|   | 

Catering dietetyczny. Kiedy warto przejść na dietę pudełkową?

Catering dietetyczny wielu osobom kojarzy się od razu z utratą tkanki tłuszczowej bądź też budowaniem mięśni. I w zasadzie jest w tym sporo prawdy, ponieważ gotowe posiłki znacząco przyczyniają się do osiągania wyznaczonych celów sylwetkowych.

Jednak dieta pudełkowa jest na tyle uniwersalna, że dedykowana jest właściwie wszystkim. Poniżej zastanawiamy się, w jakim przypadku współpraca z cateringiem dietetycznym będzie wartościowa.

Spożywanie zbilansowanych oraz pełnowartościowych posiłków to jedna z wielu zalet, które oferuje catering dietetyczny z dostawą. Regularne oraz zdrowe posiłki pozwalają dostarczać wszystkie potrzebne witaminy, minerały oraz składniki odżywcze. To znacząco minimalizuje wystąpienie ewentualnych niedoborów czy też chęć podjadania niezdrowych przekąsek.

Jedną z głównych zalet tego sposobu żywienia jest oszczędność czasu. Współpraca z cateringiem dietetycznym sprawia, że gotowanie, robienie zakupów, a nawet samo myślenie o posiłkach odchodzi po prostu w zapomnienie. Stąd też dla wielu osób dieta pudełkowa jest wręcz idealnym rozwiązaniem, które wnosi sporo wartości do życia.

Ograniczenia żywieniowe i problemy zdrowotne

Osoby, które borykają się w swoim życiu z ograniczeniami żywieniowymi, dzięki gotowym posiłkom z cateringu dietetycznego mogą znacząco uprościć swoje życie. Firmy cateringowe układają gotowe jadłospisy nawet dla osób, które borykają się z anoreksją, czy też bulimią.

Klient, który decyduje się na współpracę z cateringiem dietetycznym otrzymuje indywidualnie przygotowany jadłospis. Stąd też można być pewnym, że zawarte w jadłospisie posiłki będą spełniały wszystkie wymagania. Gdybyśmy samodzielnie chcieli przyrządzić takie posiłki, to musielibyśmy przeznaczyć sporo czasu. Ponadto zapewne nie mielibyśmy także takiej wiedzy, jaką posiada sztab specjalistów pracujący w firmie cateringowej.

Brak czasu

Osoby, które uwielbiają wykorzystać każdy dzień na 100% najczęściej nie mają zbyt wiele czasu na spędzanie go w kuchni. Z tego powodu zdrowe, zbilansowane oraz odżywcze jedzenie pudełkowe jest tym, co może znacząco pomóc takim osobom w organizacji dnia. 

Catering dietetyczny każdego dnia zapewnia punktualną dostawę zestawu pełnowartościowych dań, które przyrządzone zostały przez zawodowych kucharzy. Wszystkie posiłki są smacznie przyrządzone, a dzięki zapakowaniu ich w praktyczne pudełka, wystarczy jedynie je podgrzać. Gotowe pudełka można więc zabierać ze sobą w każde miejsce, zarówno do pracy, na trening, jak i w podróż samochodem. W ten sposób nie trzeba przejmować się także zmywaniem naczyń bądź też robieniem zakupów.

Problem z otyłością

Wg światowych statystyk, otyłość jest chorobą, która w najszybszym tempie rozwija się na całym świecie. Dla wielu osób wyleczenie takiej choroby jest dosyć skomplikowane. Niestety, ale leczenie wymaga zmiany całego dotychczasowego stylu życia. Otyłość sama w sobie powstaje poprzez niepoprawne nawyki żywieniowe, a także spożywanie nadmiernej ilości kalorii.

Nowoczesna dieta pudełkowa jest świetnym rozwiązaniem dla wszystkich osób zmagających się z otyłością. Ponadto znacząco przyczynia się ona do poprawy zdrowia osób, które borykają się z nadciśnieniem. Z pomocą przychodzi Cateromarket.pl, gdzie posiłki są przygotowywane są przez profesjonalnych dietetyków oraz kucharzy, gdzie catering dietetyczny pozwala spełniać indywidualne potrzeby klienta. Duża różnorodność oferowanych rodzajów diety sprawia, że osoby chore w ogóle nie odczują zmiany swojego stylu życia i przejścia na zdrową dietę. Natomiast ich stan zdrowia będzie się poprawiał.

Ambicje sportowe

Profesjonalni sportowcy nie mają zbyt dużo czasu na gotowanie oraz robienie zakupów. Zdecydowanie największą część swojego dnia muszą poświęcić na trening oraz regenerację. Doskonale wiedzą o tym dietetycy odpowiadający za dietę dla sportowców w cateringu dietetycznym. Sporządzają oni posiłki dostosowane do zwiększonego wydatku energetycznego oraz większego zapotrzebowania na mikro i makroskładniki w diecie sportowców.

Dietetycy rozpisują jadłospis dla sportowca również pod kątem uprawianej przez niego dyscypliny. Każda aktywność wymaga nieco innego podejścia do diety. Stąd też skorzystanie z usług cateringu dietetycznego jest świetnym rozwiązaniem, aby specjaliści zajęli się ułożeniem idealnie skomponowanej diety.

Jednoosobowe gospodarstwo domowe

Duża część polskiego społeczeństwa nie ukrywa tego, że regularnie są zmuszeni pozbyć się żywności z powodu jej nieprzydatności do spożycia. Największą grupą osób, których dotyka ten problem są jednoosobowe gospodarstwa domowe. Jako, że w sklepach znajdują się w większości przypadków produkty w dużych opakowaniach, to jedna osoba bardzo często nie jest w stanie spożyć całego opakowania w wyznaczonym terminie. Statystyki pokazują w tym przypadku jasno, że średnio każdy Polak marnuje około 50 zł na żywności. Porównując te statystyki do idealnie skomponowanych jadłospisów od firm cateringowo-dietetycznych można dojść do wniosku, że dieta pudełkowa może znacząco rozwiązać powyższy problem.

Kolejnym ciekawym stwierdzeniem, które często przewija się wśród Polaków robiących zakupy jest to, że niejednokrotnie kupują oni rzeczy, których w ogóle nie planowali kupić. W ten sposób do zakupowego koszyka trafia mnóstwo produktów spożywczych, które są kompletnie zbędne w diecie. To pokazuje, jak dużo pieniędzy marnują Polacy podczas zakupów. Współpraca z cateringiem dietetycznym eliminuje wszystkie powyższe problemy. Dieta pudełkowa jest wygodnym oraz rozsądnym rozwiązaniem w dzisiejszych czasach.

Zobacz również

Optymalny serwis, który zrewolucjonizuje Twoje życie. Poruszamy tematy zdrowia, urody, jedzenia, podróży i wiele, wiele innych! 

Przekonaj się sam.

Cytat

Keep your vitality. A life without health is like a river without water.

Maxime Lagacé