|   | 

Glinka do lakieru

​Z pewnością właściciele perfekcyjnie zadbanych samochodów, doskonale wiedzą czym jest glinka do lakieru, prawda? Ta masa plastyczna to prawdziwy hit do czyszczenia lakieru w każdym niemal pojeździe. Zawiera ona specjalne, polerskie cząsteczki, dzięki którym to można przeprowadzić prosty, a jednocześnie i bardzo skuteczny zabieg. Jak wiadomo, w mikroszczelinach osiada brud, którego wcale nie można zmyć za pomocą zwykłej myjki czy podciśnienia w myjni samochodowej. W takich przypadkach taka właśnie glinka samochodowa, okazuje się być doskonałym wyborem. Tego typu działanie wykonuje się między innymi przed polerowaniem i woskowaniem samochodu. Co dzięki takiej glince otrzymamy? Zarówno czyste auto, jak również i niezwykle błyszczący lakier, jakiego nie byłby w stanie zapewnić nam żaden inny kosmetyk samochodowy. Usunięcie drobinek żywicy wydaje się być niemożliwe? Drobne elementy z asfaltu czy nalot z klocków hamulcowych trudny jest do usunięcia? Wszelkie zanieczyszczenia, z którymi nie radzi sobie myjnia, muszą być przez nas zaakceptowane? Auto bez względu na wiek, może lśnić, a wszystko to jest w stanie zapewnić i zagwarantować właśnie glinka do lakieru. Rodzaje glinek do lakieru samochodowego 

Rynek ma nam do zaoferowania bardzo wiele produktów, jeśli w grę wchodzi glinka do lakieru samochodowego. Firmy, które produkują glinkę, oferują produkty o różnym składzie, twardości i konsystencji. Nie tak łatwo wcale jest znaleźć odpowiednią, szczególnie jeśli nie mamy zbyt dużej w tym temacie wiedzy. Mamy więc nadzieję, iż poniższe informacje okażą się być pomocne przy wyborze stosownego kosmetyku. * ze względu na twardość wyróżnia się następujące produkty:

  • - glinka miękka w kolorze pomarańczowym

Ta glinka jest na pewno najbardziej bezpieczna w użytkowaniu. Jest ona bardzo plastyczna, dobrze czyści, ale jednocześnie jest w swoim działaniu niezwykle delikatna. Można z jej pomocą poradzić sobie ze wszelkimi nalotami, jak również i zabrudzeniami. I choć wymaga długiej, żmudnej pracy, to mamy z nią pewność, że lakier nie zostanie w żaden sposób zarysowany. 

  • - glinka średnia w kolorze żółtym

Taka glinka skierowana jest przede wszystkim do samochodów nieco starszych, gdzie zastosowane są lakiery twarde. Można także i wykorzystać ją do pielęgnacji bieżącej lakieru. Jest bardziej agresywna, niż pomarańczowa i musi być odpowiednio zastosowana, aby nie doprowadziła do uszkodzenia lakieru. Jest idealnym wyborem dla początkujących autodetailingowców. 

  • - glinka twarda, raczej agresywna,  w kolorze niebieskim. 

Taka glinka, zwana agresywną, jest bardzo twarda i stosowana jest ona przede wszystkim do przygotowania lakieru do korekty. Pozwala na szybką pracę, ale konieczna jest tutaj precyzja i dokładność, aby nie spowodować dodatkowych zarysowań. 

Gdzie kupić glinkę samochodową?

Zakup glinki samochodowej nie jest wcale tak łatwym zadaniem, jakby mogło się wydawać. Profesjonalne sklepy motoryzacyjne, są w stanie ją zaoferować. Można kupić ją zarówno stacjonarnie, jak również i internetowo. Przed dokonaniem zakupu dobrze jest porównać kilka propozycji, tak, aby kupić najlepszą i jednocześnie najtańszą. 

Więcej na https://sklep.motogo.pl/

Zobacz również

Optymalny serwis, który zrewolucjonizuje Twoje życie. Poruszamy tematy zdrowia, urody, jedzenia, podróży i wiele, wiele innych! 

Przekonaj się sam.

Cytat

Keep your vitality. A life without health is like a river without water.

Maxime Lagacé