|   | 

Kiedy zdecydować się na laserową korekcję wzroku?

Laserowa korekcja wad wzroku to zabieg, który pozwala na szybkie odzyskanie prawidłowego widzenia i zaniechanie stosowania innych metod korekcji. To interwencja szybka i bezbolesna o stosunkowo niskim ryzyku powikłań. Żeby ją wykonać, wystarczy mieć stabilną wadę wzroku oraz osiągnąć odpowiedni wiek. Dowiedz się, kiedy warto zdecydować się na laserową korekcję wzroku.

Zalety laserowej korekcji wzroku

Największym plusem wykonania zabiegu laserowego usunięcia wady wzroku jest możliwość porzucenia soczewek oraz okularów. Dzięki temu nie będziemy wydawać już większej ilości środków na wymianę szkieł czy zakup nowych soczewek i akcesoriów do ich pielęgnacji. Nie będzie już więcej konieczności codziennego zakładania i wyjmowania soczewek czy borykania się z zaparowanymi okularami. Dużą zaletą laserowej korekcji wzroku są natychmiastowe efekty. Po przeprowadzeniu zabiegu Pacjenci niemal od razu mogą powrócić do codziennych aktywności, stosując się do odpowiednich zaleceń.

W jakim wieku wykonuje się laserową korekcję wzroku?

Laserową korekcję wzroku wykonuje się najczęściej u Pacjentów w wieku pomiędzy 21 a 60 rokiem życia. W szczególnych przypadkach, jeśli nie istnieją ku temu przeciwwskazania, zabieg przeprowadza się również u młodszych i starszych osób. Kluczowa jest jednak dobra klinika okulistyczna, w której specjaliści przeprowadzą dokładną analizę stanu zdrowia Pacjenta i zakwalifikują go do zabiegu. Przykładem takiej kliniki może być Centrum Okulistyczne Artlife, gdzie możliwe jest zrealizowanie obu tych zadań w ramach procedury jednodniowej.

Jakie wady można wyleczyć laserową korekcją wzroku?

Większość metod zabiegowych stosowanych podczas laserowej korekcji wzroku pozwala na usunięcie nawet stosunkowo dużych wad. W przypadku krótkowzroczności jest to do -12 dioptrii, natomiast nadwzroczności do +6. Jeśli mamy astygmatyzm, bez problemów pozbędziemy się wady na poziomie do 6 dioptrii. Przeszkód nie stanowi także korygowanie prezbiopii, czyli inaczej starczowzroczności, która powstaje w wyniku stracenia przez soczewkę oka naturalnej elastyczności. Dzięki laserowej korekcji wzroku możemy odzyskać ostrość widzenia oraz cieszyć się komfortem i wygodą niezależnie od soczewek czy szkieł okularowych.

Artykuł partnera

Zobacz również

Optymalny serwis, który zrewolucjonizuje Twoje życie. Poruszamy tematy zdrowia, urody, jedzenia, podróży i wiele, wiele innych! 

Przekonaj się sam.

Cytat

Keep your vitality. A life without health is like a river without water.

Maxime Lagacé