|   | 

Kołdry sensoryczne - najczęściej zadawane pytania

Kołdry obciążeniowe, zwane też sensorycznymi, cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Opinie użytkujących je osób są bardzo pozytywne. Narzuta wycisza, uspokaja i pomaga zasnąć. Sprawdź, jakie pytania o kołdrę obciążeniową zadawane są najczęściej.

Kołdra obciążeniowa, jak sama nazwa wskazuje, obciąża nasze ciało. Choć może to brzmieć dziwnie, to jednak leżenie pod tego typu narzutą zwiększa nasz komfort i to znacznie. A wszystko to dzięki pobudzaniu receptorów tzw. czucia głębokiego. W ten sposób zyskujemy większą świadomość naszego ciała, wyciszamy się, relaksujemy i czujemy się bezpieczniej. W efekcie szybciej zasypiamy i śpimy twardym snem do samego rana. Bajka! Mimo to potencjalni nabywcy kołdry mają sporo pytań i wątpliwości o ten nietani produkt medyczny.

1. Czy kołdra obciążeniowa może pomóc w leczeniu niektórych chorób?

Oczywiście, że tak. To wyrób medyczny polecany przez wielu specjalistów, np. w terapii ADHD, zespołu niespokojnych nóg czy depresji. Terapia narzutą sensoryczną polecana jest także osobom z zaburzeniami snu, zaburzeniami układu nerwowego, czy zmagającymi się z silnym stresem. Kołdra obciążeniowa świetnie sprawdzi się również w przypadku dzieci, które z racji swojej nadpobudliwości mają problemy z zaśnięciem.

2. Czy kołdrę obciążeniową można zrobić samemu?

Rzeczywiście kołdra sensoryczna nie należy do tanich wyrobów. Mimo wszystko zaleca się, aby kupić ją u sprawdzonego producenta niż robić samodzielnie. To wyrób stworzony do potrzeb konkretnej osoby. Kołdrę dobiera się do wagi użytkownika. Powinna być odpowiednio uszyta, aby dopasowywała się do ciała i była komfortowa w użytkowaniu.

3. Czy kołdrę obciążeniową można prać w pralce?

Wszystko zależy od zaleceń producenta. Przed praniem warto sprawdzić konkretne wskazówki. Niektóre kołdry sensoryczne można prać w pralce, najczęściej w niskiej temperaturze i na niskich obrotach. Niektórzy producenci będą zalecać pranie ręczne i suszenie poprzez rozłożenie na płasko w temperaturze pokojowej.

4. Czym wypełnione są kołdry sensoryczne?

Najczęściej szklanymi kuleczkami lub szklanym granulatem. Takie wypełnienie pozwala na równomierne rozłożenie kołdry oraz jest antyalergiczne.

5. Ile powinna ważyć kołdra obciążeniowa?

Wszystko zależy od wagi konkretnego użytkownika. Zaleca się, aby kołdra sensoryczna ważyła mniej więcej 10-15 procent wagi ciała pacjenta.

6. Czy spanie pod kołdrą sensoryczną może okazać się niebezpieczne?

U niektórych osób, np. tymi z problemami ze stawami czy mięśniami, nie zaleca się spania pod kołdrą obciążeniową. Dlatego przed zakupem konkretnego modelu warto poradzić się specjalisty, np. fizjoterapeuty. Ekspert na bazie wywiadu medycznego stwierdzi, czy istnieją przeciwwskazania do stosowania narzuty sensorycznej.

Zainteresowała Cię kołdra obciążeniowa? Nie wahaj się! Sprawdź ofertę od kolderka.net już teraz. Kołdry od tego producenta to w stu procentach ręcznie wykonane wyroby medyczne. Wybierając kolderka.net masz pewność, że narzuta będzie idealnie dopasowana do Ciebie!

Zobacz również

Optymalny serwis, który zrewolucjonizuje Twoje życie. Poruszamy tematy zdrowia, urody, jedzenia, podróży i wiele, wiele innych! 

Przekonaj się sam.

Cytat

Keep your vitality. A life without health is like a river without water.

Maxime Lagacé