|   | 

Otwórz się na siebie

Rozwój duchowy w ostatnim czasie staje się coraz bardziej widoczny. Czasy, w jakich przyszło nam żyć, poniekąd wymusiły na nas zatrzymanie się, zastanowienie się nad tym, dokąd zmierzamy. Wiele osób zauważyło, że nie ma wytyczonych celów, a każdy kolejny dzień jest podobny do poprzedniego. Zmieniający się świat i potrzeba izolacji spowodowały, że zaczęliśmy się zastanawiać nad swoim życie.

Gdy rzeczywistość wymusza zmiany

Rutyna daje pewnego rodzaju poczucie bezpieczeństwa, jednak czasami powoduje zagubienie. Chcemy coś zmienić, jednak brakuje nam motoru napędowego, motywacji do wprowadzenia tych zmian. Często sami nie jesteśmy w stanie określić tego, czego nam brakuje i w jaki sposób pragniemy zaspokoić te potrzeby. Utrata pracy, niepewność co do jutra spowodowały, że wiele osób przewartościowało swoje życie, zapragnęło czegoś więcej. Zmiana branży, ale również możliwość zdobycia dodatkowych kwalifikacji w momencie, to sposób na całkowitą odmianę.

Ponadto bardzo ważny jest spokój ducha, działanie zgodne z własnymi potrzebami. Często zdarza się, że pochłonięci codziennymi obowiązkami zapominamy o tym, że nasze ciało i dusza również wymagają pewnego rodzaju pokarmu.

Nakarm siebie w pełni

Otworzenie się na własne potrzeby powoduje, że nasze ciało i dusza zaczynają funkcjonować w całkowicie inny sposób. Wsłuchanie się w siebie powoduje, że zaczynamy odczuwać potrzebę pobycia z dala od miastowego zgiełku. Doskonałym rozwiązaniem będą spacery na łonie natury, ponieważ pozwalają na ułożenie sobie planu działania, ale także na poukładaniu swoich myśli i skupieniu się na wyznaczeniu celów, do jakich chcemy dążyć. Ajurweda to przede wszystkim postawienie siebie i swoich potrzeb w centrum wszystkiego.

W efekcie można będzie zauważyć, że nasze samopoczucie się zmienia, a my sami stajemy się szczęśliwi. Patrzenie w głąb siebie ma kluczowy wpływ na komfort życia, dlatego warto zdecydować się na ten krok. Z pewnością można będzie zauważyć zmiany w niedługim czasie, a samo życie stanie się prawdziwie owocne.

Jeżeli chcesz odkrywać siebie razem z Ajurwedą, koniecznie sprawdź stronę Agni-Ajurweda.pl

Zobacz również

Optymalny serwis, który zrewolucjonizuje Twoje życie. Poruszamy tematy zdrowia, urody, jedzenia, podróży i wiele, wiele innych! 

Przekonaj się sam.

Cytat

Keep your vitality. A life without health is like a river without water.

Maxime Lagacé