|   | 

DOSKONAŁY PIERŚCIONEK ZARĘCZYNOWY, CZYLI JAKI?

Rozważając wybór doskonałego pierścionka zaręczynowego i chcąc, aby jak najlepiej pasował on do przyszłej narzeczonej, należy zastanowić się nad paroma istotnymi kwestiami, takimi jak fason, kolor złota, rozmiar czy rodzaj kamienia.

Model pierścionka 

W trakcie wybierania modelu pierścionka zaręczynowego warto wziąć pod uwagę upodobania przyszłej narzeczonej odnośnie stylu biżuterii przez nią noszonej. 

Jeżeli jest miłośniczką biżuterii minimalistycznej i delikatnej, dobrym wyborem będzie subtelny i stylowy wzór pierścionka. Aby mieć pewność, że pierścionek urzeknie wybrankę, najlepiej zdecydować się na klasyczny wzór - z centralnie usytuowanym brylantem w szatonowej oprawie (cztery albo sześć krap). Klasyczny pierścionek zaręczynowy zawsze jest trafionym wyborem. W takim fasonie brylant wspaniale załamuje światło, dzięki czemu jego blask jest wyjątkowo piękny.

W przypadku Pań noszących bardziej okazałą i strojną biżuterię, z pewnością sprawdzi się pierścionek z wyjątkowymi, niecodziennymi kształtami. Dobrym wyborem są wzory z kolorowymi szlachetnymi kamieniami otoczonymi brylantami. Odpowiednie są także modele z wieloma kamieniami, bądź z jednym kamieniem oraz fantazyjną szyną.

Żółte czy białe złoto?

Najbardziej popularne są pierścionki zaręczynowe wykonane ze złota, mimo iż powstają z różnych metali szlachetnych. W przypadku, gdy Pani gustuje w złotej biżuterii, dobrym wyborem będzie pierścionek z żółtego złota. Jeżeli częściej wybiera srebrne dodatki, najlepiej rozejrzeć się za pierścionkiem wykonanym z białego złota. Może się zdarzyć, że Pani jest miłośniczką zarówno złota, jak i srebra. W takiej sytuacji sugerujemy pierścionki wykonane z dwukolorowego złota.

Wymiary pierścionka

Warto zmierzyć wymiary pierścionka, który aktualnie nosi przyszła narzeczona, jeżeli tylko jest taka możliwość, aby uniknąć późniejszego zmniejszania bądź zwiększania rozmiaru tego zaręczynowego.

Najlepiej zmierzyć wewnętrzną średnicę pierścionka z użyciem suwmiarki bądź innego narzędzia i sugerować się tym wymiarem przy wyborze pierścionka zaręczynowego. W przypadku, gdy wyrób nie jest doskonale okrągły, pomiaru należy dokonać w paru miejscach. Najlepszym wyjściem jest jednak przyniesienie do salonu pierścionka, który nosi Pani, aby dokładnie pobrać miarę. 

Na której dłoni i palcu nosi się pierścionek zaręczynowy?

Po dokonaniu wyboru pierścionka zaręczynowego zastanawiamy się, na której dłoni oraz palcu przyszłej narzeczonej powinien się on znaleźć. Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, gdyż zależy to między innymi od miejsca zamieszkania pary. 

  • W Polsce powszechne jest wkładanie pierścionka zaręczynowego na serdeczny palec prawej dłoni. W dniu ślubu należy go natomiast przełożyć na lewą dłoń, a na jego miejsce włożyć obrączkę. 
  • W Stanach Zjednoczonych oraz w wielu krajach Europy jest stosowana odwrotna zasada. Obecnie Panie znacznie częściej decydują się na noszenie pierścionek na jednym palcu razem z obrączką lub bez, w zależności od upodobania.

Zobacz również

Optymalny serwis, który zrewolucjonizuje Twoje życie. Poruszamy tematy zdrowia, urody, jedzenia, podróży i wiele, wiele innych! 

Przekonaj się sam.

Cytat

Keep your vitality. A life without health is like a river without water.

Maxime Lagacé