|   | 

Najlepsze rzeczy do zobaczenia w Tokio

Tokio jest stolicą Japonii i jest jednym z najgęściej zaludnionych miast na świecie. Miasto to posiada wyjątkowe i ekscytujące doświadczenia, które sprawią, że Twoja podróż do Japonii będzie niezapomniana. Od pysznej kuchni po fascynujące wycieczki, oto niektóre z najważniejszych rzeczy, które warto zobaczyć i zrobić podczas wizyty w Tokio.

Odwiedźcie Świątynię Sensoji i Arkadę Zakupową Nakamise.

Znajdująca się w Asakusie Świątynia Buddyjska Sensoji jest jedną z najpopularniejszych świątyń w Tokio. Kolorowa struktura została ukończona w 645 roku, co czyni ją najstarszą świątynią Tokio. Za Bramą Grzmotów i Bramą Hozomona znajduje się główna sala świątyni oraz pięciopiętrowa pagoda. Świątynia jest regularnie wykorzystywana przez miejscowych jako miejsce kultu i jest domem dla różnych wydarzeń w ciągu całego roku. Po wizycie w świątyni należy zejść do cienkiego pasa brzęczących targowisk. Targi te rozciągają się na długości ponad 200 metrów i zawierają duży wybór małych straganów z pamiątkami i pysznymi przysmakami. To doświadczenie okazuje się być również bardzo energiczne, z dużą ilością otoczenia i słodkimi aromatami pochłaniającymi ścieżkę.

Spacer po przejściu przez Shibuya

Przejście Shibuya jest jednym z najbardziej ruchliwych przejść na świecie, na którym za każdym razem, gdy światło zmienia się w godzinach szczytu, przechodzi ponad 2500 osób. Poczekaj, aż światło się zmieni i spróbuj przejść w morzu innych kupujących, miejscowych i turystów poruszających się w każdym kierunku. Jeśli nie chcesz się przemierzać przez przejście, to w okolicy jest mnóstwo wysokich budynków. Stanowią one idealny punkt widokowy do obserwowania ludzi zalewających ulicę.

Łyk na Asahi z centrali

Siedziba słynnego japońskiego napoju Asahi znajduje się w samym sercu Tokio. Konstrukcja przypomina szklankę piwa, w tym wyglądający jak piana top. Udaj się do restauracji na ostatnim piętrze i rozkoszuj się piwem Asahi z widokiem na miasto. To proste, ekonomiczne doświadczenie, które zdecydowanie warte jest czasu.

Widok na miasto z Tokijskiej Wieży

Chociaż Tokyo Tower nie jest najwyższym szczytem w mieście, czerwono-biała struktura jest wciąż obowiązkowa. Wieża stoi na wysokości 333 metrów, co czyni ją najwyższą na świecie samonośną stalową wieżą. Jest nawet wyższa od swojego modelu, Wieży Eiffla. Wieża była najwyższą konstrukcją w mieście od 1958 do 2012 roku, aż do momentu, gdy została wyprzedzona przez tokijskie Skytree.

Eat Sushi w Tokio

Sushi powinno być na każdej japońskiej liście wiader. Wraz z rosnącą popularnością sushi w krajach zachodnich, turyści skaczą na możliwość zjedzenia tych pysznych bułek w tradycyjnym środowisku. Ponieważ składniki wydają się dużo świeższe i autentyczne, sushi jest w Tokio nie do opisania lepsze.

Złapać mecz zapaśniczy Sumo

Dobrze rozpoznawalny styl japońskiego wrestlingu na poziomie krajowym, a złapanie meczu Sumo w Tokio może sprawić, że wizyta będzie jeszcze bardziej niezapomniana. Sport ten wywodzi się z zaplecza religijnego, przyjmując praktyki, które do dziś są stosowane w ringu. Zasadniczo, zapaśnik nie może wyjść z ringu ani dotknąć ziemi żadną częścią ciała, poza stopami, w przeciwnym razie przegrywa. Bilety na turnieje trafiają do sprzedaży miesiąc wcześniej, więc zrób kilka badań, aby sprawdzić, czy są jakieś mecze podczas wizyty.

Wypróbuj automaty do sprzedaży

Automaty sprzedające są po prostu sposobem na życie w Japonii. Rozrzucone po całym mieście automaty oferują użytkownikom nie tylko proste jedzenie i napoje, ale także karty sim, ramen, jajka, hamburgery, zupę, owoce, parasolki, a nawet szczenięta. Choć może się to wydawać dziwne, okazują się one zaskakująco wygodne.

Weź kawę w Kawiarni dla Zwierząt

Innym ciągle rosnącym trendem w Tokio jest obfitość rozrzuconych po mieście kawiarni o tematyce zwierzęcej. Zasadniczo, aby towarzyszyć Twojej kawie, masz do dyspozycji przyjazne, małe stworzonko do pieszczot i dotrzymuje Ci towarzystwa. Czego nie można kochać? Początkowo były to kafejki dla kotów, w których można spotkać różne gatunki zwierząt, w tym jeże, sowy, psy, króliczki, a nawet ptaki.

Przystanek w Tokio Disneyland

Otwarty w 1983 roku jako pierwszy Disneyland poza Stanami Zjednoczonymi; Tokijski Disneyland stał się obowiązkową atrakcją turystyczną dla każdego, kto odwiedza miasto. Park oferuje odwiedzającym siedem tematycznych krain, różne parady przez cały dzień i ukochanych, a także gościnne postacie, z którymi goście mogą się kontaktować. Do Tokijskiego Disneylandu można łatwo dotrzeć za pośrednictwem systemu JR Rail.

Tokio kryje w sobie szeroki wachlarz doświadczeń, które czynią podróż do Japonii niezapomnianą. Następnym razem, gdy odwiedzisz, pamiętaj, aby otworzyć swój umysł i spróbować niektórych z tych wyjątkowych doświadczeń. Być może zainteresują Cię również jedne z najlepszych jednodniowych wycieczek z Tokio, jak również niektóre z wycieczek i zajęć proponowanych poniżej.

Zobacz również

Optymalny serwis, który zrewolucjonizuje Twoje życie. Poruszamy tematy zdrowia, urody, jedzenia, podróży i wiele, wiele innych! 

Przekonaj się sam.

Cytat

Keep your vitality. A life without health is like a river without water.

Maxime Lagacé