|   | 

Czy kołysanie ma wpływ na rozwój dziecka?

Bardzo wielu rodziców uznaje, że największy wpływ na rozwój dziecka ma okres ciąży. To właśnie wtedy od poczęcia aż do narodzin tworzy się ciało człowieka. Ten cudowny czas okupiony jest nie tylko wszelkiego rodzaju dolegliwościami ciążowymi, ale i cudownym przeżyciem, jakim jest pierwsze kopnięcie czy ruchy dziecka. Przyszłe mamy dokładają wszelkich starań, by czas ten był wykorzystany maksymalnie pozytywnie.

Poczucie bezpieczeństwa po narodzinach

Niezwykle istotne jest zorganizowanie sobie przestrzeni w swoim domu w taki sposób, by zapewnić maksymalny komfort opieki nad maluszkiem. Należy pamiętać o tym, że po jego narodzinach następuje całkowicie dezorganizacja planu dnia i wszystko trzeba na nowo rozplanować. Z tego powodu planując pokój dla dziecka, przede wszystkim powinno się skupić na jego praktycznych aspektach. Pomimo tego, że na każdym kroku sklepu kuszą nas ciekawymi ozdobami czy dodatkami, to jednak należy mieć na uwadze, że to wszystko w późniejszym czasie trzeba będzie utrzymać w czystości, a przy malutkim dziecku tego czasu jest naprawdę mało. Kierując się zasadą im mniej, tym lepiej, z pewnością można będzie zorganizować wspaniały pokój dla maluszka. Z jednej strony będzie piękny, z drugiej maksymalnie praktyczny. Najważniejsze jest oczywiście to, by zapewnić dziecku maksymalne poczucie bezpieczeństwa, ponieważ dzięki temu znacznie szybciej oswoi się z całkowicie nowym światem.

Kołyska drewniana dla dziecka

Czy kołyska jest praktyczna?

Istnieje przekonanie mówiące o tym, że w pokoju dziecka powinno znajdować się łóżeczko. Zapominamy o tym, jak istotne jest poczucie bezpieczeństwa, a co za tym idzie, obecność rodziców w pierwszych dniach, tygodniach czy miesiącach. Dzięki temu, że dziecko czuje się bezpieczne, znacznie łatwiej zasypia i oswaja się ze wszystkim. Łóżeczko sprawdza się w późniejszym czasie, zwłaszcza gdy w sypialni rodziców nie ma na nie miejsca. Natomiast doskonałym rozwiązaniem będzie kołyska dla malucha. Warto pamiętać, że pierwsze miesiące życia mają kluczowe znaczenie na układ nerwowy w późniejszych latach. Dlatego, jeśli chcemy mieć dziecko, które będzie czuło się bezpiecznie, należy zainwestować w ten komfort od pierwszych dni. Badania pokazują, że maluchy, którym zapewniono odpowiednie warunki do rozwoju, znacznie lepiej radzą sobie w szkole, ale również w sytuacjach stresujących. Kołyska dla dziecka DREAMER™ to nie tylko znaczne ułatwienie w opiece nad maluchem. Przede wszystkim kołysze się ona wzdłuż ciała dziecka, co wzmacnia jego poczucie bezpieczeństwa. Ruch do przodu i do tyłu znany jest doskonale z czasu ciąży, ale również po narodzinach w ten sposób usypia się dzieci. Dlatego kołyska dla dziecka, która buja się w ten sposób, będzie naturalnym pomocnikiem w wyciszeniu i usypianiu. Ponadto z uwagi na wykonywane ruchy, może znajdować się tuż obok ściany, czy nawet łóżka rodziców.

Rytm kołysania

Rytmiczne kołysanie nie tylko działa kojąco na dziecko, ale przede wszystkim pozytywnie wpływa na jego układ nerwowy. Zastosowany mechanizm w kołysce DREAMER ™ to przede wszystkim gwarancja ochrony przed zbyt intensywnym bujaniem. Niestety, modele, które bujają się na boki, nie mają takiego zabezpieczenia, a co za tym idzie, można sprawić, że maluch będzie rozdrażniony. Kołyska DREAMER ™ to spokojne, rytmiczne ruchy, które pozytywnie wpływają na rozwój układu nerwowego, poczucie bezpieczeństwa, ale przede wszystkim poczucie komfortu maluszka. W końcu bodźce, które doskonale zna z czasów ciąży, są z nim nawet po narodzinach.

Zobacz również

Optymalny serwis, który zrewolucjonizuje Twoje życie. Poruszamy tematy zdrowia, urody, jedzenia, podróży i wiele, wiele innych! 

Przekonaj się sam.

Cytat

Keep your vitality. A life without health is like a river without water.

Maxime Lagacé