|   | 

11 najważniejszych miejsca do odwiedzenia w Japonii

Japonia jest pełna niesamowitych doświadczeń i atrakcji, które są nieosiągalne nigdzie indziej na ziemi. Jest to miejsce, które daje podróżnym możliwość zwiedzania starożytnych świątyń, poruszania się po gęstych miastach i relaksu obok przyjaznej przyrody. Nic dziwnego, że Japonia znajduje się wysoko na wielu listach wiader. Masz zamiar udać się do Japonii w najbliższym czasie? Oto kilka atrakcji, które musisz koniecznie zobaczyć podczas swojej wizyty w Japonii.

Fushimi Inari Shrine, Kioto

Tkanie w całym gęstym lesie Mount Inari jest tunelem zawierającym tysiące pojedynczych czerwonych bram tori. Sanktuarium Shinto jest fantastyczne do zwiedzania tych górskich szlaków, jak również różnych mniejszych sanktuariów rozsianych po całym szlaku. Spacer przez górę jest dość rozległy, więc zalecany jest odpowiedni poziom sprawności fizycznej.

Ulica Takeshita, Tokio

Takeshita Street jest cienkim, tętniącym życiem pasem handlowym w dzielnicy Harajuku w Tokio. Znana jest z ekscentrycznych opcji mody, uroczych butików i niekończących się zapasów słodkich i pikantnych kresek. Znana jako doskonałe miejsce do odbierania ubrań, zabawek i wszystkiego pomiędzy, Takeshita okazuje się być dobrym miejscem na wyjątkową pamiątkę.

Arashiyama, Kioto

Arashiyama jest energiczną i aktywną sekcją Kioto. Oferuje podróżnym wgląd w starszą, bardziej tradycyjną stronę Japonii. Sagano Bamboo Forest jest jedną z najważniejszych atrakcji i jest spokojnym obszarem pokrytym bujną, górującą nad nim bambusową roślinnością. Monkey Mountain jest również polecana jako miejsce, gdzie można podziwiać wciąż rozległe widoki na Kioto w otoczeniu niezliczonej ilości małp makaków.

Nara Park, Nara

Nara jest zamieszkiwana przez niezliczoną ilość swobodnie poruszających się jeleni i łatwo zrozumieć dlaczego jest popularna wśród turystów. Park jest uważany za jeden z najstarszych w Japonii i jest domem dla ponad 1200 przyjaznych (w większości przypadków) jeleni. Po przyjeździe można kupić ciasteczka z jeleniami, a przed otrzymaniem poczęstunku jeleń może się pokłonić.

Mt Fuji, Fuji

Góra Fuji to aktywny wulkan położony na południowy zachód od Tokio i jest malowniczym skarbem Japonii. Wulkan jest wysoki na ponad 3700 metrów i można go podziwiać z daleka podczas wystawnych rejsów jachtem lub z bliska poprzez podjazd do piątej stacji góry. Wędrówki na szczyty nadal są popularnym zajęciem na Mt Fuji.

Hiroshima War Memorial Museum, Hiroshima

Muzeum Pamięci Wojny w Hiroszimie pozwala poczuć emocjonalny ciężar, jaki niósł przez lata po zniszczeniu Hiroszimy z bomby atomowej podczas II wojny światowej. W 1945 roku broń atomowa została zrzucona na miasto, eksplodując z energią około 15 kiloton. Zamiast odbudować zniszczoną dzielnicę biznesową z powrotem do tętniącego życiem centrum, które kiedyś nim było, przekształcono je w park pokojowy, w którym znajduje się Muzeum Pamięci Wojny. Zwiedzanie pozwala na głębsze zrozumienie i nawiązanie kontaktu z tym wydarzeniem, a także na modlitwę o pokój.

Park Narodowy Nikko, Nikko

Park Narodowy Nikko zawiera wiele różnorodnych krajobrazów i niezwykłych świątyń. Sanktuarium Nikko Toshogu jest popularnym miejscem, które można odwiedzić, pozwalając na zwiedzanie elegancko zaprojektowanych pozostałości świątyni w otoczeniu wznoszącego się lasu. Wizyta w trzecim najpiękniejszym wodospadzie Japonii, Kegon Falls, jest również bardzo popularna ze względu na spokojne, naturalne piękno tego miejsca.

Asahi Beer Tower, Tokio

Wieża Piwna Asahi znajduje się w samym sercu Tokio i jest złotą siedzibą znanego japońskiego napoju. Siedziba ma kształt dużego kufla piwa i stoi na ponad 20 piętrach. Podczas zwiedzania należy udać się na najwyższe piętro budynku, aby napić się piwa Asahi z widokiem na Tokio.

Kinkaku-Ji, Kioto

Złoty Pawilon, inaczej znany jako Kinkaku-Ji, jest jedną z wielu buddyjskich świątyń Zen znajdujących się w Kioto. Złoty wygląd dwóch górnych pięter świątyni zawdzięcza się pokryciu jej powierzchni złotymi liśćmi. Pierwotnie świątynia była willą emerytów dla Ashikagi Yoshimitsu, chociaż po jego śmierci w 1408 roku i zgodnie z jego wolą, Kinkaku-Ji stał się świątynią.

Shibuya Crossing, Tokyo

Przejście Shibuya Crossing jest ikoną Japonii i często znajduje się na szczycie wielu japońskich tras. Za każdym razem, gdy zmienia się światło, z tego słynnego skrzyżowania korzysta ponad 2500 osób. Skrzyżowanie Shibuya znajduje się w Shibuya, poza stacją kolejową. Podczas zwiedzania należy sprawdzić wiele okolicznych budynków, które stanowią doskonały punkt widokowy, z którego można obserwować w godzinach szczytu.

Shrine Itsukushima, Hiroshima

Sanktuarium w Itsukushima znajduje się na wyspie Miyajima i jest znane jako pływająca brama tori w Japonii. Otrzymuje ona tę nazwę, gdy przypływy podnoszą się, sprawiając, że świątynia wygląda jakby unosiła się na wodzie. Kiedy fala jest niska, należy zrobić sobie przerwę od zabawy z jeleniami i zwiedzania świątyń, aby zobaczyć świątynię z bliska.

Japonia jest pełna niesamowitych i ekscytujących doświadczeń. Następnym razem pamiętaj, aby spróbować niektórych z tych doświadczeń i mieć oczy szeroko otwarte na nowe przygody.

Zobacz również

Optymalny serwis, który zrewolucjonizuje Twoje życie. Poruszamy tematy zdrowia, urody, jedzenia, podróży i wiele, wiele innych! 

Przekonaj się sam.

Cytat

Keep your vitality. A life without health is like a river without water.

Maxime Lagacé