżacyjny salonu.

Mała kuchnia

Mała kuchnia i mały stół

Stół kuchenny to nie tylko miejsce, gdzie spożywamy posiłki, ale także, gdy przygotowujemy kolejny posiłek. Stół kuchenny może służyć również do nadrabiania zaległości w korespondencji czy rachunkach, a także do odrabiania lekcji. Mała kuchnia powinna mieć stół dopasowany do jej przestrzeni. W niewielkiej przestrzeni dobrze sprawdzi się stół składany. Jeśli przestrzeń jest dostępna, dobrze jest mieć blat składany na obu końcach. Po rozłożeniu blatu uzyskamy dużą przestrzeń, na której goście lub domownicy będą mogli wygodnie usiąść do obiadu. Blat można złożyć i przymocować do jednej ściany. Pozwoli to na łatwą komunikację w całym pomieszczeniu. Na rynku dostępne są dwa rodzaje stołów: z opuszczanym blatem lub z rozsuwanym. Ruchome elementy wsuwają się pod stały blat. Wbrew pozorom w małych kuchniach, które są połączone z częścią dzienną, można zastosować większy stół. Sprawdzi się on jako typowy element wyposażenia salonu i zwiększy funkcjonalność małych kuchni. W razie potrzeby może nawet stanowić świetną przestrzeń roboczą. 

Po więcej porad i pomysłów na małą kuchnie wejdź na https://kuchniezpomyslem.pl/

Mała kuchnia z pomysłem

Jeśli maksymalnie wykorzystamy każdy centymetr ściany aż po sufit, mała kuchnia będzie wydawała się większa i będzie mogła pomieścić więcej osób. Na wąskiej ścianie można nawet zawiesić półki jedna nad drugą. Garnki, naczynia i inne rzadziej używane przedmioty można umieścić wyżej na półkach. Warto zamontować zarówno stojące, jak i wiszące szafki kuchenne.

Mała kuchnia często może oznaczać mniejszą powierzchnię blatu. Załóżmy, że masz małą kuchnię i potrzebujesz zlewozmywaka z jedną komorą. Możesz go przykryć deską dopasowaną do jego wielkości. Dzięki temu powierzchnia do mycia naczyń będzie mogła być wykorzystana jako powierzchnia do krojenia.

Ciekawym rozwiązaniem, które może sprawdzić się w małej kuchni, są meble mobilne, takie jak szafki kuchenne czy bary na kółkach. Posiadają one blat, a pod nim praktyczne półki. Dzięki takim meblom zyskamy więcej miejsca do pracy tam, gdzie jest ono potrzebne. Wózek, który posiada blat, można dostawić bezpośrednio do blatu w kuchni. Da nam to większą swobodę aranżacyjną. Taki mebel można przechowywać pod ścianą lub wykorzystać w innym miejscu, gdy nie jest już potrzebny. Taki mobilny element możemy wykonać poprzez doczepienie kółek do nóg i boków otwartej szafki kuchennej.

Zobacz również

Optymalny serwis, który zrewolucjonizuje Twoje życie. Poruszamy tematy zdrowia, urody, jedzenia, podróży i wiele, wiele innych! 

Przekonaj się sam.

Cytat

Keep your vitality. A life without health is like a river without water.

Maxime Lagacé