Soczewki kontaktowe – czy to rozwiązanie dla...
Z każdym rokiem przybywa osób, które borykają się z wadami wzroku. Ich podłoże może być genetyczne, ale może też wynikać z obecnego trybu...
Disulfiram może być stosowany w leczeniu zaburzeń związanych z nadużywaniem alkoholu lub alkoholizmu. Efekt, tetra-ethylthiram diulfide, został przypadkowo odkryty przez grupę składającą się z Ferguson, Hald, Jacobsen i Ferguson podczas poszukiwania skutecznego leczenia robaków jelitowych. Jacobsen i Hald wypróbowali disulfiram dla siebie, aby sprawdzić, czy działa. Obaj zgodzili się, że po niektórych posiłkach odczuwali ogromny dyskomfort. Nie byli w stanie powiązać spożycia alkoholu z tym dziwnym efektem ubocznym, dopóki nie zjedli razem kolacji.
Jacobsen podzielił się powyższą historią z kilkoma lekarzami w 1947 roku. Jeden z nich zasugerował, że disulfiram mógłby być stosowany w leczeniu uzależnienia od alkoholu.
Po wypiciu alkoholu wątroba przetwarza narkotyk poprzez szereg reakcji chemicznych. Disulfiram blokuje enzym - dehydrogenazę aldehydową. Katalizuje on utlenianie aldehydu octowego do octanu. Powoduje to efekt działania disulfiramu. Substancja ta nieodwracalnie hamuje aktywność dehydrogenazy aldehydu octowego. Należy pamiętać, że normalna aktywność jest przywracana dopiero po 3-4 dniach od odstawienia leku.
Oznacza to, że należy unikać alkoholu przez co najmniej 5-7 dni, a według niektórych lekarzy nawet do dwóch tygodni po zakończeniu leczenia. W przeciwnym razie może dojść do reakcji disulfiramowej.
Leczenie uzależnienia od alkoholu - dowiedz się więcej na http://pszczyna.terapia24h.pl/a,cefr
W ciągu 10 minut od wypicia alkoholu dochodzi do reakcji disulfiramowej. Reakcja ta może być wywołana nawet niewielką ilością alkoholu, prowadząc m.in. do:
Dodatkowo, ciężkie reakcje mogą powodować niewydolność oddechową, zapaść sercowo-naczyniową i zaburzenia rytmu serca.
Ze względu na nagromadzenie aldehydu octowego we krwi, reakcja disulfiramowa może być również nazywana reakcją aldehydową.
Efekty uboczne tego leku są rzadkie, ale mimo to mogą wystąpić. Jeśli którykolwiek z tych objawów utrzymuje się lub nasila, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.
Jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy unikać sosów, octów, a także wszelkich potraw i napojów zawierających alkohol. Lek reaguje ze wszystkimi rodzajami alkoholu, w tym z alkoholem znajdującym się w napojach alkoholowych i innych preparatach, takich jak płyny do płukania ust, dezodoranty, wody kolońskie i sole.
Z każdym rokiem przybywa osób, które borykają się z wadami wzroku. Ich podłoże może być genetyczne, ale może też wynikać z obecnego trybu...
Diastema oznacza przerwę pomiędzy przyśrodkowymi i pierwszymi siekaczami górnej szczęki. Uważa się ją za defekt estetyczny tylko wtedy, gdy...
Każdy z nas słyszał o masażu i jego wielu odmianach. Jak wiele osób może skorzystać z masażu? Wiele osób uważa, że jest on zbyt kosztowny...
Kosmetyki mineralne są produktami od lat obecnymi na rynku, ale zdecydowanie mało docenianymi. Tymczasem posiadają one mnóstwo zalet, a główną...
Optymalny serwis, który zrewolucjonizuje Twoje życie. Poruszamy tematy zdrowia, urody, jedzenia, podróży i wiele, wiele innych!
Przekonaj się sam.