|   | 

Jak dobrać oprawki do kształtu twarzy?

Obecnie mamy wiele możliwości, jeżeli chodzi o korektę wad wzroku. Niemniej jednak wciąż najpopularniejszą formą pozostają okulary. Warto zatem zadbać nie tylko o dobór wysokiej jakości szkieł, ale również o kształ oprawek. Okulary są przecież jednym z elementów stylizacji, bez względu na to, czy są noszone w celach korekcyjnych, czy przeciwsłonecznych. Wbrew pozorom, nie zawsze muszą to być neutralne i typowe dla oprawek okularów kolory, jak np. czarny czy czerwony. Jeżeli chcesz podkreślić swój niebanalny styl lub dodać nieco wyrazu nawet biznesowej stylizacji, to warto znaleźć hurtownie optyczną, gdzie masz szansę znaleźć prawidzwe perełki, jakich nie zobaczysz u nikogo innego! Zamiast wstydzić się tego, że nosisz okulary, zaczniesz szukać okazji, aby nosić je jak najczęściej! Oczywiście pamiętaj o zaleceniach Twojego okulisty i nawet ulubione okulary noś tylko i wyłącznie zgodnie z jego wskazówkami i zaleceniami. Tylko to gwarantuje bowiem skuteczne leczenie Twojej wady wzroku i poprawę Twojego komfortu widzenia na co dzień. 

Oprawki okularów a kształt twarzy

Bez wątpienia największy wpływ na to, jaki kształ oprawek będzie pasował do naszej twarzy, ma jej kształ. Wyróżniamy twarz okarągłą, owalną, kwadratową i trójkątną. Jeśli nie mamy pewności, co do tego, jakiego kształtu jest nasza twarz, warto skorzystać z dostępnych w sieci opracowań graficznych, które pomogą nam rozwiązać ten dylemat. Niekiedy możemy spotkać się też z tak nietypowym podziałem, jak np. twarz zbliżona kształtem do serca, czy diamentu. Niemniej jednak, najczęściej mamy do czynienia z podstawowym podziałem na kształty twarzy. 

Jeżeli mamy problem ze znalezieniem odpowiednich oprawek w salonie optycznym, warto skorzystać z  bogatej oferty hurowni optycznej. Znajdziemy tam nie tylko najnowsze trendy ze świata oprawek okularów, ale również nietypowe, rzadko spotykane kształy i kolory. Noszenie okularów naprawdę nie musi być tylko i wyłącznie przykrą koniecznością! Odpowiednio dobrane oprawki okularów dodają wyrazu, podkreślają atuty każdego kształtu twarzy, a nawet pomagają zamaskować lub odwrócić uwagę od pewnych drobnych mankamentów. Wystarczy tylko poświęcić chwilę na dobór odpowiednich oprawek, zamiast decydować się na pierwsze lepsze, jakie wpadną nam w ręce podczas rutynowych zakupów. 

Twarz okrągła

Twarz okrągła idealnie komponuje się z oprawkami w kształcie kwadratu lub o innymi, o decydowanym i wyraźnym obrysie. Warto postawić tutaj na kontrast między kształtem twarzy, a kształtem oprawek, co podkreśli Twój typ urody. Najczęściej w salonach optycznych, znajdziesz oprawki kwadratowe lub prostokątne. Dlatego zajrzyj do hurtowni optycznej, gdzie znajdziesz więcej oprawek tego typu. 

Twarz owalna

Ze względu na dobre proporcje, do takiej twarzy pasują praktycznie wszystkie rodzaje dostępnych na rynku oprawek. Możesz zatem do woli wybierać pośród dostępnych na tym rynku modeli! Jeżeli szukasz naprawdę oryginalnego kształtu, poszukaj w ofercie hurtowni optycznej. 

Twarz kwadratowa

W tym przypadku, warto nieco złagodzić rysy twarzy. Tu równiż pomocna może okazać się wspomniana już wcześniej, zasada kontrastów. Dlatego idealne będą dla Ciebie oprawki okrągłe lub owalne, a także bardzo modne w ostatnich latach i dodające twarzy wyrazu, tzw. kocie oczy. 

Twarz trójkątna

Również w tym przypadku, oprawki okularów mogą nieco złagodzić Twoje rysy twarzy, jeżeli zdecydujesz się na modele okrągłe lub tzw. kocie oczy. Kocie oczy, to bardzo charakterystyczne, niedające się nie zauważyć oprawki, które dodają animuszu i intrygującego wyglądu naszej twarzy. Sprawdzą się idealnie podczas spotkania, np. z nowymi klientami biznesowymi. 

Hurtownia optyczna gwarantuje duży wybór

Hurtownia optyczna zapewnia największy wybór oprawek oraz innych akcesoriów do okularów. Znajdziemy tu wszystko, czego potrzebujemy, aby komfortowo czuć się w naszych szkłach. Zajrzyj na stronę hurtowni optycznej, jeżeli szukasz oprawek w nietypowym kształcie lub kolorze, a także jeżeli chcesz po prostu zorientować się, jakie w ogóle masz opcje do wyboru. Pamiętaj, że salony optyczne ze względu na ograniczoną powierzchnię, nie mogą pozwolić sobie na zakup i ekspozycję wszelkich możliwych oprawek okularów. Oferta jest zatem zazwyczaj ograniczona do typowych, najpopularniejszych modeli oprawek. Hurtownia optyczna nie ma takiego problemu, dlatego znajdziesz tu wszystkie nowości, jak również standardowe oprawki, najczęściej spotykane w salonach optycznych. W hurtowni optycznej możesz też liczyć na rabat lub zniżkę na zakupiony towar. 

Zobacz również

Optymalny serwis, który zrewolucjonizuje Twoje życie. Poruszamy tematy zdrowia, urody, jedzenia, podróży i wiele, wiele innych! 

Przekonaj się sam.

Cytat

Keep your vitality. A life without health is like a river without water.

Maxime Lagacé