|   | 

Jak wybrać dobry uchwyt rowerowy na telefon?

Z telefonami komórkowymi mamy dziś do czynienia praktycznie na każdym kroku. Pozwalają one na korzystanie z wielu funkcji, w tym również z wielu takich, które można wykorzystywać przemieszczając się na rowerze. Jak jednak wykorzystywać smartfony podczas jazdy? Pomocne okazują się specjalne uchwyty na telefon, które można zainstalować właśnie na rowerach.

Tradycyjna mapa nadal ma pewne grono zwolenników, trudno jednak zaprzeczyć temu, że z wolna odchodzi w zapomnienie. Dzieje się tak również w świecie rowerowym, w którym klasyczne mapy są regularnie wypierane przez specjalistyczne nawigacje, a teraz także przez telefony komórkowe. Dzięki nieskomplikowanemu urządzeniu możemy korzystać z mapy przez cały czas, nic przy tym nie stoi na przeszkodzie temu, abyśmy podglądali najważniejsze parametry jazdy albo w prosty sposób komunikowali się z otoczeniem.

Uchwyty na rower z pewnością spodobają się zwłaszcza tym rowerzystom, o których można powiedzieć, że są osobami z turystycznym zacięciem. Profesjonalni kolarze z pewnością będą poszukiwać rozwiązań jeszcze bardziej zaawansowanych. To właśnie z myślą o nich powstają specjalne komputerki pokładowe sprawiające, że telefon komórkowy można trzymać w tylnej kieszeni. Oczywiście, także wśród samych uchwytów znajdują się rozwiązania mniej i bardziej atrakcyjne, nietrudno więc domyślić się, że wybór tego najbardziej właściwego w dużym stopniu jest uzależniony od tego, jakim budżetem dysponujemy. W sprzedaży znajdziemy uchwyty nie kosztujące więcej niż 20-30 złotych, ich jakość wykonania jest jednak daleka od ideału. Z drugiej strony, możemy spotkać się także z uchwytami nawet dziesięć razy droższymi. Przeważnie ą to wyspecjalizowane akcesoria, wyjątkowo lekkie, a jednocześnie wyposażone w możliwość szybkiego zamontowania.

O tym, że telefony komórkowe nie przepadają za wodą, wiadomo nie od dziś. Jeśli mamy to na uwadze, z pewnością zaskoczeniem nie będzie dla nas to, że właśnie wodoodporność staje się tym argumentem, na który powinniśmy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Na szczęście, w przypadku większości modeli możemy powiedzieć z pełnym przekonaniem, że kryterium to zostało spełnione. Musimy jednak pamiętać, że każdy uchwyt ma części szczególnie wrażliwe i przeważnie są to szwy oraz zamki. Kluczowe znaczenie wydaje się mieć, w związku z tym, jakość ich wykonania i już po wstępnych oględzinach uchwytu można powiedzieć sporo na temat tego, jak będzie się on zachowywać w deszczowy dzień. Innym ważnym elementem, którego nie powinno się pomijać w momencie dokonywania zakupu, wydaje się także system mocowania. Tu wiele zależy od modelu mamy więc do czynienia z obejmą, systemem klikowym oraz z najbardziej klasycznymi rzepami występującymi w połączeniu z paskami silikonowymi. Najmniej wytrzymałe wydają się właśnie rzepy, które po pewnym czasie tracą charakterystyczne dla siebie właściwości. Nie można jednak nie zgodzić się z tym, że są one jednocześnie najbardziej mobilnym z wymienionych tu rozwiązań, dzięki któremu, jeśli zajdzie taka potrzeba, można bardzo szybko ściągnąć telefon po to, aby udać się z nim na piszą wędrówkę. Kupując uchwyt dobrze jest też pamiętać, że dość często zmieniamy telefony, a on powinien odpowiadać naszym zmieniającym się potrzebom.

https://hamamobile.pl/uchwyty-rowerowe

Zobacz również

Optymalny serwis, który zrewolucjonizuje Twoje życie. Poruszamy tematy zdrowia, urody, jedzenia, podróży i wiele, wiele innych! 

Przekonaj się sam.

Cytat

Keep your vitality. A life without health is like a river without water.

Maxime Lagacé